|   |   | 

Emlak Vergisi Ödemeleri Başlıyor

Emlak vergisi ödemeleri haftaya başlıyor. Bina, arsa ve arazi için ödenmesi gereken emlak vergisi, gayrimenkul sahipleri tarafından ödenmesi gerekiyor. Mükellefler 2017 emlak vergisini 1 Mart tarihinden itibaren ödemeye başlayacak.

Emlak Vergisi Ödemeleri Başlıyor

2017 emlak vergisi ödeme tarihleri

Emlak vergisi yıl içinde iki taksit halinde ödenebiliyor. 2017 yılına ait emlak vergisi ilk taksit ödemeleri 1 Mart tarihinde başlıyor. 31 Mayıs 2017’de de son buluyor. Yani ilk taksit ödemeleri mayıs ayının sonuna kadar yapılabiliyor.

  • Emlak vergisini ödeyecek mükellefler;

-2017 Yılı Emlak Vergisi 1. Taksit Ödemesini 1 Mart 2017 ile 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapabilecek.

-2017 Yılı Emlak Vergisi 2. Taksit Ödemesini ise 1 Kasım 2017’de yapabilecek. İkinci taksit ödemeleri 30 Kasım 2017’de son buluyor.  

2017 emlak vergisi ne zaman ödenecek?

Emlak vergisi mükellefleri 2017 yılında emlak vergisi ödemelerini gerçekleştirebiliyor. Mükellefler vergilerini tek seferde ödeyebilecekleri gibi iki taksit halinde de ödeyebiliyor. 2017 Yılı Emlak Vergisi 1. Taksit Ödemesi 1 Mart’ta başlayacak, 31 Mayıs’ta sona bulacak. 2. Taksit ödemesinin başlangıç tarihi ise 1 Kasım. Emlak vergisinin ikinci taksit ödemelerinde son gün ise 30 Kasım 2017.

  • Emlak Vergisi ilk taksit ödemeleri mart ile mayıs ayları arasında yapılacak. İkinci taksit ödemeleri ise kasım ayının başında başlayacak.

Emlak vergisi ödemesi nereye yapılır?

Emlak vergisini ödemekle mükellef olanlar ödemelerini gayrimenkulün bağlı olduğu belediyeye yapabiliyor. Belediyeye gitmeden de ödeme yapılabiliyor. Bunun için PTT havalesi ya da direk belediyelerin banka hesaplarına ödeme yapılması gerekiyor. Ayrıca belediyelerin e-belediye sistemleri üzerinden de ödeme yapılması mümkün oluyor.

  • Emlak vergisi ödemelerinin belirlenen tarihlerde gerçekleştirilmesi gerekiyor. 2017 yılı vergi takvimine göre emlak vergisinin ne zaman ödeneceği belirlenmiş durumda. Bu takvime göre ödemelerin yapılması gerekiyor. Yoksa mükellefler gecikme cezası ödemek zorunda kalıyor.

Kimler emlak vergisi muafiyetinden faydalanabiliyor?

Arsa, arazi ve bina sahipleri yıllık olarak emlak vergisi mükellefi oluyor. Ancak gayrimenkul sahibi olup da emlak vergisi ödemekten muaf olanlar de bulunuyor. Brüt yüzölçümü 200 metrekareyi geçmeyen tek evi olan ve gelir olmayan emekliler, ev hanımları, engelliler, gazi, işsiz ve dul-yetimler bu muafiyetten yararlanabiliyor. Ancak bu muafiyetten faydalanabilmek için bu kişilerin belediyeye giderek ilgili formları doldurmaları gerekiyor.

Emlak Vergisi Haberleri

Emlak Vergisi Kategorisindeki diğer haberler

  • Emlak Vergisine İtiraz İçin Son Gün Yarın!
    Emlak Vergisine İtiraz İçin Son Gün Yarın!

    Artış oranları çok tartışılan emlak vergisine itiraz süresi yarın akşam sona eriyor. Mağdur olduğunu düşünen vatandaş bu tarihe kadar dava açmazsa belirlenen rayiç değerler kesinlik kazanacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer