|   |   |  Emay İnşaat'a Kuveytli ortak

Emay İnşaat'a Kuveytli ortak

Emay İnşaat, Tangible Middle East Investments ile ortaklık yaptı.

Emay İnşaat'a Kuveytli ortak

Kuveytli yatırım grubuyla, Emay’ın TOKİ iştiraki EPP güvencesiyle gerçekleştirdiği Yalova KentPlus projesindeki 3 otelden 1’i ve 214 residence için 82 milyon dolarlık ortaklık anlaşması imzalandı.

Yenileri gelecek

Denize sıfır, 163 blokta toplam 1001 dairenin konumlandığı, konut, AVM ve sağlık merkezi olan projede, 4 ve 5 yıldızlı, 500 yatak kapasiteli KentPlus Yalova Wellness SPA Resort termal otelleri de yer alacak. Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, Yalova’da 383.500 metrekare alanda inşa ettikleri karma projenin yeni ortaklık yapısıyla daha da değerlendiğini söyledi. Osman Gazi Köprüsü’nün isminin duyulmasından açılışına kadar olan zaman diliminde, Yalova’daki gayrimenkullerin fiyatlarının hızla yükseldiğine dikkat çeken Çağlar, “Şehre önümüzdeki 5 yılda sanayi yatırımları gelecek ve kent yeni bir kimliğe bürünecek. Yalova, İstanbul’un iklimi ve yaşam koşulları ile yeni bir semti gibi olacak” dedi.

Tangible Middle East Investments ayrıca, Körfez ülkelerinde yapacağı yatırımlarda Emay İnşaat’la işbirliği yapma konusunda stratejik işbirliği anlaşması da imzaladı. Böylece inşaat, sağlık, eğitim, otelcilik, altyapı, teknoloji ve enerji sektöründe işbirlikleri değerlendirilecek.  Anlaşmayı (soldan sağa) Emay’ın Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, Tangible Middle East Investments Direktörü Bader Alhussinan ile Emay Yönetim Kurulu Üyesi Burak Gören birlikte duyurdu.

Ekonomi Servisi

Şirket Haberleri

Etiketler

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Gayrimenkul Sektöründe Temassız Pazarlama Dönemi
  Gayrimenkul Sektöründe Temassız Pazarlama Dönemi

  Gayrimenkul sektörü hem gelişen teknoloji, hem de tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle bambaşka bir kimliğe bürünüyor. Teknoloji şirketi 11Sight ile emlak sektöründe temassız satış ve pazarlama dönemi başlıyor.

 • Konutta ilk alan hep kazanıyor
  Konutta ilk alan hep kazanıyor

  Konut kredi faiz oranlarının düşmesi gözleri bir kez daha gayrimenkul sektörüne çevirdi. DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Son 10 yıla, hatta 20 yıla baktığınızda Türkiye’de gayrimenkulün kazandırdığını hiçbir yatırım kazandıramadı.

 • Peker Holding Avrupa’ya örnek oldu
  Peker Holding Avrupa’ya örnek oldu

  Türk inşaat şirketlerinin yurtdışında sıra dışı işlere imza attığını söyleyen Peker Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Peker, “İş yapış kültürümüz ve hızlı bitirme kabiliyetimizle Avrupalıları şaşırtıyoruz" dedi.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.