|   |   |  En Sürdürülebilir Ofis: Bloomberg Merkez Binası

En Sürdürülebilir Ofis: Bloomberg Merkez Binası

Ekoloji ve kültürel mirası odak değeri olarak belirleyen Bloomberg Avrupa Genel Merkez Binası, dünyanın en sürdürülebilir ofis binası olarak hizmete girdi.

En Sürdürülebilir Ofis: Bloomberg Merkez Binası

Londra'da geçen ay açılan Bloomberg Avrupa Genel Merkez Binası, dünyanın en sürdürülebilir ofisi olma özelliğini taşıyor. Küresel veri ve haber kaynağı şirketi Bloomberg, Avrupa genel merkezini Ekim ayında hizmete soktu.

Dış cephesi, taştan yapılmış çerçevelerin içine gömülü bronz kanatlar ve pürüzlü camlardan oluşan ofis binası, Bloomberg’in kurucusu Michael R. Bloomberg’in İngiltere’nin en önemli mimarlarından Norman Foster ile yaptığı görüşme sonrası gerçekleştirilmiş.

4000 kişiye iş alanı açan proje, sürdürülebilirlik ve inovasyon konularındaki vurgularıyla da kentin simge yapılarından birisi olmayı hedefliyor.

Su tüketiminin yüzde 73, enerji tüketiminin yüzde 35 oranında azaltıldığı binada, iç ve dış mekanlarda bronz, taş, cam, ahşap gibi doğal malzemeler kullanılmış.

Bloomberg Avrupa Yönetim Binası, BREEAM Ölçüm Metodu'na göre yüzde 98.5 sürdürülebilirlik skorunu elde ederek "dünyanın en sürdürülebilir ofis binası" ünvanını elde etti.

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Rize’deki O bina için yıkım kararı verildi 
  Rize’deki O bina için yıkım kararı verildi 

  Rize’de 2 Ağustos’ta yaşanan selde gündeme gelen Muradiye beldesinde dere yatağına inşa edilen 7 katlı bina için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bina arazisinin kamulaştırılarak yıkımına karar verdi.

 • Biga’da Revizyon İmar Planı askıya çıktı
  Biga’da Revizyon İmar Planı askıya çıktı

  Çanakkale’nin Biga ilçesinde, Biga 1/5000 ölçekli ilave + Revizyon Nazım İmar Planları ve Biga 1/1000 ilave + Revizyon Uygulama İmar Planları Kaymakamlık onayının ardından askıya çıktı.

 • Sinpaş Country’de oksijen çarpabilir!
  Sinpaş Country’de oksijen çarpabilir!

  Sinpaş’ın, İstanbul’un nadide kalmış yeşil vahalarından biri olan ve temiz havasıyla olduğu kadar doğasıyla da tercih edilen Aydos Ormanı’na komşu projesi Sinpaş Country, sınırlı sayıda özel dekorasyonlu daireleriyle sağlıklı ve sportif yaşam tarzının kapılarını aralıyor.

 • Yaşamın ve yatırımın merkezinde 3+1 daireler
  Yaşamın ve yatırımın merkezinde 3+1 daireler

  Elite Concept’te ve 3+1 dairelerde yüzde 10 indirim, yüzde 10 peşin, 10 yıl 0.98 faiz ya da 5 yıl sıfır faiz fırsatına ek peşinde yüzde 20 indirim ve kişiye özel ödeme planı sunuluyor.

 •  Muğla’da konut satışları 2018 Ağustos'ta azaldı 
   Muğla’da konut satışları 2018 Ağustos'ta azaldı 

  Türkiye İstatistik Kurumu 2018 yılı Ağustos ayı Konut Satış İstatistiklerini yayımladı. Bu kapsamda TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ tarafından verilen bilgiye göre Muğla’da konut satışları yüzde 15,2 azaldı.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.