|   |   |  Düzce’de konut fiyatları son 4 yılda yüzde 30, son bir yılda ise yüzde 5 arttı

Düzce’de konut fiyatları son 4 yılda yüzde 30, son bir yılda ise yüzde 5 arttı

Sanayi ve turizm bölgelerine yakınlığı ile ön plana çıkan, son yıllarda düzenli göç alan Düzce’nin gayrimenkul değerlerini inceleyen Endeksa.com’a göre, kentte ortalama konut fiyatı 176 bin 400 TL, ortalama kira bedeli ise 755 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 19 yıl.

Düzce’de konut fiyatları son 4 yılda yüzde 30, son bir yılda ise yüzde 5 arttı

Sakarya, Zonguldak, Bolu gibi sanayi ve turizm bölgelerine yakınlığı ile ön plana çıkan Düzce, gerek İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Bursa gibi büyük şehirlere yakınlığı gerek son zamanlardaki altyapı projeleriyle cazibesini artırıyor.

Son 4 yıldır düzenli olarak göç alan şehirde, TÜİK verilerine göre 135 bin 817 adet konut, 23 bin 043 işyeri bulunuyor. Konutların yüzde 74’ünde ev sahibi, yüzde 18’inde kiracı otururken, geri kalan kısmında ise oturdukları konutun sahibi olmayan fakat kira ödemeyenler oturuyor.

Kentin gayrimenkul verilerini inceleyen teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa.com’a göre, Düzce ili genelinde ortalama konut metrekare satış fiyatı 1.470 TL, ortalama konut fiyatı 176 bin 400 TL, ortalama kira bedeli ise 755 TL. Konut yatırımı geri dönüş süresinin 19 yıl olduğu Düzce’de konut fiyatları son 4 yılda yüzde 30, son 1 yılda ise yüzde 5 artış gösteriyor.  

EN UZUN GERİ DÖNÜŞ SÜRESİ KAYNAŞLI’DA

Düzce’nin en fazla nüfuslu ilçesi, 240 bin 633 nüfusu ile Merkez ilçesi. Bu ilçeyi 38 bin 846 nüfuslu Akçakoca, 20 bin 772 nüfuslu Kaynaşlı, 20 bin 353 nüfuslu Gölyaka ile 20 bin 266 nüfuslu Çilimli ilçesi takip ediyor.

Endeksa verilerine göre Düzce’nin, konut satış fiyatının en yüksek olduğu ilçeleri Kaynaşlı ve Akçakoca. 28 yıl ile Kaynaşlı en uzun geri dönüş süreli ilçe olurken, Merkez ilçesi, geri dönüş süresi en kısa ilçe oldu. 

MERKEZ İLÇESİ’NDEKİ EN PAHALI METREKARE SATIŞ FİYATI ŞIRALIK MAHALLESİ’NDE

Düzce’nin nüfusu en kalabalık ilçesi olan Merkez İlçesi mahalleleri incelendiğinde de, konut fiyatları en yüksek olan bölgeler sırasıyla Şıralık, Kültür, Nusrettin, Şehit Murat Demir ve Kiremitocağı Mahalleleri. Şıralık’ta ortalama konut metrekare satış fiyatı 3.124 TL, ortalama kira 1.064 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 31 yıl. Kültür Mahallesi’nde ise ortalama konut metrekare satış fiyatı 2.086 TL, ortalama kira 1.021 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 22 yıl. Nusrettin Mahallesi’nde de ortalama konut metrekare satış fiyatı 1.707 TL, ortalama kira 741 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 22 yıl. Şehit Murat Demir Mahallesi’nde ise ortalama konut metrekare satış fiyatı 1.670 TL, ortalama kira 703 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 16 yıl. Kiremitocağı Mahallesi’nde ortalama konut metrekare satış fiyatı 1.660 TL, ortalama kira 968 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 20 yıl.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • ARMADA ve PANORA AVM’den kiracılarına destek paketi geldi
    ARMADA ve PANORA AVM’den kiracılarına destek paketi geldi

    Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, yatırım ortakları arasında oldukları Ankara’daki Armada ve Panora AVM’lerinde bulunan dükkanlardan kira ve aidat almamaya karar verdi.

  • Koronavirüs sonrası açık hava Avm’leri hız kazanacak
    Koronavirüs sonrası açık hava Avm’leri hız kazanacak

    2023 yılına kadar mevcutta olan 453 AVM sayısına en fazla 10 AVM daha ekleneceğini belirten Lens Yaşam Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Gayrimenkul Geliştirme Danışmanı Can Aydınoğlu, koronavirüs sonrasında açık AVM’lerin daha fazla ziyaretçi ağırlayacağını belirtiyor.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.