|   |   | 

Enerji Tasarrufunun Yeni Adı: Ekenova

Sürdürebilirlik ve enerji verimliliği çözümleri konusunda çalışmalar yürüten EKONOVA, Türkiye pazarına hızlı bir giriş yaptı. Şimdiye kadar yurt dışında yenilenebilir enerji alanında pek çok özel proje yöneten Kurtuluş Şahan tarafından kurulan EKONOVA, çevre dostu ve tasarruf sağlayan çözümleriyle dikkat çekiyor...

Enerji Tasarrufunun Yeni Adı: Ekenova

Azalan rezervler nedeniyle sürdürülebilir enerji kaynaklarına ve enerji tasarrufuna her geçen gün daha çok önem veren Türkiye, bu alanda pek çok yeni girişime de sahne oluyor. Isıtma sistemlerinde maliyetleri önemli ölçüde azaltıp, yakıt tasarrufu sağlayacak, karbon ayak izini azalmayı destekleyecek en yenilikçi ve en çevreci ürünleri pazara sunmayı hedefleyen EKONOVA da bu zincire eklenen son halka oldu.
 
Yenilebilir enerji kaynakları ve enerji verimliliği üzerine çalışmalar yapan Kurtuluş Şahan tarafından kurulan EKONOVA, şimdiden enerji maliyetlerini azaltmak isteyen belediyeler, AVM’ler, oteller ve iş merkezlerinin dikkatini çekmeye başladı.
 
EKONOVA’yı kurmadan önce yeşil enerji alanında detaylı Ar – Ge ve proje çalışmaları yürüten Kurtuluş Şahan, Londra’da bulunan Imperial College’in İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Cass Business School, City University, Londra’da MBA eğitimini tamamlayan Şahan, kariyerine Willis Consulting araştırma şirketinde Türkiye Deprem ve Taşkın modeli üzerinde çalışmalar yaparak başladı.
 
Sürdürebilir enerji alanında Epping Forest District Belediye’sinde proje yöneten Şahan, İngiltere’nin en köklü müteahhitlik şirketi Costain Group PLC’de Türkiye, Irak Ülke Koordinatörü olarak çalıştı. Ardından Sama Dubai şirketinde Dubai’de ve Tunus’da proje koordinatörlüğü yaptı. Şimdiye kadar birçok yurtdışı projesinde sürdürebilir ve çevreye duyarlı ürün ve çözüm geliştiren Şahan, bundan sonra şirketi EKONOVA ile Türkiye’deki enerji tasarrufu konusunda çalışmalar yürütecek.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer