|   |   |  En Sürdürülebilir Ofis: Bloomberg Merkez Binası

En Sürdürülebilir Ofis: Bloomberg Merkez Binası

Ekoloji ve kültürel mirası odak değeri olarak belirleyen Bloomberg Avrupa Genel Merkez Binası, dünyanın en sürdürülebilir ofis binası olarak hizmete girdi.

En Sürdürülebilir Ofis: Bloomberg Merkez Binası

Londra'da geçen ay açılan Bloomberg Avrupa Genel Merkez Binası, dünyanın en sürdürülebilir ofisi olma özelliğini taşıyor. Küresel veri ve haber kaynağı şirketi Bloomberg, Avrupa genel merkezini Ekim ayında hizmete soktu.

Dış cephesi, taştan yapılmış çerçevelerin içine gömülü bronz kanatlar ve pürüzlü camlardan oluşan ofis binası, Bloomberg’in kurucusu Michael R. Bloomberg’in İngiltere’nin en önemli mimarlarından Norman Foster ile yaptığı görüşme sonrası gerçekleştirilmiş.

4000 kişiye iş alanı açan proje, sürdürülebilirlik ve inovasyon konularındaki vurgularıyla da kentin simge yapılarından birisi olmayı hedefliyor.

Su tüketiminin yüzde 73, enerji tüketiminin yüzde 35 oranında azaltıldığı binada, iç ve dış mekanlarda bronz, taş, cam, ahşap gibi doğal malzemeler kullanılmış.

Bloomberg Avrupa Yönetim Binası, BREEAM Ölçüm Metodu'na göre yüzde 98.5 sürdürülebilirlik skorunu elde ederek "dünyanın en sürdürülebilir ofis binası" ünvanını elde etti.

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bakan Kurum: ‘Sur Yapı Antalya örnek bir şehircilik projesi’
  Bakan Kurum: ‘Sur Yapı Antalya örnek bir şehircilik projesi’

  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Sur Yapı’nın Kepez-Santral bölgesindeki projesini ziyaret etti. Projenin Antalya ve bölge için çok önemli olduğunu vurgulayan Bakan Kurum, “Antalya projesi tüm Türkiye’ye örnek bir şehircilik modeli” dedi.

 • Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranını 0,98'e indirdi
  Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranını 0,98'e indirdi

  Ziraat Bankası, kendisi ile aktif olarak kredili çalışan firmalardan konut satın alacak müşterilerine aylık yüzde 0,98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 bin liraya kadar konut kredisi kullanma imkanı sunacak.

 • 2018 Kasım Hazır Beton Endeksi açıklandı
  2018 Kasım Hazır Beton Endeksi açıklandı

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2018 Kasım Ayı Raporu’nu açıkladı.

 • Yeni şehircilik kavramının tüm bileşenleri Büyükyalı'da hayat buluyor
  Yeni şehircilik kavramının tüm bileşenleri Büyükyalı'da hayat buluyor

  Farklı alanlarda ihtiyacı doğru tespit eden gayrimenkul projelerini baştan sona tasarlayan ve işleten Özak GYO’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, iş dünyasının liderlerini buluşturan Türkiye'nin en güçlü fikir platformu MARKA Konferansı'nda, "yeni şehircilik" akımını anlattı.

 • Alya Grandis'in yüzde 60’ı tamamlandı
  Alya Grandis'in yüzde 60’ı tamamlandı

  Akkuş Gayrimenkul’ün Lübnan merkezli BOSS4 şirketiyle birlikte İstanbul Beylikdüzü bölgesinde hayata geçirdiği Alya Grandis projesinde sona gelindi. Alya Grandis projesinin anahtar teslimlerine Ağustos 2019’da başlanacak.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.