|   |  Erkonut A.Ş Firması
Erkonut A.Ş

Erkonut A.Ş

  • Kuruluş Tarihi : 2012

  • Proje Sayısı : 4

Erkonut A.Ş, konut, ofis ve residence projeleri, Erkonut A.Ş hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Erkonut A.Ş ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Erkonut A.Ş Hakkında

Hakkımızda

Erkonut A.Ş. Erzurum'da ki çarpık yapılaşmaya çözüm getirmek amacı ile 2012 yılında kurulmuş ve 2014 yerel seçimleri sonrasında Büyük Şehir Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Sekmen in göreve gelmesi ile birlikte kendisinin belirlediği şehir vizyonu uyarınca da faaliyete geçirilmiştir.
 
Kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde faaliyetlerine yön veren Erkonut A.Ş ayrıca proje kapsamında görev yapan kurumlar arasında koordinasyon ve eşgüdüm sağlanması için de çalışmalarını sürdürmektedir.
 
Öncelikle Erzurum'un ‘'Vitrin Kent'' hedefine ulaşması yolunda engel teşkil eden ‘'plansız yapılaşmayı'' değiştirmeyi kendine görev edinen Erkonut A.Ş, bu hedefinin yanı sıra siz değerli Erzurumluların çağın gereklerine uygun yaşam alanlarında huzurlu, güvenli ve sosyal bir hayat sürebilmesi için de yorulmadan çalışmaktadır.
 
Vizyonumuz & Misyonumuz

VİZYONUMUZ
 
Sektöründe lider; Modern şehircilikte Türkiye ve Dünya markası olmak
Erzurum'u ‘'Marka Şehir'' hedefine ulaştıracak yatırımlar yapmak
Erzurum ve yakın coğrafyası için örnek iş ve yaşam alanları üreten ve bu özelliği ile gerek Türkiye'de gerekse yurt dışında tercih edilen bir kurum olmak.
İnşaat sektöründe verimlilik, kalite, iş ve çalışan güvenliği konularında standartları belirleyen örnek bir firma olmaktır.
 
MİSYONUMUZ
 
Şirketimizin ana sözleşmesinde belirtilen başlıca amaç ve konulara bağlı kalmak şartıyla;
Halkın medeni ve müşterek ihtiyaçlarının karşılanması yönündeki çalışmalarla ilgili plan ve programlar yapmak,
Bu plan ve programları uygulamak, uygulatmak;
Denetim ve gözetim faaliyetlerini eksiksiz yerine getirmek
Erzurum Büyükşehir Belediyesi sorumluluğu altında;
Planlı, Hızlı, Etkin, Şeffaf, Adil ve Vatandaş Odaklı hizmeti en iyi şekilde sunmak.
 
İlkelerimiz

Üzerimize düşen sorumlulukla;
Çarpık şehirleşmenin önlenebilmesi için çağdaş, estetik ve güvenilir yerleşim birimlerini hızlı ve ekonomik şekilde üretmek
Değişen ve gelişen müşteri beklentilerini göz önünde bulundurmak
Erzurum'daki düzensiz yapılaşmanın görüldüğü yerleşimlerin, planlı bir şekilde uygun yerlere kaydırılmasında rol oynama
Yerleşim birimleri oluşturulurken, şehrin tarihi ve doğal dokusunun korunması.
Yerleşim birimlerinin eğitim, ulaşım, ticaret alanları düşünülerek tasarlanması.
Kıraç bölgelerde inşa edilen yerleşim birimlerinin ağaçlandırılarak Erzurum'umuzun m2 başına düşen yeşil alanlarının artırılması
Hukuktan, yasalardan ve dürüstlükten ödün vermeden herkese adil hizmet sunmak
Kamu kaynaklarını yerinde kullanmak
Karar alma ve uygulamada şeffaf ve açık olmak
Hizmette; kalite, sürdürülebilirlik ve kalıcılığı hedeflemek
Vatandaş-belediye işbirliği ile katılımcılık sağlamak
Diğer Kurum, Kuruluş ve Sivil Toplum Örgütleri ile koordinasyon içinde çalışmak
Faydası kent geneline yayılan projelere öncelik vermek
Vatandaşın barınma sorunlarına en kısa sürede çözüm bulmak
Sektördeki ve teknolojideki değişiklikleri/gelişmeleri takip etmek
Sürekli öğrenme, yenilikçilik ve iyileştirme prensiplerini esas alarak, yaratıcılık becerilerinin geliştirilmesini desteklemek ve şirketin ilerlemesini sağlamak.
 
