|   |  Erka Yapı Firması
Erka Yapı

Erka Yapı

  • Kuruluş Tarihi : 1986

  • Proje Sayısı : 6

Erka Yapı, konut, ofis ve residence projeleri, Erka Yapı hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Erka Yapı ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Erka Yapı Hakkında

KURUMSAL


TARİHÇE

Erka Yapı’nın temelleri bir aile şirketi olarak Hicabi Karagöz tarafından 1986 yılında atılmıştır. Bu dönemde İstanbul Bahçelievler ve Kâğıthane ilçelerinde konut inşaatları yapılmıştır. 1999 yılına kadar Bahçelievler, Kâğıthane ve Beykoz ilçelerinde konut inşaatları yapılmıştır.

 

Ailenin ikinci kuşak dönemi 1999 yılında, Mimar Erol Karagöz liderliğinde, Erka Yapı’nın kurulmasıyla başlamıştır. 1999 – 2009 yıllarında Erka Yapı iştiraki olan, Türkiye’de İda İnşaat adıyla, Rusya Federasyonu’nda Almis İnşaat adıyla taahhüt işleri yapılmıştır. Türkiye’de çeşitli banka şubeleri, okullar, Rusya Federasyonu’nda toplu konut, villa ve aqua park projeleri yapılmış ve teslim edilmiştir. Erka Yapı 2010 yılı ile birlikte kamu kuruluşlarına ve özel sektöre yönelik taahhüt işleri yapmaya başlamıştır. Yine bu dönemlerde Kağıthane ilçesinin değişik bölgelerinde 280’e yakın konutun inşası ve teslimi tamamlanmıştır.

 

Erka Yapı 2012 yılında Kentsel Dönüşüm Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle beraber bu konuyu uzmanlığı haline getirmiş, 2013 yılı itibariyle Kağıthane ve Kadıköy’de Kentsel Dönüşüm Projeleri üzerinde yoğunlaşmaya başlamıştır. Erka Yapı’nın mülkiyetlerde kendi ortaklığı da bulunan 8 ayrı yapı adasında toplam 950 konut kapasiteli projeleri devam etmektedir. 2015 yılı itibariyle bu projelerin 170 konutluk ilk etabındaki mevcut yapıların yıkımı tamamlanmış, ruhsat çalışmaları 2016 başı itibariyle tamamlanmak amacıyla devam etmektedir.

 

DEĞERLERİMİZ

Daha yaşanabilir bir kent için…

Erka hayata geçirdiği projelerde insan odaklı olmayı benimser. Modern kent insanının ihtiyaçları ve yaşam standartlarını gözeterek güvenilir, sağlam, konforlu, çevresine değer katan kalıcı eserler ortaya koymayı hedefler.

 

Daha sağlam adımlar için…

Erka bilimselliği en üst seviyede benimser. Proje geliştirme sürecinden uygulama aşamasına kadar işin içine dâhil olan tüm iş disiplinlerini (Mühendislik, Ekonomi, Hukuk vs.) en üst seviyede profesyonellikle şekillendirmeye çalışır. Ölçülebilir ve hesaplanabilir olanı tercih eder.

 

Daha kalıcı ortaklıklar için…

Erka, müşterileri, iş ortakları, çalışanları için kalıcı ortaklıklar kurmayı ve yaratılan değerin paylaşılabilir ve büyütülebilir olmasına özen gösterir. Projelerinde üçüncü şahıslarla ve fiziki çevreyle de uyum içerisinde olmayı prensip edinir. Sürekliliği olan ve geliştirilebilir ortaklıklar kurmaya önem verir.

 

Daha iyi bir mimari için…

Erka, yenilikçiliği prensip edinmiştir. Projelerini şekillendirmede tasarımın ve tasarımcının en büyük etkenlerden biri olduğuna inanır. Tasarımın her projede kendini daha ileriye taşıyor olması, çevreye ve kültüre uyum sağlamakla beraber çevresini ve ait olduğu kültürü geliştirmek gibi bir sorumluluğu olduğu bilinciyle çalışır. Mimarlığın en temel prensiplerini işlevsellik, sağlamlık ve estetik olarak kabul eder.

 

Daha kaliteli bir yaşam için…

Erka projelerinde yaşam odaklı olmayı benimser ve bu nedenle kaliteyi standart bir çizgi olarak belirler. Modern kent insanının hak ettiği malzeme, işçilik ve hizmet standardını bir zorunluluk olarak görür. Bu çerçevede sektörde yeni malzeme, teknoloji ve inşa metotlarının sürekli takip eder.

Tel: 0212 279 5558

Fax: 0212 279 5559

Email: info@erkagrup.com

Adres: Konaklar Mah. Selvili Sok. 13/B Blok No: 10/1, 4. Levent, 34330 İstanbul / Beşiktaş

Erka Yapı Projeler Haritası

Erka Yapı Projeleri

Erka Yapı Haberleri

daha fazla yükle

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.