|   |   | 

Elmar Towers Görücüye Çıktı!

Başkent’te, Eskişehir Yolu üzerinde mimarisi ve satış formülüyle ses getirecek bir gayrimenkul projesine başlayan Elmar Yapı, çekici ve modern projesiyle yatırımın geri dönüş süresini 10 yıla indiriyor.

Elmar Towers Görücüye Çıktı!

Elmar Yapı’nın 650 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdiği Elmar Towers projesi, Ankara’nın yeni kuleleri olacak ve Türkiye çapında ses getirecek. Kısa sürede yatırımcının gözde yatırım aracı olması beklenen Elmar Towers, Türkiye’de en hızlı yatırım dönüşü sağlayan projelerden biri olmaya aday.

Ankara’da kendi alanlarında başarılı 3 işadamının bir araya gelerek kurduğu Elmar Yapı A.Ş., Eskişehir Yolu üzerinde 650 milyon TL yatırımla hayata geçirdiği Elmar Towers projesini görkemli bir basın toplantısı ile tanıttı. 

Elmar Yapı Ortakları Salih Küsmüş, Ufuk Küsmüş, Siyami Öztürk ile Elmar Yapı’nın Pazarlama Direktörü Oğuz Kaan Karaer, İstanbul Çırağan Sarayı’nda basın dünyasının saygın isimleriyle öğlen yemeğinde bir araya geldi. Emlak sektörünü yakından takip eden ve yazılarıyla emlak takipçilerine yön veren basın mensuplarının hazır bulunduğu yemekte, Elmar Yapı ortakları, misafirlerine kısa bir hoş geldin konuşması yaptı.

Fonksiyonel ve Mikro Yaşamı Özendirecek
Elmar Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Salih Küsmüş, Elmar Towers’ın taşıdığı farklılıklar nedeniyle kentte yapılan yeni projeler arasından kısa zamanda sıyrılacağını söyledi.

Salih Küsmüş projenin konut büyüklükleri açısından fonksiyonel ve mikro yaşamı özendireceğini ifade etti. 

Son dönemde yapılan küçük metrekareli evlerin yaşam alanı olarak fonksiyonellik sunmaktan uzak kaldığını belirten Salih Küsmüş, Ankara’da 1+1 tipi konutların genellikle 100 metrekare ortalama büyüklükte olduğunu söyledi. 

Oysa yaşam alanları büyürken, özellikle de kullanılmayan bölümler için ilave dekorasyon, temizlik, ısıtma gibi harcamalar yapıldığını belirten Salih Küsmüş, Elmar Towers’ın bu gerçekten yola çıkarak konumlandırıldığını açıkladı.

Elmar Towers’da 45 metrekarelik 1+1 konutların yoğunlukla bulunacağını ifade eden Salih Küsmüş, Ankara Eskişehir Yolu’nda bu ölçekte mikro yaşam projelerine az rastlanıldığını söyledi.

Tamamen Yatırımcıya Odaklanmış Bir Proje 
Yönetim Kurulu Üyesi Siyami Öztürk de projenin tamamen yatırımcıya odaklandığını, projede yer alan konutların rahatlıkla kiraya verilebileceğini söyledi. 

Rekabette farklılaştıklarını anlatan Siyami Öztürk  “Pazarlamada en hızlı satılacak, en rahat kiralanacak bir konut karmasına ve formülüne yer verdik” diye konuştu. Siyami Öztürk formülü öğrenmek isteyen yatırımcıları 18 Nisan Cumartesi günü Ankara’da yapılacak lansman için satış ofisine davet etti.

Satışın Önem Taşıdığı Bir Dönemdeyiz
Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Küsmüş de konuşmasında, Türkiye’de 2004 yılından bu yana hızlı bir inşaat süreci yaşandığını, her yıl yeni yeni projelerin sektöre kazandırıldığını ifade etti. 

Ufuk Küsmüş “2014 yılında alınan yapı ruhsat sayısı 1 milyon 14 bin 678. İzin belgesi alınan konut sayısı 766 bin 527’ye çıkmış. Dolayısıyla hızlı bir üretim var. Ancak hesaplamalara göre, her 4 yeni konuttan biri satılamıyor.  Yani üretmek kadar satışın da önem taşıdığı bir dönemdeyiz” diye konuştu.

Ufuk Küsmüş ayrıca Türkiye’de ilk evini alan tüketici sayısının az olduğunu belirterek, “Çünkü ilk evini alacak olanlar için ulaşılabilir fiyatlı evi bulmak oldukça zor… İşte bu hususların ışığında, özetle şunları söylemek istiyorum:

İyi bir pazarlama formülüne sahibiz. Aynı zamanda küçük metrekareli yaşam birimlerimiz sayesinde, 197 bin liradan başlayan fiyatlarla, yani ulaşılabilir fiyatlarla ev sahibi yapmak iddiasındayız. Üstelik gelecekte prim vaad eden bir bölgede konumlanıyoruz. İyi bir gayrimenkul projesinden daha başka ne beklenebilir ki!” yorumunu yaptı.

Ankara’nın 650 Milyon Liralık Yeni Kuleleri  
Elmar Towers projesinin detaylarını ise şirketin Pazarlama Direktörü Oğuz Kaan Karaer anlattı.

Karaer’in verdiği bilgiye göre; 650 Milyon TL yatırımla hayata geçen Elmar Towers projesi 803 konuttan oluşurken ve 50 kat yüksekliğe sahip bulunuyor. Proje, 177 metre yüksekliği ile Ankara’nın en yüksek projesi olma özelliğini taşıyor.

Elmar Towers’ın mimarisi kadar pazarlama formülünün de iddialı bir yanı bulunuyor. Proje, Türkiye’nin en hızlı yatırım geri dönüşü sağlayan gayrimenkul projelerinden biri olmaya da aday. 

Elmar Towers, Türkiye’de büyükşehirlerde 20 yılın üzerine çıkan amortisman (yatırım geri dönüş) süresini 10 yıla indirmeye hazırlanıyor.

Kulelerle bütünleşik halde bulunan alışveriş ve yaşam merkezi ise Ankara’ya yeni bir hava katacak. Kapalı AVM’lerden bunalan Ankaralılara, Elmar Towers, açık ve ferah bir alışveriş ve eğlence ortamı sunmuş olacak. 

Eskişehir Yolu’nda Amortisman Süresi 14-17 Yıl 
Projenin amortisman formülünü de açıklayan Oğuz Kaan Karaer, Ankara’da 1+1 tipindeki konutların kira ortalamalarının 1500 ile 2500 TL arasında değişkenlik gösterdiğini, büyüklüklerinin ise 80 ile 120 metrekare arasında olduğunu söyledi. Karaer sözkonusu konutların, Eskişehir Yolu üzerinde 14 ile 17 yıl arasında kendisini amorti ettiğini açıkladı.

Elmar Towers’ta 1+1 tipi dairelerin ağırlıklı olarak (brüt) 45 metrekare seviyesinde olduğunu belirten Karaer, sözkonusu dairelerin kira ortalamasının da 2 bin TL seviyesinde olacağını ifade etti. Karaer, “45 metrekare bir konutu 200 bin liraya alan bir yatırımcının 1500 liradan kiraya verdiğini varsayalım. Önümüzde 2,5 yıl inşaat süresi var. 6 aylık süre de kiralama için geçerse, aslında bu projenin kendini 7 yılda amorti ettiğini görebilirsiniz” dedi.

Erken Alan Kazançlı Çıkacak
Projede fiyatların satış performansına göre düzenli olarak artış göstereceğini anlatan Oğuz Kaan Karaer, Elmar Towers projesinde erken alanların kazançlı çıkacağını, 2 yıl sonra fiyatların yüzde 60 artacağını söyledi.

Toplam 803 konutluk projede 753 adet 1+1 tipi konut bulunuyor. 1+1 tipi konutların büyük kısmı brüt 45 metrekare konutlardan oluşuyor.

18 Nisan 2015 tarihinde satışa çıkan projede 3 bine yakın ön talep toplandı.
Projede kuleler arasındaki yatak blokta SPA, yüzme havuzu, fitness gibi sosyal tesis alanları bulunuyor. Elmar Towers projesinde ayrıca 30 bin metrekarelik ticari bir alan da yer alıyor. Hipermarket, market, restoran ve fastfood birimleri için ayrılan ticari alanların, site dışından insanlara da hizmet verecek ticari bir karmaya sahip olması planlandı. 