Kalite Politikamız

Planla, Uygula, Kontrol Et, Önlem Al Başlıklarındaki dört temel adımla kuruluşun etkinlik ve verimlilik performanslarının sürekli iyileştirilmesini öngördüğünden, şirketimizde böyle bir yapının meydana getirilebilmesi amacıyla;
 
Çalışanlarımıza kişisel gelişim ve yönetim becerilerinin geliştirilmesi ana başlıklarında eğitim programları tertip edilmektedir. Bu eğitimlerden edinilen bilgi birikimiyle beraber, şirketimizin tüm faaliyetlerinin standardın öngördüğü şartlar çerçevesinde yapılanması sağlanmış ve böylelikle çalışma performanslarımızda sürdürülebilir bir iyileşme elde edilmiştir.
 
Yürütülen her faaliyetin nihayetinde işle ilgili ana hedeflerin gerçekleştirilmiş olmasıyla beraber; faaliyetlerin icra edilmesi sürecinde kazanılan her türlü bilginin, tecrübenin, düzenli olarak yeni planlama süreçlerinde kullanılabilmesini sağlanmış olup şirketin entelektüel sermayesi güçlendirilmiştir
 
Projelerinde ileri teknoloji kullanımına önem veren ERKONUT, inşaatını üstlendiği tüm yapılarda fenni mesuliyet içerisinde, deprem yönetmeliğine, T.S. 500 Betonarme Yapıların Tasarım ve Yapım Kurallarına, 4708 sayılı Yapı Denetim Kanunu ve ilgili tüm yönetmelik hükümlerine uygun biçimde yapmaktadır.
 
İnşaat sırasında gerek şantiyelerde, gerekse laboratuarlarda kalite kontrolü, yapı denetim birimleri, teknik danışmanlar veya üniversitelerde yapılan testlerle belirlenen TSE belgeli yüksek kaliteli yapı malzemeleri kullanılmaktadır.
 
Sürdürülebilirlik Stratejileri

ERKONUT, tüm faaliyetlerinde "Bugünün ihtiyaçlarını karşılarken, gelecek kuşakların ihtiyaçlarını riske atmamak" ilkesiyle hareket ederek, dengeli ve çevre dostu bir büyüme stratejisi ortaya koyar.
 
ERKONUT, faaliyette bulunduğu alanlarda değer zincirindeki, çevresel zararları en aza indirip, sosyal paydaş değerinin ve toplumsal değerlerin ortaya çıkmasını vurgulayan sürdürülebilir büyüme ilkeleri benimsemiştir.
 
AR-GE Çalışmaları

ERKONUT A. Ş. Küresel ölçekte üstün teknoloji ile kaliteli hizmet sunmaktadır.
 
Buna bağlı olarak İnşaat sektöründe elde edilmiş olan tecrübe ve Ar-Ge yeteneğinin, bir çatı altında toplanması ve bu yeteneğin farklı sektörlerde de etkili şekilde kullanılabilmesini sağlamayı amaçlayan ERKONUT A.Ş;
 
Bu amaç doğrultusunda
 
Bulunduğu sektöre öncülük eden
 
Yenilikçi projeler geliştiren ve bu projelerde dünyayı yakından takip eden
 
Öğrenen ve öğrendiğini uygulayan
 
Geliştirme adına çalışmalar yapıp bunları paylaşan bir yapı oluşturmuştur.

Tel: 444 87 01
Fax: 
Email: bilgi@erkonut.com.tr
Adres: Muratpaşa Mh. Cumhuriyet Cd. Dadaş İş Merkezi no:3/201 Erzurum / Yakutiye

Erkonut A.Ş Projeler Haritası

Erkonut A.Ş Projeleri

Erkonut A.Ş Haberleri

daha fazla yükle

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.