|   |   |  Duvar ve aydınlatmayı birleştiren dekorasyon tasarımı

Duvar ve aydınlatmayı birleştiren dekorasyon tasarımı

Aydınlatmayı, ev veya ofis dekorasyonu içerisinde harici bir unsur olarak görmeyi ortadan kaldıracak bir tasarım yapıldı.

Duvar ve aydınlatmayı birleştiren dekorasyon tasarımı

 

İtalyan tasarım firması Panzeri’den Carmen Ferrara tarafından tasarlanan AlDecimo modeli, dekoratif bir aydınlatma seçeneği sunuyor.

Aydınlatma aracını harici bir ünite görmek yerine duvarla bütünleştirmeyi hedefleyen tasarım, duvar ve aydınlatmayı bir araya getiriyor.

Tasarım, ev veya ofis duvarına entegre edilen aydınlatma ünitesi ile lambayı görünmez kılıyor. Duvarın rengiyle uyumlu olacak şekilde farklı renk ve desene sahip ünite, mevcut duvardan birkaç santimetre açıklığa yerleştiriliyor.

Dokunularak veya klasik açma kapama butonlarıyla lambalar kapalı olduğu zamanlarda fark edilmiyor. LED modülleri, lambalar açıldığında alanı tamamen aydınlatabilecek şekilde düşünülmüş.

Tasarım, aydınlatma alanında 2017 Archiproducts Design Awards (ADA) ödülünü kazandı. Satışına başlanan ürünün fiyatı 598 dolar.

 

 

 

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • Bahçe mobilyalarinda 2019 trendleri
  Bahçe mobilyalarinda 2019 trendleri

  Bahar ve yaz aylarında zamanın büyük bir kısmı açık havada geçiyor. Havaların ısınmasıyla birlikte bahçe mobilyaları için araştırma yapanların en çok merak ettiği konuların başında ise yeni trendler geliyor.

 • Häfele’den eviye ve lavabo altlarına özel çözümler
  Häfele’den eviye ve lavabo altlarına özel çözümler

  Ürün ve çözümlerini geliştirirken mekanların ve kullanıcıların ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Häfele, genellikle atıl bırakıldığı için kullanılamayan eviye ve lavabo altlarına özel çözümleriyle bu alanları daha işlevsel hale getiriyor.

 • Canlı Dokular ve Ham Materyaller ile Yaşayan Bir Bahar Dekorasyonu
  Canlı Dokular ve Ham Materyaller ile Yaşayan Bir Bahar Dekorasyonu

  Gerçekleştirdiği konut projelerinde klasik stil ile modern anlayışı harmanlayan EDDA Mimarlık Kurucusu İç Mimar Eda Tahmaz, senenin trendlerini yakalamak isteyen ev sahipleri için 2019 İlkbahar/Yaz sezonunda dekorasyonda ön plana çıkacak yenilikleri değerlendirdi.

 • 2019 yılında yaşam alanlarını ahşap-metal tasarımlar tamamlayacak
  2019 yılında yaşam alanlarını ahşap-metal tasarımlar tamamlayacak

  Ev tasarlamak çok kolay gibi gözükse de birçok tamamlayıcı detay düşünüldüğünde hayli karmaşık bir hal alıyor. Kusursuz bir ev hayali içinse hiç kuşkusuz tasarım ön plana çıkıyor. Birbirinden kreatif parçalar bu yıl yaşam alanlarının vazgeçilmezi olmaya aday gibi…

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.