|   |   | 

ECE Türkiye’den İstanbul ve Bursa’da 2 yeni proje

Türkiye ve Sur Yapı, İstanbul ve Bursa’da hayata geçecek olan iki yeni alışveriş merkezi projesinde önemli bir işbirliğine imza attılar.

ECE Türkiye’den İstanbul ve Bursa’da 2 yeni proje

Yapılan anlaşma gereğince, toplam yatırım hacimleri yaklaşık 1,1 milyar Dolar olan Axis İstanbul Ofis ve Alışveriş Merkezi ile Sur Yapı MARKA Rezidans ve Alışveriş Merkezi karma projelerinde, ECE Türkiye, alışveriş merkezlerinin konsept optimizasyonunu, kiralamasını ve uzun dönemli yönetimini üstlenecek.

Sur Yapı MARKA Rezidans ve Alışveriş Merkezi projesi Türkiye’nin 4. büyük kenti olan, otomotiv ve tekstil sanayiinin kalbinin attığı, ülke ekonomisinin en önemli lokomotiflerinden biri olan Bursa’da hayata geçirilecek. Yeni Bursa’nın merkezinde, hızlı bir şekilde gelişen lüks konut ve otel yatırımlarının da yer aldığı Nilüfer ilçesindeki projede, alışveriş merkezinin yanı sıra 316 lüks rezidans dairesinin yer aldığı 26 ve 21 katlı iki konut kulesi ile 14 katlı bir home ofis de bulunuyor. Karma projenin yatırım hacmi, yaklaşık 585 milyon Dolar. 65.000 m2 kiralanabilir alana sahip, 5 kat üzerinde 220 mağazadan oluşacak Sur Yapı MARKA Alışveriş Merkezi’nde, Bursa’da ilk kez mağaza açacak olan dünyaca ünlü markalara da yer verilecek. Üst segmente yönelik olarak yüksek kaliteli ürün ve hizmetlerin sunulacağı mağazaları, gurme marketi, teraslı kafe ve restoranları, 9 salonlu sineması, eğlence üniteleri ile Sur Yapı MARKA Alışveriş Merkezi, misafirlerine benzersiz bir alışveriş ve eğlence deneyimi sunacak. Projenin, güçlü marka karması ile sadece Bursa’nın değil, Marmara Bölgesi’nde bulunan çevre iller için de bir çekim merkezi olması bekleniyor. 1.500 araç kapasiteli otoparkın da bulunduğu alışveriş merkezinin 2016 yılının 4. Çeyreğinde açılması planlanıyor. Alışveriş Merkezi’nin çekim alanında yaklaşık 2,7 milyon kişi yaşıyor. 

Halihazırda inşaatı devam eden Axis İstanbul projesi, İstanbul’un tarihi semtlerinden biri olan, gerçekleştirilen altyapı yatırımları, modern konut ve ofis alanları ile aynı doğrultuda ticaretin de yeni bir çehre kazandığı Eyüp’te yükseliyor. Sur Yapı ve Hayat Holding ortaklığında hayata geçirilen ve 195 adet “A Plus” ofisin de yer aldığı karma projenin yatırım hacmi yaklaşık 550 milyon Dolar. Alışveriş Merkezi’nin, ilk fazı 40.000 m2, ikinci fazı ise 20.000 m2 kiralanabilir alandan oluşacak. Dört kat üzerine yayılan 170 ulusal ve uluslararası markanın yer alacağı Axis İstanbul’da her türlü ihtiyaca kolaylıkla cevap verebilecek gıda market, elektronik market, çocuk oyun alanları, 10 salonlu sinema, spor merkezi, teraslı restoran ve kafelerin yanısıra 1.400 kişi oturma kapasiteli bir yeme içme alanı bulunacak. 1.000 araç kapasiteli bir otoparka sahip olacak Axis İstanbul’a özel araçlar ve toplu taşıma araçları ile İstanbul’un tüm önemli noktalarından kolaylıkla ulaşılabilecek. Çekim alanında yaklaşık 5,8 milyon kişinin yaşadığı Alışveriş Merkezi’nin 2016 yılının ilk çeyreğinde açılması planlanıyor. 

Projelerin konsept optimizasyonunu, kiralamasını ve uzun dönemli yönetimini üstlenen ECE Türkiye’nin Genel Müdürü Andreas Hohlmann; “Sur Yapı gibi hayata geçirdiği projelerle başarısını kanıtlamış bir marka ile bizim için bu derece önemli bir iş birliğine imza atmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Birbirinden başarılı ve değerli, bulundukları bölgeye katma değer sağlayacak, yeni bir çehre, yeni bir vizyon kazandıracak bu iki AVM projesinin kiralama ve yönetimini üstlendik. ECE Grubu olarak, yönetimimiz altındaki 196 alışveriş merkezi ile sektördeki 50 yıla yaklaşan tecrübemizi ve Türkiye pazarındaki 14 yıllık bilgi birikimimizi bu projelere aktararak önemli katma değer yaratacağımıza inanıyoruz. Alanlarında lider olan bu iki büyük grubun işbirliği, Türk perakende sektörü için de önemli bir mihenk taşı olacak. Sur Yapı ailesine Grubumuza duydukları güven için teşekkür eder, birlikte nice başarılara imza atabilmeyi dileriz” dedi.

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas projelerle ilgili olarak: “AVM projelerindeki başarılarıyla tanınan ECE Türkiye ile güçlerimizi birleştirme kararı aldık. ECE Türkiye ile Sur Yapı Marka Rezidans ve AVM ve Axis İstanbul projelerimizin konsept optimizasyonu, kiralama ve yönetim sürecini birlikte yürüteceğiz. Hedeflerimize ulaşmamızda ECE Türkiye’nin bize katkısının büyük olacağına inanıyorum” dedi.(Hürriyet)

Yeni Proje Haberleri

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Seha Yapı’dan Yeni Konut Projesi
  Seha Yapı’dan Yeni Konut Projesi

  Seha Yapı, Konya Selçuklu Belediye Başkanlığı’nın Konya’daki toplam büyüklüğü 42 bin 558 metrekare olan 3 arsa için açtığı ihaleyi 38,4 milyon TL teklif ile kazandı.

 • STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!
  STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!

  Sabiha Gökçen Havalimanı, Osmangazi Köprüsü, Marmaray, metro, deniz oto-büsü gibi ulaşım hatlarının tam merkezinde olması nedeniyle İstanbul’un en gözde ilçesi konumuna gelen Kartal, amortisman süresinin 18 yıl olmasıyla da konut alıcısının yüzünü güldürüyor. Kartal Atalar’da Yuvam Kartal’dan sonra Kartallife-Atalar projesiyle büyük ses getiren STCA Gayrimenkul, Kartal’da 3 yıl içerisinde 5 yeni proje daha hayata geçirecek.

 • Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe
  Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe

  Ceylan İnşaat, inşaat sektöründeki tecrübesini Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı getirdiği Zer Göztepe ile taşıyor. İlbank, KİPTAŞ ve Ceylan İnşaat’ın bilirkişiliğiyle ortaya çıkan proje; 675 konuttan meydana gelecek 360 derece bir yaşam projesi olarak yükselmeye hazırlanıyor.

 • İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı
  İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı

  Sefa İnşaat & Koyuncu İnşaat ortaklığıyla İstanbul Anadolu Yakası Maltepe’de hayata geçirilen ‘Evinpark Ada & Tepe’ ve Kadıköy Fikirtepe’de yükselen ‘Evinpark Kadıköy’ projesinde lansman öncesinde 0,88 faiz ve 120 ay vade avantajlarıyla ön satışlara başlandı.

 • Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı
  Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı

  Konutta ‘kalite’ ve ‘güven’in markası MESA, Anadolu Yakası’nda Projeleri ile yükselmeye devam ediyor. Maltepe’de başlayacak projesi GÖKADA için ön talep başvurularını almaya başladı. Eşsiz Adalar Manzarası ve tertemiz orman havasıyla Mesa GÖKADA Projesi için ön talepte bulunanlar, konut seçimi ve lansman fırsatlarından yararlanma ayrıcalıklarına şimdiden sahip olabilecekler.

 • MOD Gayrimenkul Bahçelievler’e iki yeni projeyle birden geliyor
  MOD Gayrimenkul Bahçelievler’e iki yeni projeyle birden geliyor

  Basın Ekspres Yolu’nda MOD Bahçelievler projesini yürüten MOD Gayrimenkul, aynı bölgede iki yeni projeye birden hazırlanıyor: 300 home ofisten oluşan MOD Ekspres ve 300 konuttan oluşan MOD Güneşli. MOD Gayrimenkul MOD Ekspres’e 2018, MOD Güneşli’ye ise 2019 yılında başlayacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer