|   |   | 

ECE Türkiye’den İstanbul ve Bursa’da 2 yeni proje

Türkiye ve Sur Yapı, İstanbul ve Bursa’da hayata geçecek olan iki yeni alışveriş merkezi projesinde önemli bir işbirliğine imza attılar.

ECE Türkiye’den İstanbul ve Bursa’da 2 yeni proje

Yapılan anlaşma gereğince, toplam yatırım hacimleri yaklaşık 1,1 milyar Dolar olan Axis İstanbul Ofis ve Alışveriş Merkezi ile Sur Yapı MARKA Rezidans ve Alışveriş Merkezi karma projelerinde, ECE Türkiye, alışveriş merkezlerinin konsept optimizasyonunu, kiralamasını ve uzun dönemli yönetimini üstlenecek.

Sur Yapı MARKA Rezidans ve Alışveriş Merkezi projesi Türkiye’nin 4. büyük kenti olan, otomotiv ve tekstil sanayiinin kalbinin attığı, ülke ekonomisinin en önemli lokomotiflerinden biri olan Bursa’da hayata geçirilecek. Yeni Bursa’nın merkezinde, hızlı bir şekilde gelişen lüks konut ve otel yatırımlarının da yer aldığı Nilüfer ilçesindeki projede, alışveriş merkezinin yanı sıra 316 lüks rezidans dairesinin yer aldığı 26 ve 21 katlı iki konut kulesi ile 14 katlı bir home ofis de bulunuyor. Karma projenin yatırım hacmi, yaklaşık 585 milyon Dolar. 65.000 m2 kiralanabilir alana sahip, 5 kat üzerinde 220 mağazadan oluşacak Sur Yapı MARKA Alışveriş Merkezi’nde, Bursa’da ilk kez mağaza açacak olan dünyaca ünlü markalara da yer verilecek. Üst segmente yönelik olarak yüksek kaliteli ürün ve hizmetlerin sunulacağı mağazaları, gurme marketi, teraslı kafe ve restoranları, 9 salonlu sineması, eğlence üniteleri ile Sur Yapı MARKA Alışveriş Merkezi, misafirlerine benzersiz bir alışveriş ve eğlence deneyimi sunacak. Projenin, güçlü marka karması ile sadece Bursa’nın değil, Marmara Bölgesi’nde bulunan çevre iller için de bir çekim merkezi olması bekleniyor. 1.500 araç kapasiteli otoparkın da bulunduğu alışveriş merkezinin 2016 yılının 4. Çeyreğinde açılması planlanıyor. Alışveriş Merkezi’nin çekim alanında yaklaşık 2,7 milyon kişi yaşıyor. 

Halihazırda inşaatı devam eden Axis İstanbul projesi, İstanbul’un tarihi semtlerinden biri olan, gerçekleştirilen altyapı yatırımları, modern konut ve ofis alanları ile aynı doğrultuda ticaretin de yeni bir çehre kazandığı Eyüp’te yükseliyor. Sur Yapı ve Hayat Holding ortaklığında hayata geçirilen ve 195 adet “A Plus” ofisin de yer aldığı karma projenin yatırım hacmi yaklaşık 550 milyon Dolar. Alışveriş Merkezi’nin, ilk fazı 40.000 m2, ikinci fazı ise 20.000 m2 kiralanabilir alandan oluşacak. Dört kat üzerine yayılan 170 ulusal ve uluslararası markanın yer alacağı Axis İstanbul’da her türlü ihtiyaca kolaylıkla cevap verebilecek gıda market, elektronik market, çocuk oyun alanları, 10 salonlu sinema, spor merkezi, teraslı restoran ve kafelerin yanısıra 1.400 kişi oturma kapasiteli bir yeme içme alanı bulunacak. 1.000 araç kapasiteli bir otoparka sahip olacak Axis İstanbul’a özel araçlar ve toplu taşıma araçları ile İstanbul’un tüm önemli noktalarından kolaylıkla ulaşılabilecek. Çekim alanında yaklaşık 5,8 milyon kişinin yaşadığı Alışveriş Merkezi’nin 2016 yılının ilk çeyreğinde açılması planlanıyor. 

Projelerin konsept optimizasyonunu, kiralamasını ve uzun dönemli yönetimini üstlenen ECE Türkiye’nin Genel Müdürü Andreas Hohlmann; “Sur Yapı gibi hayata geçirdiği projelerle başarısını kanıtlamış bir marka ile bizim için bu derece önemli bir iş birliğine imza atmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Birbirinden başarılı ve değerli, bulundukları bölgeye katma değer sağlayacak, yeni bir çehre, yeni bir vizyon kazandıracak bu iki AVM projesinin kiralama ve yönetimini üstlendik. ECE Grubu olarak, yönetimimiz altındaki 196 alışveriş merkezi ile sektördeki 50 yıla yaklaşan tecrübemizi ve Türkiye pazarındaki 14 yıllık bilgi birikimimizi bu projelere aktararak önemli katma değer yaratacağımıza inanıyoruz. Alanlarında lider olan bu iki büyük grubun işbirliği, Türk perakende sektörü için de önemli bir mihenk taşı olacak. Sur Yapı ailesine Grubumuza duydukları güven için teşekkür eder, birlikte nice başarılara imza atabilmeyi dileriz” dedi.

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas projelerle ilgili olarak: “AVM projelerindeki başarılarıyla tanınan ECE Türkiye ile güçlerimizi birleştirme kararı aldık. ECE Türkiye ile Sur Yapı Marka Rezidans ve AVM ve Axis İstanbul projelerimizin konsept optimizasyonu, kiralama ve yönetim sürecini birlikte yürüteceğiz. Hedeflerimize ulaşmamızda ECE Türkiye’nin bize katkısının büyük olacağına inanıyorum” dedi.(Hürriyet)

Yeni Proje Haberleri

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Ataköy Marina Park Residence 99’da ön talep dönemi başladı
  Ataköy Marina Park Residence 99’da ön talep dönemi başladı

  DATİ Holding, iki milyar dolar yatırımla hayata geçirdiği İstanbul Turizm Merkezi bünyesinde yer alan süper lüks rezidans etabında sınırlı sayıdaki ünite için ön talep toplamaya başladı. Eşsiz projede lansman öncesi sadece 29 ünite, 836 bin dolardan başlayan yüzde 20 avantajlı fiyatlarla satışa sunuluyor.

 • Dekon İnşaat’tan Yeni Proje Fırsatı
  Dekon İnşaat’tan Yeni Proje Fırsatı

  Geçtiğimiz aylarda, ekonominin nabzının atacağı İstanbul Finans Merkezi’nde inşa edilen Dekon Senkron projesini duyuran Dekon İnşaat, Finans Merkezi bölgesinde bir projeye daha start verdi.

 • MOD Gayrimenkul’den Iki Proje Birden Geliyor
  MOD Gayrimenkul’den Iki Proje Birden Geliyor

  Bahçelievler, Basın Ekspres Yolu ve çevresinde birçok rezidans, site, plaza, eğitim ve sağlık kurumu inşa eden MOD Gayrimenkul, önümüzdeki dönemde MOD Ekspres ve Güneşli projelerini hayata geçirecek.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer