|   |   | 

Erguvan İnşaat ve Demirbaş Yapı Kurtköy'de proje yapmaya devam edecek!

Erguvan İnşaat ve Demirbaş Yapı ortaklığı İstanbul Anadolu Yakası Kurtköy’ü üst seçti. Ayrı ayrı birçok proje gerçekleştiren iki genç girişimci bundan böyle ortak projeler gerçekleştirecek...

Erguvan İnşaat ve Demirbaş Yapı Kurtköy'de proje yapmaya devam edecek!

Erguvan İnşaat ve Demirbaş Yapı ortaklığı Kurtköy’ü üst seçti. Ayrı ayrı birçok proje gerçekleştiren iki genç girişimci bundan böyle ortak projeler gerçekleştirecek.“Kurtköy’ün tamamını verseler proje üretiriz ve satarız” diyecek kadar Kurtköy’e inanan ortaklık, eylülde2’nci projesini satışa sunacak, 3’üncü proje için ise çalışmalarını sürdürüyor
 
İki genç girişimcinin arkadaşlıktan iş ortaklığına dönüşen serüveni sonucu kurulan Erguvan İnşaat – Demirbaş Yapı ortaklığı, İstanbul’un gelişen merkezlerinden Kurtköy’e odaklandı. Erguvan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emre Maraşlı ve Demirbaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş 2008 yılında başladıkları işbirliğini, Kurtköy’ün gelişim potansiyeline inanarak, bu bölgeye taşımaya karar verdi. Bir anlamda Kurtköy’e olan inançlarını test etmek için kolları sıvayan Emre Maraşlı ve Sefa Demirbaş, bölgedeki ilk projeleri W Bahçe Kurtköy’ün başarısıyla Kurtköy’de yeni projeler üretmek için devam kararı aldı. Kurtköy’ün tam merkezinde 136 konuttan oluşan W Bahçe Kurtköy projesinde hemen hemen satışları tamamlayan ortaklık, Eylül ayında satışa çıkartmayı planladığı yeni projesinin çalışmalarını da tamamlamak üzere. Projedeki tüm evlerin bir bahçeye sahip olduğu W Bahçe Kurtköy ile bahçe konseptini Kurtköy ile tanıştıran Erguvan İnşaat - Demirbaş Yapı ortaklığı, Kurtköy’ün ilk loft konseptine sahip projesini inşa edecek.
 
‘Kurtköy’ü verseler tamamına proje yaparız’
Kurtköy’ün geleceğine ve gelişi potansiyeline “Kurtköy’ü verseler, tamamında proje yaparız ve satarız” diyebilecek kadar inanan Erguvan İnşaat -Demirbaş Yapı ortaklığı eylül ayında içinde Kurtköy’ün ilklerini barındıracak yeni projesi satışa sunacak. Ardından yeni aldığı arsa üzerine proje çalışmalarını sürdüren ve 2014 Mart’ında Kurtköy’de 3’üncü projesini satışa sunmayı hedefleyen ortaklığın planları arasında Kurtköy’de konut projelerinin yanı sıra ticari yapılar ve Alışveriş Merkezi projeleri geliştirmek de bulunuyor.
 
‘İlklerle Kurtköy’e değer katacağız’
Kurtköy’ün az katlı, bol bahçeli, villa projeleri ve niş projeler bulunan, elit bir bölge olduğuna dikkat çeken Erguvan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emre Maraşlı, “Özellikle projelerin bulunduğu Yenişehir bölgesi planlı ve çok ferah bölge. Kurtköy’ün gelişmekte olan, ulaşım kolaylığına sahip, temiz havası ile İstanbulluların ilgisini çeken bir bölge olduğunu düşünüyorum. Sabiha Gökçen Havalimanı, HABOM(Havacılık Bakım onarım Merkezi),Teknopark gibi devlet yatırımları bu bölgeye çok ciddi değer katmaya başladı. Bizde ortaklık olarak yenilikler ve hayata geçireceğimiz ilklerle Kurtköy’ün değerine değer katacağız” dedi. Eylül’de satışa sunacağımız yeni projemiz de birçok ilki bünyesinde barındıracak” dedi.
 
Kurtköy’ün nitelikli projelere ihtiyacı var
Demirbaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş, Kurtköy’de konsept projelerde yer alan konut sayısının bin 500 – 2 bin civarında olduğunu kaydederek, “yeni yatırımlarla on binlerce beyaz yakalının ve bir o kadar da mavi yakalının çalışacağı Kurtköy de nitelikli barınma ihtiyacını karşılayacak yeni projelere ihtiyaç var. W Bahçe projemizin satış başarısı da bunu ispatladı. Yüzde 60-70 seviyesinde kazandırdı. Kurtköy’den konut alanların yüzde 20’si oturum amaçlı konut alırken, yüzde 80’i yatırım amaçlı alım yapıyordu. Bu durum bugün için yüzde 50 yatırım, yüzde 50 oturum amaçlı alım şeklinde değişti. Oturum amaçlı konut alanların oranı her geçen gün daha da artacak” diye konuştu.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Kış Başlarken Evinizde Yapmanız Gerekenler
  Kış Başlarken Evinizde Yapmanız Gerekenler

  Kış ayları ve soğuk havaların başlamasıyla beraber evinizi hem korumak hem de daha güvenli, sıcak bir ortam haline getirmek için bazı küçük önlemler almalısınız. Oldukça ucuza mal olan bu önlemler ile kışın size ve cüzdanınıza getireceği maliyetlerden korunabilirsiniz.

 • Ev Satın Alırken İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin
  Ev Satın Alırken İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin

  Ev satın alırken gerçekten ihtiyacınız özelliklere sahip olan konutu bulmak ve bütçenizi çok zorlamadan hedefinize ulaşmak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var. Bu küçük ipuçları sayesinde, herkese cazip gelecek özellikler yerine gerçekten ihtiyacınızı karşılayacak rasyonel seçeneklere yönelebilirsiniz.

 • Mekansal Plan Aşamaları Nelerdir?
  Mekansal Plan Aşamaları Nelerdir?

  Mekansal plan, İmar Kanunu çerçevesince hazırlanan, kapsadıkları alan ve amaçları açısından üst kademeden alt kademeye doğru sırasıyla; mekânsal strateji planı, çevre düzeni planı ve imar planını kapsayan plandır.

 • Aplikasyon Nedir?
  Aplikasyon Nedir?

  Aplikasyon krokisi kim tarafından düzenlenir? Aplikasyon krokisi başvurusunda gerekli belgeler nelerdir?

 • Ödül İstanbul'da yeni kampanya!
  Ödül İstanbul'da yeni kampanya!

  Özyurtlar Holding, 'Ödül İstanbul' projesinde yeni bir kampanyaya start veriyor. Kampanyaya göre;'Ödül İstanbul'dan yüzde 5 peşin veayda 1.900 TL taksitle ev almak mümkün olacak.

 • Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman
  Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman

  Gökorman, orman manzaralı konumuyla ‘Lokasyona’, doğadan ilham alan özgün mimarisi ile ‘Tasarıma’, 44 yıllık Sinpaş güvencesi ve kalitesi ile ‘Markaya’ yatırımın en ideal adresi olacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer