|   |  Palu Konut Projeleri
Belirlediğiniz kriterlerde proje bulunamadı, kriterlerinizi azaltarak tekrar deneyebilirsiniz.
Palu İlçesini Favorilerime Ekle

Palu Güncel Konut Projeleri

Palu Konut Projeleri

Palu cografi konumu itibari ile 38,5 kuzey enlemi ile 40 doğu boylamında yeralan Elazığ’a bağlı ve 71 km dogusunda 410 km kare yüzölçümü ile 844 rakımlı bir ilçedir. Doğusunda Bingöl ili ve Genç İlçesi, Güneyinde Arıcak ve Alacakaya İlçeleri, Güneybatısında Maden İlçesi, Kuzeyinde Kovancılar İlçesi, Kuzeydoğusunda Karakoçan ilçesi ve Batısında Elazığ İl sınırları ile çevrilidir.
 
Kasaba ve köylerinin %70′i dağlık ve engebeli arazide kurulmuş olup, dağınık bir yerleşim şekli arz etmektedir.
İlçe arazisi Murat Nehri civarındaki düzlükler ile güneydeki doğu toros silsilesini oluşturan Akdağlar’dan meydana gelir. İlçe toprakları 410 kilometrelik bir alana sahip olup bu yüzölçümün %70′i dağlık, % 24 dalgalı, %10 ova ve % 3.1 yayladır. Dalgalı ve dağınık arazi ilçe topraklarının %86.9 gibi bir oranın oluşturmaktadır. Doğu Toros silsilesi içinde bulunan Akdağlar en yüksek noktası 2500 metre rakımlıdır.
Murat nehri ilçe topraklarının içinden geçmekte olup, vadisi genellike dik ve sarptır. Palu karasal iklim bölgesinde olup yıllık sıcaklık ortalaması 13 C° dolaylarındadır. Yağışlar genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında görülür.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.