|   |  Ekrem Demirtaş İnşaat Firması
Ekrem Demirtaş İnşaat

Ekrem Demirtaş İnşaat

  • Kuruluş Tarihi :

  • Proje Sayısı : 1

Ekrem Demirtaş İnşaat, konut, ofis ve residence projeleri, Ekrem Demirtaş İnşaat hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Ekrem Demirtaş İnşaat ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Ekrem Demirtaş İnşaat Hakkında

EKREM DEMİRTAŞ'IN ÖZGEÇMİŞİ

1946 Muğla doğumludur.

Lise öğrenimini İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamlamasının ardından İzmir İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi, Ticaret ve Sanayi İşletmeciliği Bölümü’nden mezun oldu.

1970–1974 yılları arasında İzmir’de profesyonel yönetici olarak çalıştı. 1974 yılından itibaren kendi firmasını kurarak inşaat sektöründe malzeme toptan satıcılığı, iş merkezleri ve konut siteleri yapımı, gıda sektöründe de ihracat ve ithalat yapmaya başladı.

Yenişehir İnşaatçılar Çarşısı, Modeko, Batı İş Merkezi Güney Çarşısı, İZDEP gibi iş merkezleri ile İTOKENT, Sıraselviler, Ayasandra ve Dalyan Panorama Evleri gibi konut sitelerinin organizasyon ve inşaatlarını yaptı.

1981 yılından bu yana İzmir Ticaret Odası Meclis Üyeliği yapmaktadır. 1992 yılında İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiş olup, 23 yıldır aralıksız olarak bu görevi sürdürmektedir.

2013 yılında üçüncü defa Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı’na seçilmiştir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yüksek İstişare Kurulu üyesidir.

Görev süresi içinde, İzmir ile dış dünya arasında en yakın ülkelerden başlayarak, yakın ilişki kurmuş, iş fırsatları yaratmış, İzmir turizmine önemli katkılar yapmıştır. Güzel İzmir’in bir “MARKA KENT VE DÜNYA KENTİ” olması için, ticaretten sanayiye, spordan tanıtıma kadar oldukça geniş bir yelpazede çalışmalar yürütmüştür.

1988 yılında Meslek Odalarında ilk “Vakıf” kuruluşunu gerçekleştirmiştir. Halen İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Bu vakıf ile de ülkemizde ilk ihtisas üniversitesi ve kentimizin ilk vakıf üniversitesi olan İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ’ni 2001 yılında kurmuştur. 7500’ü aşkın öğrencisi olan, İngilizce eğitim veren ve “Hayattaki en büyük eserim” dediği bu üniversitenin Mütevelli Heyeti başkanıdır.

İzmir’in EXPO düzenlemesini bir proje olarak ilk defa 1992 yılında İzmir ve Türkiye gündemine getirmesinin ardından EXPO hedefinin takipçisi olmuş, İzmir’in EXPO 2015 adaylığı sırasında EXPO 2015 İcra Kurulu Başkanlığı yapmış, EXPO 2020 Yönlendirme Kurulu’nda görev almıştır.

2500 dönüm büyüklüğünde 387 sanayi parselinin yer aldığı İzmir Organize Ticaret ve İmalat Bölgesi’nin (İTOB) kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

İzmir’in bir bilişim kenti olması yolunda büyük bir adım olan İzmir Bilimpark’ın kuruculuğunu yapmıştır ve halen İzmir Bilim ve Teknoloji Park Anonim Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

İlk Türk Özel Sektör rakısı olan EFE rakısını üreten EFE İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kuruluşunu gerçekleştirmiş olup, Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Türkiye’de ilk defa doğalgazdan elektrik üreten santralleri bir araya getiren Anadolu ve Trakya Doğalgaz Santralleri Derneği’nin (DOĞSANT) kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır.

Yönetim Kurulu Başkanı olarak İşbirliği Enerji A.Ş. ile enerji sektöründe de faaliyet göstermektedir.

İzmir’de kongre turizmini geliştirmek amacıyla kurulan İzmir Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun (İzmir CVB) Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Türkiye’deki bütün yolcu limanları bir araya getiren ve İzmir ile ülkemizin kruvaziyer turizmden aldığı payı arttırmayı hedefleyen Türkiye Kruvaziyer Platformu’nun kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır.

İzmir Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesidir. 

Türkiye – Yunanistan ilişkilerine yaptığı katkılardan dolayı 2008 yılında Yunanistan Hükümeti tarafından özel olarak ödüllendirilmiştir.

Türkiye – İtalya ilişkilerine yönelik olarak yaptığı önemli çalışmalardan dolayı İtalya Hükümeti’nin önerisi ile Liyakat nişanı verilmesi değerlendirilmiş ve iki ülke arasındaki ilişkileri önemli bir düzeye taşıdığı için İtalya Başbakanı ve Cumhurbaşkanı’nın imzaları ile 2009 yılında Şövalyelik nişanına layık bulunarak onurlandırılmıştır.

Demirtaş’a Türkiye – ABD ilişkilerine ve ticaretine yaptığı katkılar nedeniyle de 2010 yılında ABD Ticaret Bakanlığı tarafından takdir belgesi sunulmuştur.

Türkiye – Afrika arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine katkı koymak için de çalışan Demirtaş’a, 2014 yılında Benin Cumhurbaşkanlığı’nca Benin Cumhuriyeti Üstün Hizmet Madalyası ve Devlet Nişanı takdim edilmiştir.

Ekrem Demirtaş İnşaat Projeler Haritası

Ekrem Demirtaş İnşaat Projeleri

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.