|   |   |  Eminönü–Alibeyköy tramvay hattındaki mahalleler değerleniyor

Eminönü–Alibeyköy tramvay hattındaki mahalleler değerleniyor

Yapımında sona doğru yaklaşılan Eminönü–Alibeyköy Tramvay Hattı çevresindeki mahallelerde yer alan konut satış fiyatlarını açıkladı.

Eminönü–Alibeyköy tramvay hattındaki mahalleler değerleniyor

Tarihi Yarımada ile Haliç hattındaki yoğun trafiğe çözüm olarak geliştirilen Eminönü–Alibeyköy Tramvay Hattı‘nın kentin entegre ulaşım ağına bağlanacak olmasıyla trafik akışını rahatlatacağı belirtiliyor. Eminönü istasyonu ile başlayan güzergah; Küçükpazar, Cibali, Fener, Balat, Ayvansaray, Feshane, Eyüp-Teleferik, Eyüp Devlet Hastanesi, Silahtarağa istasyonu ile Sakarya mahallesi istasyonu üzerinden Haliç kıyısından geçerek Alibeyköy merkez, ardından Alibeyköy metro istasyonu ile devam edip Alibeyköy Cep Otogarı‘na ulaşacak.

Fatih’te konut fiyatı 351.390 TL, Eyüpsultan‘da 291.600 TL

Endeksa verilerine göre Eminönü–Alibeyköy tramvay güzergahını içeren Fatih ve Eyüpsultan‘ın konut özelliklerine bakıldığında Fatih’de ortalama brüt alan 90 m2, ortalama birim fiyat 3.971 TL/m2, ortalama konut fiyatı 351.390 TL, geri dönüş süresi 21 yıl. Eyüpsultan‘da ise ortalama brüt alan 90 m2, ortalama birim fiyat 3.638 TL/m2, ortalama konut fiyatı 371.076 TL, geri dönüş süresi 18 yıl.

Cibali‘de konut yatırımının geri dönüş süresi 17 yıl

Endeksa‘nın 2019 Şubat verileriyle Fatih’in Ayvansaray mahallesinde ortalama değerlerle satılık konut fiyatları 3.692 TL/m2, geri dönüş süresi 20 yıl; Balat mahallesinde konut fiyatları 4.235 TL/m2, geri dönüş süresi 23 yıl; Zeyrek mahallesinde konut fiyatları 3.893 TL/m2, geri dönüş süresi 21 yıl; Cibali mahallesinde konut fiyatları 3.200 TL/m2, geri dönüş süresi 17 yıl. Eyüpsultan’ın Sakarya mahallesinde konut fiyatları 3.504 TL/m2, geri dönüş süresi 25 yıl; Silahtarağa mahallesinde 3.106 TL/m2, geri dönüş süresi 22 yıl; Alibeyköy mahallesinde 3.413 TL/m2, geri dönüş süresi 24 yıl.  

Yıllık ortalamalara bakıldığında Şubat 2019 sonu itibarıyla konutta Fatih ilçesinde en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Balat, Ayvansaray, Akşemsettin, Ali Kuşçu ve Atikali. Eyüpsultan ilçesine bakıldığında ise en fazla değer kazanan mahallelerin sırasıyla Nişancı, Sakarya, Güzeltepe, Alibeyköy ve Düğmeciler olduğu görülüyor.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • Türk Lirasına geçiş AVM‘leri zorluyor
    Türk Lirasına geçiş AVM‘leri zorluyor

    EVA Gayrimenkul Değerleme Kıdemli Müdürü Erdem Akyol, “Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair 12.09.2018 tarihli ve 85 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı”nın AVM yatırımcıları ve AVM kiracıları üzerindeki etkisi hakkındaki görüşlerini paylaştı.

  • Daha güvenli evler için 8 öneri!
    Daha güvenli evler için 8 öneri!

    Evimiz hayatımızdaki en önemli mekanlardan birisidir. Hayatımızda bu derecede önemli bir yere sahip evlerin güvenliği ise aklımızı her gün meşgul eden konuların başında gelmektedir.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.