|   |   |  Eminönü–Alibeyköy tramvay hattındaki mahalleler değerleniyor

Eminönü–Alibeyköy tramvay hattındaki mahalleler değerleniyor

Yapımında sona doğru yaklaşılan Eminönü–Alibeyköy Tramvay Hattı çevresindeki mahallelerde yer alan konut satış fiyatlarını açıkladı.

Eminönü–Alibeyköy tramvay hattındaki mahalleler değerleniyor

Tarihi Yarımada ile Haliç hattındaki yoğun trafiğe çözüm olarak geliştirilen Eminönü–Alibeyköy Tramvay Hattı‘nın kentin entegre ulaşım ağına bağlanacak olmasıyla trafik akışını rahatlatacağı belirtiliyor. Eminönü istasyonu ile başlayan güzergah; Küçükpazar, Cibali, Fener, Balat, Ayvansaray, Feshane, Eyüp-Teleferik, Eyüp Devlet Hastanesi, Silahtarağa istasyonu ile Sakarya mahallesi istasyonu üzerinden Haliç kıyısından geçerek Alibeyköy merkez, ardından Alibeyköy metro istasyonu ile devam edip Alibeyköy Cep Otogarı‘na ulaşacak.

Fatih’te konut fiyatı 351.390 TL, Eyüpsultan‘da 291.600 TL

Endeksa verilerine göre Eminönü–Alibeyköy tramvay güzergahını içeren Fatih ve Eyüpsultan‘ın konut özelliklerine bakıldığında Fatih’de ortalama brüt alan 90 m2, ortalama birim fiyat 3.971 TL/m2, ortalama konut fiyatı 351.390 TL, geri dönüş süresi 21 yıl. Eyüpsultan‘da ise ortalama brüt alan 90 m2, ortalama birim fiyat 3.638 TL/m2, ortalama konut fiyatı 371.076 TL, geri dönüş süresi 18 yıl.

Cibali‘de konut yatırımının geri dönüş süresi 17 yıl

Endeksa‘nın 2019 Şubat verileriyle Fatih’in Ayvansaray mahallesinde ortalama değerlerle satılık konut fiyatları 3.692 TL/m2, geri dönüş süresi 20 yıl; Balat mahallesinde konut fiyatları 4.235 TL/m2, geri dönüş süresi 23 yıl; Zeyrek mahallesinde konut fiyatları 3.893 TL/m2, geri dönüş süresi 21 yıl; Cibali mahallesinde konut fiyatları 3.200 TL/m2, geri dönüş süresi 17 yıl. Eyüpsultan’ın Sakarya mahallesinde konut fiyatları 3.504 TL/m2, geri dönüş süresi 25 yıl; Silahtarağa mahallesinde 3.106 TL/m2, geri dönüş süresi 22 yıl; Alibeyköy mahallesinde 3.413 TL/m2, geri dönüş süresi 24 yıl.  

Yıllık ortalamalara bakıldığında Şubat 2019 sonu itibarıyla konutta Fatih ilçesinde en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Balat, Ayvansaray, Akşemsettin, Ali Kuşçu ve Atikali. Eyüpsultan ilçesine bakıldığında ise en fazla değer kazanan mahallelerin sırasıyla Nişancı, Sakarya, Güzeltepe, Alibeyköy ve Düğmeciler olduğu görülüyor.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Koronavirüs konut kredisi başvurlarını yüzde 30 düşürdü
  Koronavirüs konut kredisi başvurlarını yüzde 30 düşürdü

  Koronavirüs salgınıyla nakit akışı bozulan şirketler ve vatandaşlar bankaların açıkladığı destek paketlerinden faydalanmak için hızla harekete geçti. Salgınının kredi piyasalarına ilk etkilerini inceleyen Hesapkurdu, kredi başvurularındaki değişimleri açıkladı.

 • 2019’da taşınmaz satanlar dikkat!
  2019’da taşınmaz satanlar dikkat!

  Türkiye genelinde 2019 yılında toplamda 2 milyon 338 bin 269 taşınmaz satış yolu ile el değiştirdi. Sahip olduğu gayrimenkulü aldığı tarihten itibaren beş yıl içinde satanların, elde ettikleri kazanç istisna haddinin üzerindeyse Gelir Vergisi Beyannamesi vermeleri gerekiyor.

 • ARMADA ve PANORA AVM’den kiracılarına destek paketi geldi
  ARMADA ve PANORA AVM’den kiracılarına destek paketi geldi

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, yatırım ortakları arasında oldukları Ankara’daki Armada ve Panora AVM’lerinde bulunan dükkanlardan kira ve aidat almamaya karar verdi.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.