|   |   | 

En Sürdürülebilir Ofis: Bloomberg Merkez Binası

Ekoloji ve kültürel mirası odak değeri olarak belirleyen Bloomberg Avrupa Genel Merkez Binası, dünyanın en sürdürülebilir ofis binası olarak hizmete girdi.

En Sürdürülebilir Ofis: Bloomberg Merkez Binası

Londra'da geçen ay açılan Bloomberg Avrupa Genel Merkez Binası, dünyanın en sürdürülebilir ofisi olma özelliğini taşıyor. Küresel veri ve haber kaynağı şirketi Bloomberg, Avrupa genel merkezini Ekim ayında hizmete soktu.

Dış cephesi, taştan yapılmış çerçevelerin içine gömülü bronz kanatlar ve pürüzlü camlardan oluşan ofis binası, Bloomberg’in kurucusu Michael R. Bloomberg’in İngiltere’nin en önemli mimarlarından Norman Foster ile yaptığı görüşme sonrası gerçekleştirilmiş.

4000 kişiye iş alanı açan proje, sürdürülebilirlik ve inovasyon konularındaki vurgularıyla da kentin simge yapılarından birisi olmayı hedefliyor.

Su tüketiminin yüzde 73, enerji tüketiminin yüzde 35 oranında azaltıldığı binada, iç ve dış mekanlarda bronz, taş, cam, ahşap gibi doğal malzemeler kullanılmış.

Bloomberg Avrupa Yönetim Binası, BREEAM Ölçüm Metodu'na göre yüzde 98.5 sürdürülebilirlik skorunu elde ederek "dünyanın en sürdürülebilir ofis binası" ünvanını elde etti.

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • IFC’den, Greenox’a “EDGE” Yeşil Bina Sertifikası
  IFC’den, Greenox’a “EDGE” Yeşil Bina Sertifikası

  Aycan & Feres İş Ortaklığı tarafından İstanbul’un yatırım açısından değeri yükselen semtlerinden Çeliktepe’de 120 milyon TL yatırımla inşa edilen Greenox projesi, Uluslararası Finans Kurumu (IFC) tarafından başlatılan EDGE Yeşil Bina Sektörel Gelişim Programı kapsamında Türkiye’nin ilk EDGE Yeşil Bina Sertifika almaya hak kazanan binası seçildi.

 • Dünyanın En Gösterişli Evi: Beverly House
  Dünyanın En Gösterişli Evi: Beverly House

  Dünyanın en gösterişli ve pahalı evlerinden birisi Los Angeles’ta yer alıyor. Beverly House, eşsiz tasarımları barındıran iç mekanı, şahane bahçesi ve ev sahipliği yaptığı ünlü isimler ile diğerlerinden ayrılıyor.

 • Uluslararası gayrimenkul lobisi kurulmalı!
  Uluslararası gayrimenkul lobisi kurulmalı!

  GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Gayrimenkul Alanında Uluslararası Lobi’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında Yabancı Kurumsal Yatırımcı ve Gayrimenkul Lobisi konusu ele alındı.

 • Aykonut’un 20 yıllık çilesi sona eriyor!
  Aykonut’un 20 yıllık çilesi sona eriyor!

  Aydın ilinin Güzelhisar mahallesinde 19 yıl önce kurulan ancak ev sahibi olmak isteyen üyelerini mağdur eden Aykonut’un çilesi için büyük adım atıldı. Aykonut Yapı Kooperatifi, Sökeli İnşaat Firması Yavuzlar ile sözleşme imzalarken, 20 yıllık çilenin sona erdirilmesi için harekete geçildi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer