|   |   |  Edirne’de 137 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi

Edirne’de 137 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından (TOKİ) Edirne Merkez’de inşa edilen 137 konutun hak sahipleri gerçekleştirilen kura ile belirlendi.

Edirne’de 137 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi

Toplam 4 bin 81 başvurunun yapıldığı projede konut sahibi olan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı. Yıllardır ev sahibi olma hayaliyle yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, hayallerinin gerçekleştirmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Kura töreni 18 Şubat 2019, Pazartesi günü Edirne Merkez Mimar Sinan Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi.

Hak sahipleri belirlenen konutların 197’si 2+1, 40’ı ise 3+1 planda inşa edildi. Alt ve orta gelir grubuna yönelik geliştirilen konutlar, yatay mimari anlayışıyla zemin+3 planda inşa edildi.

Alt gelir grubuna yönelik satışa sunulan 2+1 nitelikteki 197 konut 415 TL’den başlayan taksitlerle %12, %20 peşinat ve 180, 240 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu. Orta gelir grubuna yönelik satışa sunulan 40 konut ise %10, %15, %25 peşinat ve 1.179 TL’den başlayan taksitlerle satışa sunuldu.
Yenilediği konut üretim anlayışı doğrultusunda yatay ve yerel mimari yaklaşımla konut projeleri inşa eden TOKİ’nin,  Edirne Merkez konutlarını da bu konseptle inşa ediliyor.

Toki Haberleri

Etiketler

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • TOKİ’nin indirim kampanyası başlıyor
  TOKİ’nin indirim kampanyası başlıyor

  TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasına başvurular 21 Mart 2019 tarihinde başlıyor.

 • TOKİ yatay şehirleşmeyle 50 bin yeni sosyal konut yapacak
  TOKİ yatay şehirleşmeyle 50 bin yeni sosyal konut yapacak

  Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle, 67 şehirde 140 projeyle yürütülecek 50 bin yeni sosyal konut hamlesini başlattı. Törende, TOKİ tarafından inşa edilen 53 bin 626 konut ve 130 tesisin açılışı gerçekleştirildi.

 • Bolu Mudurnu’da kura sevinci yaşandı
  Bolu Mudurnu’da kura sevinci yaşandı

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından (TOKİ) Bolu’nun Mudurnu ilçesi Taşkesti Beldesi’nde inşası devam eden 107 konutun hak sahipleri gerçekleştirilen kura ile belirlendi.

 • Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi Protokolü imzalandı
  Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi Protokolü imzalandı

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Sanayi Bölgeleri Kentsel Dönüşüm Derneği iş birliğinde yapılacak "Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi’ne ait protokol imzalandı.

 • Kars’a kentsel dönüşüm kapsamında 366 konut yapılacak
  Kars’a kentsel dönüşüm kapsamında 366 konut yapılacak

  Kentsel dönüşüm projeleriyle bölgelerin yaşam kalitesini yükseltip şehirlere değer katan projeler üreten Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Kars Merkez ikinci etapta yapacağı kentsel dönüşüm ve gelişim projesinin ihalesini gerçekleştirdi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.