|   |  Ege Koop Firması
Ege Koop

Ege Koop

  • Kuruluş Tarihi :

  • Proje Sayısı : 7

Ege Koop, konut, ofis ve residence projeleri, Ege Koop hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Ege Koop ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Ege Koop Hakkında

GENEL BAŞKANIN MESAJI…

Çeyrek yüzyılı aşkın bir süredir güven geleneğinin markası olan Ege-Koop, sağlıklı ve “planlı kent yolculukları”na hiç durmaksızın devam ediyor.

“Güvenirliliği”,“tanılırlığı” ve “sektördeki öncülüğü”yle bilinen Ege-Koop; projeleriyle sağlıklı kentleşmenin örneklerini vermeye devam ediyor.

Kent kurmak… Yoktan var etmek…

Farklı yaşam biçimlerindeki insanları, “ev sahibi olma amacı” çevresinde örgütlemek…

Bozkırdaki pek çok arsayı, etkinliğini ve gücünü ortaklarının yararına kullanarak altyapısı ve üstyapısıyla, hayatın odağı ve cazibe merkezi haline getirmek…

Bütün bu eylemler, Ege-Koop’un İzmir’i ve İzmir’in Ege-Koop’u sahiplenmesi sürecindeki temel köşe taşları oldu.

Ege-Koop; İzmir’in “yatırımlar rekortmeni” bir kurumu olması özelliğiyle, binlerce ailenin ekmeği ve umudu oldu.

Dünyanın ekonomik gerçeklerini yakından izleyen Ege – Koop, 1982’den bugüne 32 bin konut inşa etti. Bu konutlar, 150 bin kişiye huzurlu yuva oldu.

Bilinen adı ile TOKİ dahil hiçbir inşaat firmasının İzmir’de erişemeyeceği 30 binin üzerinde modern konutlarla yıllar önce İzmir’de ilk site anlayışını yerleştirmiş, gerek kalite, gerekse fiyat anlamında emsallerinden en az %40-50 oranında ucuz, her kesimden vatandaşımızı kısa sürelerde ev sahibi yapmıştır Ege-Koop.

SINIRLARI AŞTI

Ege-Koop; Türkiye’de ilk kez, merkezi Paris’te bulunan Avrupa Konseyi Sosyal Kalkınma Fonu’ndan Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi’nin garantörlüğünde kredi kullandı. Böylece 9 bin 800 Çiğli Egekent-1, Bin 417 konutluk Menemen-Ulukent Egekent-2, 4 bin 35 konutluk Buca Egekent-3 projelerini tamamlayarak ortaklarına teslim etti.

Ayrıca; Torbalı Ayrancılar’da Bin 600 konut, Güzelbahçe’de 140 bahçeli konuttan oluşan Türkiye’nin ilk çelik konstrüksiyon evleri, yine Güzelbahçe-Urla’da 136 müstakil 500 m2’lik parsellerin içinde “Dört Mevsim Konakları”, Bayraklı’da deniz ve körfeze hakim Bin 100 konuttan oluşan “Karşıyaka Körfez Evleri” ve “25.Yıl Konutları” ile Torbalı Ayrancılarda 61 işyerinden oluşan modern “Alışveriş Merkezi” ile İzmir’i gerdanlık gibi kuşattı.

3 MİLYON M2’LİK İMARLI ALANDA 2 BİN BAHÇELİ KONUT

Türkiye’nin en büyük bahçeli konut projesi olan Menemen-Seyrek, bugün herkesin yaşamak istediği yer haline geldi. Burada 2 milyon metrekarelik imarlı alanda ada ve parsel bazında 22 tip proje uygulandı. 2 bin müstakil bahçeli konut projesiyle Ege-Koop İzmir’de hiçbir kurumun bugüne kadar gerçekleştiremediği rekoru kırdı.

Türkiye’nin en büyük kooperatif örgütlenmesi olan Ege-Koop, bütün bu projeleri 56 milyon 440 bin dolar dış kaynaklı ve Ege-Koop garantörlüğünde muhtelif bankalardan 160 milyon dolar krediyle konut sektörüne ciddi katkıda bulundu.

