|   |   | 

Duvarlara Çizim Yapan Robot

Berlin'deki Metropol Park'da gerçekleştirilen enstelasyonda, robot süpürgelere benzeyen bir cihaz, duvarlara dur duraksız çizgiler çiziyor.

Duvarlara Çizim Yapan Robot

Robotun duvarda parlak kalemlerle çizdiği çizgiler her gün üstüste biniyor, böylece tuhaf bir derinlik duygusu ve neondan oluşan bir çimenlik tablosu hissi veriyor. Sanatçılar bu enstelasyonun bir sonucu olmadığını, devamlı sürecek, kendini değiştirecek ve sınırsız bir yaratım sürecini anlatacak bir çalışma olmasını istemişler.

Biraz da tekniğe bakarsak, duvarda çizim yapan robot basit bir vakum mekanizması ile çalışıyor. Vertwalker ismini verdikleri robot, duvarda durabilmesi için özellikle çok hafif malzemeden üretilmiş. Hafif silikon tekerlekleri sayesinde istediği yere gidebiliyor, üzerine takılan kalem ile de belli bir renkte çizimler yapıyor. Arduino bazlı bir kontrol sistemi ve duvarda kesintisiz, temiz çizgiler çizebilmesi için özellikle tasarlanmış bir programı var.

Bu sergi Adenauer ve Haas'ın ilk sergisi değil, sonuncusu da olmayacak. Bir sonraki projeleri bir sürü Vertwalker'ı beraber kullanıp, bir robot bale koreografisi yapmakmış. Haberler.com

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer