|   |   |  En büyük 3. sağlık yatırım projesi AE Arma-Elektropanç'a emanet

En büyük 3. sağlık yatırım projesi AE Arma-Elektropanç'a emanet

Türkiye’nin en büyük sağlık yatırım projelerinden olan İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi’nin 2. Kısım elektrik taahhüt işlerini AE Arma-Elektropanç üstlendi.

En büyük 3. sağlık yatırım projesi AE Arma-Elektropanç'a emanet

 

İleri teknoloji deprem izolatörlerine sahip olmasıyla dünyanın en büyük deprem sismik izolatörlü binası ünvanını
alan İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi, bu sayede deprem sırasında ve sonrasında tüm operasyonlarına devam edebilecek. Günde 30 binden kişiye hizmet verecek dev projenin 2020 yılında tamamlanması planlanıyor.
 
Uluslararası inşaat sektörünün saygın dergisi Engineering News Record'un (ENR) açıkladığı ‘Dünyanın En Büyük Uluslararası 250 Müteahhitlik Firması’ listesinde yer alan ve Orta Doğu’nun en büyük 25 teknik müteahhidi arasında olan AE Arma-Elektropanç, Türkiye’nin en büyük sağlık yatırım projelerinden İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi’nin 2. Kısım elektrik taahhüt işlerini üstlendi. AE Arma-Elektropanç, üç ana bölümden oluşan projenin 278 bin m2’lik MH-A blok kısmından sorumlu olacak. Yaklaşık 1 milyon m2 kapalı alanda 2682 yatak kapasitesine sahip projenin 2020 yılında tamamlanması planlanıyor.
 
Dünyanın en büyük deprem sismik izolatörlü binası İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi, ileri teknoloji deprem izolatörleri barındıracak. 2000’den fazla sismik izolatörle donatılacak olan Hastane, bu özelliğiyle yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini hiç bir aksama olmadan yerine getirmeye devam edebilecek. İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi, sahip olduğu kapalı alanın büyüklüğüyle de dünyanın en büyük deprem sismik izolatörlü binası olma özelliği taşıyor.
 
Türkiye’nin en büyük sağlık projelerinden birinde yer almaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten AE Arma-Elektropanç CEO’su Burak Ç. Kızılhan; “Sadece yurtdışında değil, yurtiçinde üstlendiğimiz projelerle de Türkiye’nin en büyük teknik müteahhitlik firmalarından biri olmaya devam ediyoruz. Tasarımlar çerçevesinde her zaman en kaliteli, gelişmiş ve çevre dostu sistemleri kullanıyor, bakım ve işletme açısından da çevre dostu ve bakımı kolay sağlanan sistemlerle sürdürülebilirlik hedeflerine katkıda bulunuyoruz. İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi’nin tüm halkımıza hayırlı olmasını dileriz” diye konuştu.
 
 
 

Şirket Haberleri

Etiketler

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Nef’ten toplam 368 Milyon TL tahvil ödemesi
  Nef’ten toplam 368 Milyon TL tahvil ödemesi

  Toplam konut satış tutarında son 4 senenin lideri olan Nef, 50 Milyon TL tutarındaki tahvilin 8. ve son kupon ödemesini gerçekleştirildiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

 • Folkart altın lig’te
  Folkart altın lig’te

  Türkiye ekonomisine ve sosyal yaşama en çok fayda sağlayan kurum ve markalar, bilimsel bir araştırma ile derecelendirildi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.