|   |   |  Düzce’de konut fiyatları son 4 yılda yüzde 30, son bir yılda ise yüzde 5 arttı

Düzce’de konut fiyatları son 4 yılda yüzde 30, son bir yılda ise yüzde 5 arttı

Sanayi ve turizm bölgelerine yakınlığı ile ön plana çıkan, son yıllarda düzenli göç alan Düzce’nin gayrimenkul değerlerini inceleyen Endeksa.com’a göre, kentte ortalama konut fiyatı 176 bin 400 TL, ortalama kira bedeli ise 755 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 19 yıl.

Düzce’de konut fiyatları son 4 yılda yüzde 30, son bir yılda ise yüzde 5 arttı

Sakarya, Zonguldak, Bolu gibi sanayi ve turizm bölgelerine yakınlığı ile ön plana çıkan Düzce, gerek İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Bursa gibi büyük şehirlere yakınlığı gerek son zamanlardaki altyapı projeleriyle cazibesini artırıyor.

Son 4 yıldır düzenli olarak göç alan şehirde, TÜİK verilerine göre 135 bin 817 adet konut, 23 bin 043 işyeri bulunuyor. Konutların yüzde 74’ünde ev sahibi, yüzde 18’inde kiracı otururken, geri kalan kısmında ise oturdukları konutun sahibi olmayan fakat kira ödemeyenler oturuyor.

Kentin gayrimenkul verilerini inceleyen teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa.com’a göre, Düzce ili genelinde ortalama konut metrekare satış fiyatı 1.470 TL, ortalama konut fiyatı 176 bin 400 TL, ortalama kira bedeli ise 755 TL. Konut yatırımı geri dönüş süresinin 19 yıl olduğu Düzce’de konut fiyatları son 4 yılda yüzde 30, son 1 yılda ise yüzde 5 artış gösteriyor.  

EN UZUN GERİ DÖNÜŞ SÜRESİ KAYNAŞLI’DA

Düzce’nin en fazla nüfuslu ilçesi, 240 bin 633 nüfusu ile Merkez ilçesi. Bu ilçeyi 38 bin 846 nüfuslu Akçakoca, 20 bin 772 nüfuslu Kaynaşlı, 20 bin 353 nüfuslu Gölyaka ile 20 bin 266 nüfuslu Çilimli ilçesi takip ediyor.

Endeksa verilerine göre Düzce’nin, konut satış fiyatının en yüksek olduğu ilçeleri Kaynaşlı ve Akçakoca. 28 yıl ile Kaynaşlı en uzun geri dönüş süreli ilçe olurken, Merkez ilçesi, geri dönüş süresi en kısa ilçe oldu. 

MERKEZ İLÇESİ’NDEKİ EN PAHALI METREKARE SATIŞ FİYATI ŞIRALIK MAHALLESİ’NDE

Düzce’nin nüfusu en kalabalık ilçesi olan Merkez İlçesi mahalleleri incelendiğinde de, konut fiyatları en yüksek olan bölgeler sırasıyla Şıralık, Kültür, Nusrettin, Şehit Murat Demir ve Kiremitocağı Mahalleleri. Şıralık’ta ortalama konut metrekare satış fiyatı 3.124 TL, ortalama kira 1.064 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 31 yıl. Kültür Mahallesi’nde ise ortalama konut metrekare satış fiyatı 2.086 TL, ortalama kira 1.021 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 22 yıl. Nusrettin Mahallesi’nde de ortalama konut metrekare satış fiyatı 1.707 TL, ortalama kira 741 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 22 yıl. Şehit Murat Demir Mahallesi’nde ise ortalama konut metrekare satış fiyatı 1.670 TL, ortalama kira 703 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 16 yıl. Kiremitocağı Mahallesi’nde ortalama konut metrekare satış fiyatı 1.660 TL, ortalama kira 968 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi 20 yıl.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI
  AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI

  ATAKENT 4 B Geleceğin Bağdat Caddesi olarak adlandırılan lokasyonda Avrupa Konutları Atakent 4’ü geliştiren Artaş İnşaat, şimdi de projenin 2. etabı Atakent 4 B’yi satışa sundu. Alıcılar, 1+1’den 4+1’e 362 konut ve 9 ticari ünitenin yer aldığı projedeki dairelere 0,64 oran, 180 ay vade ve 12 sonra ödeme avantajlarıyla sahip olabiliyor

 • Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi
  Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi

  Eroğlu Gayrimenkul, kamu bankaları tarafından başlatılan konut kampanyası seferberliğine, imza projesi Skyland İstanbul ile katılıyor. Sıfır peşinat ve 180 aya kadar 0,64 faiz oranı ile ev sahibi olmayı kolaylaştıran kampanyadan faydalanan yatırımcılar, ilk 12 ay hiçbir ödeme yapmayacak. Skyland İstanbul rezidansları, cazip fiyat avantajlarının yanı sıra 1 yıl kira garantisi de sunuyor

 • Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor
  Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor

  Sur Yapı’nın Antalya projesinde ‘‘Rahat Bi Nefes Al’’ kampanyası kapsamında, sağlık çalışanlarına özel 15 bin TL’ye varan ek indirim!

 • Sanayinin Modern Geleceği
  Sanayinin Modern Geleceği

  İstanbul'da Sanayinin, Endüstrinin ve Ticaretin YeniAdresi Modern Sanayi Merkezi Esenyurt’ta Yükseliyor.

 • KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK
  KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK

  Cumhurbaşkanlığının himayelerinde düzenlenen dünyanın ilk online Uluslararası COVID -19 Konferansı, İstanbul merkezli olarak gerçekleştirildi. Birçok ülkeden uzman ismin, yerli ve yabancı akademisyenin katılarak salgının sosyal hayata ve iş dünyasına etkilerinin tartışıldığı online konferansta, faizsiz Elbirliği Sistemi’nin Türkiye’deki ekonomik başarısı ele alındı.

 • EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL
  EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL

  Teknolojik gelişmeleri projelerine taşıyarak insan hayatına değer veren Ege Yapı, Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’ne (International Safety Awards) layık görüldü

 • Hava Kent’ten Ev Sahiplerine Özel Hobi Bahçesi
  Hava Kent’ten Ev Sahiplerine Özel Hobi Bahçesi

  S.S CVS Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi, Taşoluk ve Haraççı projelerine özel hobi bahçeleri dahil ediyor… Hava Kent Taşoluk ve Hava Kent Haraççı projelerinde 150’şer metrekare olarak tasarlanan hobi bahçelerinde konut sahipleri doğa ile diledikleri gibi vakit geçirebilecek.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.