|   |   |  En Sürdürülebilir Ofis: Bloomberg Merkez Binası

En Sürdürülebilir Ofis: Bloomberg Merkez Binası

Ekoloji ve kültürel mirası odak değeri olarak belirleyen Bloomberg Avrupa Genel Merkez Binası, dünyanın en sürdürülebilir ofis binası olarak hizmete girdi.

En Sürdürülebilir Ofis: Bloomberg Merkez Binası

Londra'da geçen ay açılan Bloomberg Avrupa Genel Merkez Binası, dünyanın en sürdürülebilir ofisi olma özelliğini taşıyor. Küresel veri ve haber kaynağı şirketi Bloomberg, Avrupa genel merkezini Ekim ayında hizmete soktu.

Dış cephesi, taştan yapılmış çerçevelerin içine gömülü bronz kanatlar ve pürüzlü camlardan oluşan ofis binası, Bloomberg’in kurucusu Michael R. Bloomberg’in İngiltere’nin en önemli mimarlarından Norman Foster ile yaptığı görüşme sonrası gerçekleştirilmiş.

4000 kişiye iş alanı açan proje, sürdürülebilirlik ve inovasyon konularındaki vurgularıyla da kentin simge yapılarından birisi olmayı hedefliyor.

Su tüketiminin yüzde 73, enerji tüketiminin yüzde 35 oranında azaltıldığı binada, iç ve dış mekanlarda bronz, taş, cam, ahşap gibi doğal malzemeler kullanılmış.

Bloomberg Avrupa Yönetim Binası, BREEAM Ölçüm Metodu'na göre yüzde 98.5 sürdürülebilirlik skorunu elde ederek "dünyanın en sürdürülebilir ofis binası" ünvanını elde etti.

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Kordon İstanbul ve Batışehir’de tarihi kampanya için son gün 30 Haziran!
  Kordon İstanbul ve Batışehir’de tarihi kampanya için son gün 30 Haziran!

  Bulunduğu bölgeye değer katan ödüllü projelerin markası Ege Yapı, 30 Haziran’a kadar ister yaşamın devam ettiği Batışehir’den ister 2019 yılının sonunda teslim edilecek Kordon İstanbul’dan “banka kredili satışlarda %20 indirim, sadece %5 peşinat imkânı ve %0,98 oranla 120 ay vade fırsatı” ile ev sahibi yapıyor.

 • Elite Concept’te 586 bin TL’den başlayan fiyatlar!
  Elite Concept’te 586 bin TL’den başlayan fiyatlar!

  Şua İnşaat tarafından Kadıköy Fikirtepe’de inşa edilen Elite Concept projesinin 1+1 daireleri yatırımcılar başta olmak üzere yalnız yaşayanlar, yabancı iş insanları, üniversite öğrencileri ve yeni evli çiftlerden yoğun ilgi görüyor.

 • Mod İstanbul'da yüzde 1 peşinat fırsatı!
  Mod İstanbul'da yüzde 1 peşinat fırsatı!

  Ortadoğu Grup, İstanbul'un hızla gelişen bölgesi Kağıthane'de hayata geçirdiği Mod İstanbul projesinde düzenlediği kampanya kapsamında yüzde 1 peşinat ile ev sahibi olma fırsatı sunuyor.

 • Yüzde 20 net indirim Prava Kartal’da!
  Yüzde 20 net indirim Prava Kartal’da!

  İstanbul Kartal'da İtibar İnşaat tarafından inşa edilen Prava Kartal projesi de “Yeni Türkiye’nin inşasında hep birlikteyiz” diyerek yüzde 20 indirim kampanyasına dahil oldu.

 • Skyland İstanbul’da Peşin Alımlarda Yüzde 20 İndirim kampanyası başlıyor
  Skyland İstanbul’da Peşin Alımlarda Yüzde 20 İndirim kampanyası başlıyor

  Eroğlu Gayrimenkul, kamudan gelen KDV ve tapu harcı indirimine destek vererek, hayal gibi bir hayat yaşamak isteyenlere peşin ve banka kredili alımlarda yüzde 20 indirim imkanı tanıyor. 15 Haziran’a kadar devam edecek kampanya dahilinde yatırımcılar, yüzde 5 peşinat ve 0,98’den başlayan vade farkı ile, Skyland İstanbul’da ev ya da ofis sahibi olmanın avantajına sahip oluyor.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.