Elmar Towers projesi, halen 8 Bakanlık ile birlikte Sayıştay ve Danıştay binalarına, TOBB binasına, Kızılay ve Diyanet İşleri Başkanlığına ev sahipliği yapan Eskişehir Yolu üzerinde bulunuyor. Bunların yanı sıra büyük markalı AVM ve Oteller ile iş merkezlerinin yükseldiği bölge, Ankara’nın son 5 yıldır en hızlı şekilde büyüyen ve gelişen bölgesi olarak dikkat çekiyor. 

Metro hatlarına olan yakınlığı ile Eskişehir yolu her açıdan Başkent’in en prestijli bölgesi haline geldi. İş ve yaşam dünyasının tamamına yakını bu hat üzerindeki Çukurambar, Gazi Mustafa Kemal Mahallesi, Çayyolu, Ümitköy, Yaşamkent, İncek Bulvarı üzerinde ikamet ediyor.

Eskişehir Yolu'nda çok sayıda üniversite kampüsü de bulunmaktadır:  Hacettepe Üniversitesi, ODTÜ, Bilkent, Başkent Üniversitesi, Çankaya Üniversite ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi kampüsleri bunlardan bazılarıdır.

Yeni Proje Haberleri

Elmar Towers Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Veyisefendi konutları’nın temeli atıldı
  Veyisefendi konutları’nın temeli atıldı

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde yürüttüğü konut seferberliği devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin yeni konut projesi Veyisefendi Konutları’nın temeli düzenlenen törenle atıldı.

 • Seha Yapı’dan Yeni Konut Projesi
  Seha Yapı’dan Yeni Konut Projesi

  Seha Yapı, Konya Selçuklu Belediye Başkanlığı’nın Konya’daki toplam büyüklüğü 42 bin 558 metrekare olan 3 arsa için açtığı ihaleyi 38,4 milyon TL teklif ile kazandı.

 • STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!
  STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!

  Sabiha Gökçen Havalimanı, Osmangazi Köprüsü, Marmaray, metro, deniz oto-büsü gibi ulaşım hatlarının tam merkezinde olması nedeniyle İstanbul’un en gözde ilçesi konumuna gelen Kartal, amortisman süresinin 18 yıl olmasıyla da konut alıcısının yüzünü güldürüyor. Kartal Atalar’da Yuvam Kartal’dan sonra Kartallife-Atalar projesiyle büyük ses getiren STCA Gayrimenkul, Kartal’da 3 yıl içerisinde 5 yeni proje daha hayata geçirecek.

 • Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe
  Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe

  Ceylan İnşaat, inşaat sektöründeki tecrübesini Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı getirdiği Zer Göztepe ile taşıyor. İlbank, KİPTAŞ ve Ceylan İnşaat’ın bilirkişiliğiyle ortaya çıkan proje; 675 konuttan meydana gelecek 360 derece bir yaşam projesi olarak yükselmeye hazırlanıyor.

 • İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı
  İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı

  Sefa İnşaat & Koyuncu İnşaat ortaklığıyla İstanbul Anadolu Yakası Maltepe’de hayata geçirilen ‘Evinpark Ada & Tepe’ ve Kadıköy Fikirtepe’de yükselen ‘Evinpark Kadıköy’ projesinde lansman öncesinde 0,88 faiz ve 120 ay vade avantajlarıyla ön satışlara başlandı.

 • Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı
  Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı

  Konutta ‘kalite’ ve ‘güven’in markası MESA, Anadolu Yakası’nda Projeleri ile yükselmeye devam ediyor. Maltepe’de başlayacak projesi GÖKADA için ön talep başvurularını almaya başladı. Eşsiz Adalar Manzarası ve tertemiz orman havasıyla Mesa GÖKADA Projesi için ön talepte bulunanlar, konut seçimi ve lansman fırsatlarından yararlanma ayrıcalıklarına şimdiden sahip olabilecekler.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer