|   |   |  Erzincan Tarımköy projesinde kuralar çekildi

Erzincan Tarımköy projesinde kuralar çekildi

Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapımı devam eden 361 Tarımköy konutunun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Erzincan Tarımköy projesinde kuralar çekildi

Kura töreni 29 Nisan 2019, Pazartesi günü Üzümlü İlçesi Belediye Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirildi. Yerel mimari anlayışıyla inşa edilen konutların 209’u 2+1 planında, 152’si ise 3+1 planında inşa ediliyor.

TOKİ’den 6 bin 455 konutluk Tarımköy Projesi

TOKİ, ürettiği 840 bin konut ile dar ve orta gelirli vatandaşların yüzünü güldürdü. Konut atağını kırsal bölgelere kadar taşıyan TOKİ, Tarımköy Projeleriyle sıfırdan köyler inşa ediyor.  Bugüne kadar Tarımköy Uygulamaları kapsamında 6 bin 455 konut yapan TOKİ, her bölgenin ihtiyaç ve özelliklerine göre farklı konutlar yapıyor. 

TOKİ, Tarımköy uygulamaları ile yeşil alanı, düzenli yolları, alt yapısı, çocuk parkı, okulu ve sağlık ocağı bulunun yeni yaşam alanları oluşturtuluyor. Tarımköy Projeleri ile vatandaşlara sosyal tesisleri ve altyapısıyla hazır modern bir köyde yaşama imkânı sunan TOKİ, Hem barınma ihtiyacının sağlanması hem de ekonomik anlamda gelişim ile göç sorununa karşı da alternatif bir önlem oluşturuyor.

Tarımköy Projeleri ile yerel halkın iş görmede örgütlenmesi, ülke içinde ve dışında pazarlanabilir nitelikte tarımsal ürünlerin üretilmesi, işlenmesi, değerlendirilmesi, depolanması, bozulmadan saklanması, oluşturulacak şirket veya kooperatifler aracılığı ile pazarlanması amaçlanıyor.

Vatandaşlara tarıma elverişli arazi tahsis edilirken, dağınık durumdaki yerleşim yerleri bir araya toplanıyor ve mevcut köy mimarisi ve dokusunun korunmasına özen gösteriliyor.  Ayrıca yerel mimari doku korunarak yenileniyor.

Toki Haberleri

Etiketler

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • Melikgazi'de 700 konutun hak sahipleri belirlendi
  Melikgazi'de 700 konutun hak sahipleri belirlendi

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Melikgazi ilçesinde inşa edilecek 700 konutun hak sahipleri kura ile belirlenirken, kurada adını duyanların mutluluğu da gözlerden kaçmadı.

 • Diyarbakır Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı
  Diyarbakır Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi’nde 54 bin 155 metrekare alanda yapılacak Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı.

 • 81 vilayette 100 bin sosyal konut inşa edilecek
  81 vilayette 100 bin sosyal konut inşa edilecek

  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2020 programımız kapsamında ülkenin 81 vilayetinde 100 bin sosyal konutun da inşa sürecini başlatıyoruz. İnşallah yılbaşı itibarıyla temeli attıktan sonra azami 1 ila 1,5 yıl içinde konutları bitirip sahiplerine teslim edeceğiz." dedi.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.