|   |   |  Eminönü–Alibeyköy tramvay hattındaki mahalleler değerleniyor

Eminönü–Alibeyköy tramvay hattındaki mahalleler değerleniyor

Yapımında sona doğru yaklaşılan Eminönü–Alibeyköy Tramvay Hattı çevresindeki mahallelerde yer alan konut satış fiyatlarını açıkladı.

Eminönü–Alibeyköy tramvay hattındaki mahalleler değerleniyor

Tarihi Yarımada ile Haliç hattındaki yoğun trafiğe çözüm olarak geliştirilen Eminönü–Alibeyköy Tramvay Hattı‘nın kentin entegre ulaşım ağına bağlanacak olmasıyla trafik akışını rahatlatacağı belirtiliyor. Eminönü istasyonu ile başlayan güzergah; Küçükpazar, Cibali, Fener, Balat, Ayvansaray, Feshane, Eyüp-Teleferik, Eyüp Devlet Hastanesi, Silahtarağa istasyonu ile Sakarya mahallesi istasyonu üzerinden Haliç kıyısından geçerek Alibeyköy merkez, ardından Alibeyköy metro istasyonu ile devam edip Alibeyköy Cep Otogarı‘na ulaşacak.

Fatih’te konut fiyatı 351.390 TL, Eyüpsultan‘da 291.600 TL

Endeksa verilerine göre Eminönü–Alibeyköy tramvay güzergahını içeren Fatih ve Eyüpsultan‘ın konut özelliklerine bakıldığında Fatih’de ortalama brüt alan 90 m2, ortalama birim fiyat 3.971 TL/m2, ortalama konut fiyatı 351.390 TL, geri dönüş süresi 21 yıl. Eyüpsultan‘da ise ortalama brüt alan 90 m2, ortalama birim fiyat 3.638 TL/m2, ortalama konut fiyatı 371.076 TL, geri dönüş süresi 18 yıl.

Cibali‘de konut yatırımının geri dönüş süresi 17 yıl

Endeksa‘nın 2019 Şubat verileriyle Fatih’in Ayvansaray mahallesinde ortalama değerlerle satılık konut fiyatları 3.692 TL/m2, geri dönüş süresi 20 yıl; Balat mahallesinde konut fiyatları 4.235 TL/m2, geri dönüş süresi 23 yıl; Zeyrek mahallesinde konut fiyatları 3.893 TL/m2, geri dönüş süresi 21 yıl; Cibali mahallesinde konut fiyatları 3.200 TL/m2, geri dönüş süresi 17 yıl. Eyüpsultan’ın Sakarya mahallesinde konut fiyatları 3.504 TL/m2, geri dönüş süresi 25 yıl; Silahtarağa mahallesinde 3.106 TL/m2, geri dönüş süresi 22 yıl; Alibeyköy mahallesinde 3.413 TL/m2, geri dönüş süresi 24 yıl.  

Yıllık ortalamalara bakıldığında Şubat 2019 sonu itibarıyla konutta Fatih ilçesinde en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Balat, Ayvansaray, Akşemsettin, Ali Kuşçu ve Atikali. Eyüpsultan ilçesine bakıldığında ise en fazla değer kazanan mahallelerin sırasıyla Nişancı, Sakarya, Güzeltepe, Alibeyköy ve Düğmeciler olduğu görülüyor.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Üniversite tercihi yaparken emlak işletmelerine danışın!
  Üniversite tercihi yaparken emlak işletmelerine danışın!

  Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Yeni üniversiteye yerleşecek adaylar için yurt kapasiteleri çok yetersiz. Bu nedenle öğrenciler özellikle düşük metrekareli ve mümkünse eşyalı kiralık daire arayışında oluyorlar. Üniversiteye yakın yerlerde kira bedelleri yüksek olabiliyor. Öğrencilerin tercih kararlarını netleştirmeden önce profesyonel emlak işletmelerinden destek almalarında fayda var” dedi.

 • İhracat pazarlarında güven, Haziran ayında yükselen tek alan oldu
  İhracat pazarlarında güven, Haziran ayında yükselen tek alan oldu

  Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Haziran ayı sonuçları açıklandı. Gerilemenin Haziran ayında da devam ettiği Bileşik Endeks’in ikinci çeyrek verilerine göre, inşaat malzemeleri sanayisi bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,7 küçüldü.

 • Vadikoru’da erken teslimat sevinci
  Vadikoru’da erken teslimat sevinci

  Ayazağa bölgesine damgasını vuran Invest İnşaat, Vadikoru’da teslimatı 6 ay öne çekerek projeden konut alan ailelere sürpriz yaptı. Yetkililerden anahtarlarını teslim alan aileler Vadikoru sitesinde dairelerine erken kavuşmanın heyecanını yaşadı.

 • E-İpotek Kullanımı Yaygınlaştı
  E-İpotek Kullanımı Yaygınlaştı

  E-ipotek uygulamasının kullanımı gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, bu yolla Nisan ayında 22 bin 461 adet ipotek işleminin tamamlandığını belirtti.

 • 2019’da kapanan inşaat şirketi sayısı yüzde 23 arttı.
  2019’da kapanan inşaat şirketi sayısı yüzde 23 arttı.

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) verilerine göre 2019’un ilk 5 ayında 2.820 inşaat şirketi kapandı. Uzmanlar, 2018’in aynı dönemine göre kapanan inşaat şirketi sayısında görülen %23’lük artışta en büyük payın, sektördeki maliyet artışlarının konut fiyatlarına yansıtılamaması olduğunu belirtiyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.