Halen devam eden Menemen Seyrek’te 180 konutluk Keyifli Yaşam Evleri ve üniversite öğrencilerine yönelik projelerle 190 konutluk Gedizkent-2 Projelerinin imalatlarında sona gelindi.

Günümüzde bu yerleşim alanları İzmir’in en düzenli, huzurlu yaşam merkezleri olarak kabul ediliyor.

Tamamlanan bu projelerde Ege-Koop çatısı altında yer alan ve her meslek grubunu kapsayan 200’ün üzerinde kooperatif in adları tarihe geçti.

Ege-Koop ; “Yaratan Halk, Yaşatan da Halk” ve “Bu çatının altında güven var” sloganlarına yakışan bir anlayışıyla gücünü halkından almaya, güçlü yapısıyla binlerce kişinin ekmeği olmaya devam ediyor, devam edecek.

Türkiye Kooperatifçilik Sektörü’nün taahhütlerini yerine getirmedeki başarı çıtası en yükseklerde olan Ege-Koop; İzmir haritasına yeni planlı kentleri birer dantel gibi örüyor.

1984 yılından bu yana 150 bin kişiyi mülk sahibi olmasına önderlik eden Ege-Koop, bu unutulmaz eserlere İzmir’in her karesinin denizle kucaklaştığı üniversite ve İstanbul-İzmir Otoyolu güzergahında 26.910 parsel alanlı, imarlı, konut alanında 2+1 daireler net 93 m2-genel brut alanı 128 m2, üç tip projenin uygulanacağı 3+1 dairelerimizin 1.tip 128 m2 net, 178 m2 brüt ve 2.tip 111 m2 net, 154 m2 brüt, 3.tip (giriş katlarında) dubleks daireler 161 m2 net, 216 m2 brüt m2’lerden oluşan çok özel mimari tasarımıyla 400 konutluk “Ege-Koop İzmir Körfezi Evleri Proje”mizle yeniden konut sektörüne bir sayfa açıyoruz.

Ege-Koop’un geçmişi bugüne, yeni projelerine ve geleceğine kefil olmaktadır.

Bugüne kadar tamamladığımız bütün projelerimizde olduğu gibi insan’a ve çevreye saygımız gereği en çok ihtiyacımız olan sosyal, kültürel alan olarak kişi başına 15 m2 yeşil alanıyla, 2 adet yarı olimpik yüzme havuzu, kafeterya, spor tesisleriyle göz kamaştıracak projemizle son günlerde maliyetin 2 katına satılan konut fiyatlarında yeni bir soluk ve denge getireceğiz.

Projemizin zemin katından İzmir Körfezi, 5.katından sonra da tüm Ege Denizi Körfez manzarasıyla göz kamaştıracak. Ege-Koop İzmir Körfezi Evleri Projesi; konut sahiplerini sadece İzmir’in merkezinde körfezin ve denizin mavilikleriyle buluşturmakla kalmayacak. Aynı zamanda etrafını çevreleyen çam ormanlarının kokusu, yeşille mavinin kucaklaşmasıyla oluşan bu yeni hayat alanı huzur ve mutluluğu teneffüs ettirecek.

Dile kolay 32 yıllık geçmişinde, sağlıklı ve modern konutlar üretmenin yanı sıra güçlü bir sivil toplum örgütü olarak gündem oluşturan panel ve seminerlere imza atan Ege-Koop; bu etkinliklerin kitaplarını bastırıp ücretsiz halka ulaştırma gibi bir misyonu da gelenekselleştirdi.

YENİ PROJELER, YENİ UMUTLAR

Ege-Koop; geçmiş projelerinde de kanıtladığı gibi kriz ortamında da yatırımlarını sürdürecek, krizi fırsata dönüştürecek bir tecrübeye ve dayanıklılığa sahip olduğunu gösterecek.

Kar amacı gütmeyen Ege-Koop’un projeleriyle hem ortaklar, hem kent kazanacak, hem de yeni sektörde bir çağır açılacak.

Ege-Koop olarak bir başka önemli hazırlığımız da İzmir’in kentsel dönüşümüne hız verecek olan Buca, Konak, Karabağlar ve diğer ilçelerde mahalle aralarındaki küçük ve orta ölçekteki iş çevresine yönelik kentimize yakın mesafede İzmirlinin ve belki de Ege Bölgesi’nin ilk ve modern “TOPLU İŞYERİ” projesi de bu yıl içerisinde başlayacak.

Ege-Koop, 32 yıl önce, “Güven kolay inşa edilmez” ve “Bu çatının altında güven var” ilkelerini rehber edinerek çıktığı bu yolculuğa sizlerle devam ediyor.

TURGUTLU VE UŞAK’DA HAYAT RENKLENECEK

Ege-Koop, sadece İzmir’de değil, Ege’de de gücünü gösteriyor. “Turgutlu Prestij Konutları” projesiyle bu kez, Turgutlu’ya da canlı, doyumsuz ve renkli bir yaşam getirecek.

İzmir’e 30 dakika uzaklıkta Manisa’nın hızla gelişen ilçesindeki bu özel projemiz; 20 bin metrekarelik inşaat alanında 2+1 90 metrekare, 3+1 127 metrekare konutlardan oluşacak.

“Turgutlu prestij konutları”; yüzme havuzuyla, kapalı otoparkıyla, çevre düzenlemesiyle insana saygı odaklı olacak ve Turgutlu’daki kentsel gelişmeye de ivme kazandıracak.

“Turgutlu Prestij Konutları”; Turgutlu’da sağlıklı, huzurlu ve modern yaşamın adresi olacak.

Sanayi ve üniversite kenti Uşak’ta da çok özel bir projemizin müjdesini de önümüzdeki günlerde vereceğiz.

Ege-Koop’un enerjisini ve sektörel birikimini, İzmir ve Türkiye faydasına kullanabileceği nice yeni kentlerin kurulması mücadelesinde, yeni temel atma ve anahtar teslim bayramlarını birlikte olmayı diliyorum.

Ayrıca her birinden “zihnen beslendiğimiz”, aydınlık bir gelecek inşa etmek adına düzenleyeceğimiz yeni panel ve seminerlerde hep birlikte olabilmek dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım.

YENİ SÜRPRİZ PROJELERDE BULUŞMAK ÜZERE…

SONUÇ OLARAK DİYEBİLİRİM Kİ; EGE-KOOP’A GÜVENMEK YARINA GÜVENMEKTİR.

Hüseyin ASLAN

Genel Başkan

 

EGE-KOOP’UN 32 YILLIK GURUR TABLOSU

13 DEV PROJESEYLE 5 MİLYON M2 YÜZÖLÇÜMÜ ÜZERİNDE ÇAĞDAŞ KENTLER KURAN

EGE-KOOP’UN TAMAMLADIĞI PROJELERDE BUGÜNE KADAR;

AVRUPA KONSEYİ SOSYAL KALKINMA FONU’NDAN T.C.’NİN HAZİNE GARANTÖRLÜĞÜNDE 56.420.631 DOLAR DIŞ KAYNAKLI KREDİ,

BANKALARDAN EGE-KOOP GARANTÖRLÜĞÜNDEN 130.872.000 DOLAR KREDİ KULLANDIRILMIŞTIR.

İZMİR’DE 150 BİN KİŞİNİN BARINDIĞI KENTLER KURAN EGE-KOOP 150 KM YOL, 150 KM KANALİZASYON, 160 KM İÇME SUYU HATTI, 500 BİN M2 PARKLAR, MEYVE BAHÇELERİ, SERALAR, 200 BİN’İN ÜZERİNDE MUHTELİF FİDAN DİKİMİNİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR.

EGE-KOOP; EGE-KOOP OKULLARINI VE LABORATUARLARINI YAPMIŞTIR.

EGE-KOOP HER MESLEK GURUBUNDAN 200 KOOPERATİF İLE BİRLİKTE BAŞLADIĞI PROJELERİ 2-2,5 YILDA TAMAMLAMIŞ VE PROJE ORTAKLARINA PARA İADESİ YAPMIŞ, TÜRKİYE’DE İLK VE TEK KURUMDUR.

 

Ödüller

Ödüller başarımızı destekliyor…

Ege-Koop geride bıraktığı çeyrek asırlık geçmişinde, ulusal ve uluslararası kuruluşlarca adeta ödül yağmuruna tutuldu.

Orta ölçekli bir müze oluşturacak sayıda başarı ödülüne sahip Ege-Koop’un başlıca birkaç ödülünü şöyle sıralamak mümkün;

113 ülkeden 15 bin üyesi bulunan Ticaret Liderleri Kulübü’nce verilen “33. İş Liderliği ve Prestij Yeni Bin Yıl ödülü”

Birleşmiş Milletler başarı ödülü

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından verilen “Eğitime Katkı ödülü”

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin “Yılın Atatürkçüsü” ödülü

Türk Dil Kurumu’nun 44. Dil Bayramı “Türk Dili ödülü”

TSE Basın ödülü

İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu’dan katkı plaketi

İzmir Valisi Alaaddin Yüksel’den katkı plaketi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan plaket

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Akıncılar’dan onur plaketi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Burhan özfatura imzalı şükran plaketi

Balçova Termal Tesislerinden teşekkür plaketi

SSK Tepecik Eğitim Hastanesi’den katkı plaketi

MMOB İnşaat Mühendisleri Odası İzmir şubesi’nden katkı plaketi

şehit Temel Ersin öevik İlköğretim Okulu’ndan katkı plaketi

İzmir Spastik Felçliler Koruma ve Güçlendirme Vakfı’dan teşekkür plaketi

şehit östeğmen Konualp özcan İlköğretim Okulu Müdürlüğü’nden 2 adet teşekkür plaketi

Tülov’dan katkı ve yardımlardan dolayı teşekkür plaketi

İzmir Kan Merkezi Müdürlüğü’nden destek plaketi

Ege Orman Vakfı’ndan katkı plaketi

Türk Kooperatifçilik Kurumu’ndan şeref ödülü

Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir şubesi’nden katkı ödülü

AOSB Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nden teşekkür plaketi

Romanlar Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği’nden teşekkür plaketi

Türkiye Gazeteciler Sendikası’ndan 1992 yılı teşekkür plaketi

Türkiye Gazeteciler Sendikası’ndan 208 yılı teşekkür plaketi

Menemen Belediye Başkanlığı’ndan üç ayrı anı plaketi

Ege öniversitesi İletişim Fakültesi’nden katkılardan ötürü teşekkür plaketi

Ege TV ve Radyo Ege’den üç adet teşekkür plaketi

Karşıyaka Kent Meclisi’nden teşekkür plaketi

Milliyet Gazetesi’nden katkı plaketi

öovak’dan katkı plaketi

İzmir’i Sevenler Platformu’ndan başarılı hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi

Türk Kızılayı (Ege Bölgesel Kan Merkezi Müdürlüğü’nden) teşekkür plaketi

şehir-Başkan Kent 2003 Jüri özel ödülü

Ayrancılar Egekoop İlköğretim Okulu’ndan teşekkür plaketi

Ayrıca EgeKoop Genel Başkanı Hüseyin Aslan’ın, basın mesleğine 25 yıl hizmetinden dolayı İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nden ve çeşitli kuruluşlardan verilen çok sayıda ödülü de bulunmaktadır.

Tel: 0232 484 0707
Fax: 0232 425 8924
Email: bilgi@egekoop.org.tr
Adres: 1337 Sk. No:16 K:7 AsHan İş Merkezi 35210 Çankaya

Ege Koop Projeler Haritası

Ege Koop Projeleri

Ege Koop Haberleri

daha fazla yükle

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.