|   |   |  En Sürdürülebilir Ofis: Bloomberg Merkez Binası

En Sürdürülebilir Ofis: Bloomberg Merkez Binası

Ekoloji ve kültürel mirası odak değeri olarak belirleyen Bloomberg Avrupa Genel Merkez Binası, dünyanın en sürdürülebilir ofis binası olarak hizmete girdi.

En Sürdürülebilir Ofis: Bloomberg Merkez Binası

Londra'da geçen ay açılan Bloomberg Avrupa Genel Merkez Binası, dünyanın en sürdürülebilir ofisi olma özelliğini taşıyor. Küresel veri ve haber kaynağı şirketi Bloomberg, Avrupa genel merkezini Ekim ayında hizmete soktu.

Dış cephesi, taştan yapılmış çerçevelerin içine gömülü bronz kanatlar ve pürüzlü camlardan oluşan ofis binası, Bloomberg’in kurucusu Michael R. Bloomberg’in İngiltere’nin en önemli mimarlarından Norman Foster ile yaptığı görüşme sonrası gerçekleştirilmiş.

4000 kişiye iş alanı açan proje, sürdürülebilirlik ve inovasyon konularındaki vurgularıyla da kentin simge yapılarından birisi olmayı hedefliyor.

Su tüketiminin yüzde 73, enerji tüketiminin yüzde 35 oranında azaltıldığı binada, iç ve dış mekanlarda bronz, taş, cam, ahşap gibi doğal malzemeler kullanılmış.

Bloomberg Avrupa Yönetim Binası, BREEAM Ölçüm Metodu'na göre yüzde 98.5 sürdürülebilirlik skorunu elde ederek "dünyanın en sürdürülebilir ofis binası" ünvanını elde etti.

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bina otoparkları nasıl düzenlenir?
  Bina otoparkları nasıl düzenlenir?

  Bina otoparkları, bir binayı çeşitli amaçlar için kullanan özel ve tüzel kişilere ait ulaşım ve taşıma araçları için bu binanın içinde veya bu binanın oturduğu parselde açık veya kapalı olarak düzenlenen yerlerdir.

 • Ada, pafta, parsel ne demektir?
  Ada, pafta, parsel ne demektir?

  Emlak ve inşaat sektöründe sıkça karşılaştığımız ada, pafta ve parsel terimlerinin anlamı nedir? Farklı kullanımları ve çeşitleri var mıdır?

 • Melikgazi’de 56 daire sahiplerine teslim edildi
  Melikgazi’de 56 daire sahiplerine teslim edildi

  Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Küçükali Mahallesi’nde Kentsel dönüşüm projesi kapmasında inşa edilen 56 dairelik konutların düzenlenen tören ile anahtarlarının teslim edildiğini söyledi.

 • Bağdat Caddesi'nde fiyatlar eridi
  Bağdat Caddesi'nde fiyatlar eridi

  AYİDER Başkanı Tavukçuoğlu, Bağdat Caddesi'nde yüzde 85'lere varan arsa maliyetleri nedeniyle çok hızlı artan fiyatların 2 yıldır düşüşte olduğunu belirterek, "Ortalama yüzde 30 olan düşüşler, bazı yerlerde yüzde 40'ları aştı" dedi.

 • MESA CADDE hayata geçiyor!
  MESA CADDE hayata geçiyor!

  Gayrimenkul sektörünün güçlü temsilcileri MESA, ASLAN YAPI ve CABA ortaklığında Maltepe’de yükselen MESA CADDE adalar manzarasının yanı sıra sahil aksına yürüme mesafesindeki benzersiz konumu ve ulaşım kolaylıklarıyla da öne çıkıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.