|   | 
Ekyıl İnşaat

Ekyıl İnşaat

  • Kuruluş Tarihi :

  • Proje Sayısı : 0

Ekyıl İnşaat, konut, ofis ve residence projeleri, Ekyıl İnşaat hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Ekyıl İnşaat ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Ekyıl İnşaat Hakkında

Hakkımızda
 
Herşeyden önce, işveren talebini ve ihtiyaçlarını tam olarak belirtmelidir. Verilecek hizmet, her ne şekilde olursa olsun, mesleki şartlara uymak kaydıyla, işverenin istekleri doğrultusunda yapılacaktır. İşveren isteklerini anlatır, gerektiğinde tavsiyelerimizide sunarak yapılacak işe karar verilir.
 
Uygulamanın Yapılacağı Yer
 
Karşılıklı görüşmeler neticesinde işin yapılmasına karar verilmesinin ardından, inşaatın yapılacağı arazi görülür. Arazinin konumu, yerel yönetmeliklerce izin verilen kullanım alanı ve ihtiyaçlar doğrultusunda yapının konumuna boyutlarına bu aşamada karar verilir. Projelendirmede gerekli olacak zemin etütleri yapılır. Mühendislik hesaplarında kullanılacak yük değerleri bakımından da arsanın yeri ve rakımı önem taşımaktadır.
 
Tasarım ve Mimari Proje
 
Bu aşamada, belirlenmiş olan yapı ölçüleri içinde kalarak, binanın kullanım amacı ve işverenin taleplerine yönelik tasarımıve mimari projesi hazırlanır. İki boyutlu teknik çizimlerin yanında, üç boyutlu resimleri de hazırlanan yapının projesi işverene sunulur. İşverenin uygun görmesi halinde gerekli revizyonlar da yapıldıktan sonra, mimari projenin resmi onayları alınır.
 
Statik, Elektrik ve Tesisat Projeleri
 
Binanın mimarisi, konumu ve kullanım amacı, dolayısıyla gelmesi muhtemel yükler belirlenmiş olduğu için, mimari projeye uygun olarak statik (betonarme-çelik), tesisat (sıhhi tesisat, kalorifer, doğalgaz, vb.) ve elektrik projeleri bu aşamada hazırlanır. Mimar ve mühendislerimiz bir arada çalıştıkları için, hiçbir detay gözden kaçmaz, gerektiğinde birbirlerini uyarırlar.
 
İnşaata Başlama
 
Tüm projeleri hazırlanan, resmi onayları ile birlikte yapı başlama izni de alınan yapının, iş programının belirlenmesinin ardından belirlenen yapı denetim mekanizmaları gözetiminde hafriyatıyla birlikte inşaatına başlanır. Bundan sonrası şantiye programı dahilindeyürütülecek işlerdir. Yapı yerinde şantiye binamız kurulur, gerekli teçhizat ile donatılır, şantiye deneyimli bir mühendisimiz görevlendirilirve gözetiminde, iş programına uygun olarak inşaat yürütülür. 
 
Malzeme Seçimi ve Malzeme Temini
 
Proje aşamasında birinci keşif özeti çıkarılan işlerin tüm malzeme kalemleri, işin akışına göre doğru zamanlardave doğru yerlerden temin edilir.Doğru iş olumlu referans, yanlış iş olumsuz referans teşkil eder.Bu nedenle, imalatın her kaleminde doğru, kalitelimalzeme kullanır; yaptığımız her imalat ve uygulamanın arkasında durmaya özen gösteririz.
 
Ekip Seçimi
 
Doğru, ehil ekiplerle çalışmak, sağlıklı sonuç almak için zorunludur. Eğri gemiyle doğru sefer yapamazsınız. Mükemmel bir proje, en kalitelimalzeme seçimi, kaliteli bir yapı için yeterli değildir. Üçüncü sac ayağı olan kaliteli ekip, kaliteli sonuç verecektir ki, EKYIL MÜHENDİSLİK , ekiplerininişinde uzman olmasına dikkat eder.
 
İş Teslimi
 
Projede ve iş programında belirlenen tüm iş kalemleri tamamlanıp, işverenin diğer istekleri de yerine getirildikten sonra, bina kullanıma hazır halde teslim edilir. Bu aşamada bizim için en büyük ödül, küçük bir teşekkürdür. 
 
Sonuç olarak, binalar insanların yaşadıkları, çalıştıkları, spor yaptıkları, alışveriş yaptıkları; dolayısı ile yaşamlarının büyük bölümünü geçirdikleriyerlerdir. Yani bina yapımına verilen önem, insana verilen önemle özdeştir. 
 
EKYIL MÜHENDİSLİK olarak tüm işlerimizi bu bilinçle yapmakta, bu bilinçle hizmet vermekteyiz.
 
ORTAKLAR
 
CANER YILDIRIM
İnşaat Mühendisi
 
HÜSEYİN ALKAN
İnşaat Mühendisi
 
ERHAN TUĞRAL
İnşaat Mühendisi
 
SEFA EKER
İnşaat Mühendisi

Tel: 0212 699 0703
Fax: 0212 699 9229
Email: info@ekyilmuhendislik.com
Adres: Yenikent Mah. Doğan Araslı bulvarı. Belediye Karşısı. Şelale Plaza. No:1/22 İstanbul / Esenyurt

Ekyıl İnşaat Projeler Haritası

Ekyıl İnşaat Projeleri

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer