|   |   | 

Emlak Vergisi Ödemeleri Başlıyor

Emlak vergisi ödemeleri haftaya başlıyor. Bina, arsa ve arazi için ödenmesi gereken emlak vergisi, gayrimenkul sahipleri tarafından ödenmesi gerekiyor. Mükellefler 2017 emlak vergisini 1 Mart tarihinden itibaren ödemeye başlayacak.

Emlak Vergisi Ödemeleri Başlıyor

2017 emlak vergisi ödeme tarihleri

Emlak vergisi yıl içinde iki taksit halinde ödenebiliyor. 2017 yılına ait emlak vergisi ilk taksit ödemeleri 1 Mart tarihinde başlıyor. 31 Mayıs 2017’de de son buluyor. Yani ilk taksit ödemeleri mayıs ayının sonuna kadar yapılabiliyor.

 • Emlak vergisini ödeyecek mükellefler;

-2017 Yılı Emlak Vergisi 1. Taksit Ödemesini 1 Mart 2017 ile 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapabilecek.

-2017 Yılı Emlak Vergisi 2. Taksit Ödemesini ise 1 Kasım 2017’de yapabilecek. İkinci taksit ödemeleri 30 Kasım 2017’de son buluyor.  

2017 emlak vergisi ne zaman ödenecek?

Emlak vergisi mükellefleri 2017 yılında emlak vergisi ödemelerini gerçekleştirebiliyor. Mükellefler vergilerini tek seferde ödeyebilecekleri gibi iki taksit halinde de ödeyebiliyor. 2017 Yılı Emlak Vergisi 1. Taksit Ödemesi 1 Mart’ta başlayacak, 31 Mayıs’ta sona bulacak. 2. Taksit ödemesinin başlangıç tarihi ise 1 Kasım. Emlak vergisinin ikinci taksit ödemelerinde son gün ise 30 Kasım 2017.

 • Emlak Vergisi ilk taksit ödemeleri mart ile mayıs ayları arasında yapılacak. İkinci taksit ödemeleri ise kasım ayının başında başlayacak.

Emlak vergisi ödemesi nereye yapılır?

Emlak vergisini ödemekle mükellef olanlar ödemelerini gayrimenkulün bağlı olduğu belediyeye yapabiliyor. Belediyeye gitmeden de ödeme yapılabiliyor. Bunun için PTT havalesi ya da direk belediyelerin banka hesaplarına ödeme yapılması gerekiyor. Ayrıca belediyelerin e-belediye sistemleri üzerinden de ödeme yapılması mümkün oluyor.

 • Emlak vergisi ödemelerinin belirlenen tarihlerde gerçekleştirilmesi gerekiyor. 2017 yılı vergi takvimine göre emlak vergisinin ne zaman ödeneceği belirlenmiş durumda. Bu takvime göre ödemelerin yapılması gerekiyor. Yoksa mükellefler gecikme cezası ödemek zorunda kalıyor.

Kimler emlak vergisi muafiyetinden faydalanabiliyor?

Arsa, arazi ve bina sahipleri yıllık olarak emlak vergisi mükellefi oluyor. Ancak gayrimenkul sahibi olup da emlak vergisi ödemekten muaf olanlar de bulunuyor. Brüt yüzölçümü 200 metrekareyi geçmeyen tek evi olan ve gelir olmayan emekliler, ev hanımları, engelliler, gazi, işsiz ve dul-yetimler bu muafiyetten yararlanabiliyor. Ancak bu muafiyetten faydalanabilmek için bu kişilerin belediyeye giderek ilgili formları doldurmaları gerekiyor.

Emlak Vergisi Haberleri

Emlak Vergisi Kategorisindeki diğer haberler

 • Muratpaşa’dan Yapılandırma Uyarısı
  Muratpaşa’dan Yapılandırma Uyarısı

  Muratpaşa Belediyesi, 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanundan yararlanmak isteyen mükelleflerin 30 Haziran Cuma mesai bitimine kadar başvurularını yapmaları konusunda uyardı.

 • Aliağa Belediyesinden Yapılandırma Uyarısı
  Aliağa Belediyesinden Yapılandırma Uyarısı

  Aliağa Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergilerinde ödeme yükümlülüğü bulunan vatandaşların yapılandırma işlemleri için son başvuru tarihinin 30 Haziran Cuma günü olduğunu açıkladı.

 • Varto Belediyesinden Vergi Affı Müjdesi
  Varto Belediyesinden Vergi Affı Müjdesi

  Muş’un Varto Belediyesi, ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7020 Sayılı Kanun’ çerçevesinde su, emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam, eğlence vergi borçlarının yeniden yapılandırılacağını duyurdu.

 • Muş Belediyesinde Vergi Affı İçin Müracaatlar Başladı
  Muş Belediyesinde Vergi Affı İçin Müracaatlar Başladı

  Muş Belediyesi, 27 Mayıs 2017 tarih ve 30078 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 'Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7020 sayılı Kanun' çerçevesinde su, emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam, eğlence vergi borçlarının yeniden yapılandırılacağını duyurdu.

 • Yapılandırmada ve Vergide Son Ödeme Tarihi
  Yapılandırmada ve Vergide Son Ödeme Tarihi

  2016 Yılı kamu alacaklarını yapılandırılmasında ikinci taksit ile Emlak, Çevre, Temizlik, İlan ve Reklam vergilerinin ödenmesinde 31 Mayıs son tarih olarak açıklandı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer