|   |   |  Erzurum Aziziye’de yapılacak 100 konutun hak sahipleri belirlendi

Erzurum Aziziye’de yapılacak 100 konutun hak sahipleri belirlendi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Erzurum Aziziye’de yapılacak konutlar için kura töreni yapıldı. Kurada bin aile ev sahibi olmanın sevincini yaşadı.

Erzurum Aziziye’de yapılacak 100 konutun hak sahipleri belirlendi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 50 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Erzurum Aziziye’de 2+1 ve 3+1 planda yapılacak bin konut için bugün kura töreni yapıldı.

Bin konut için 6 bin 141 kişinin başvurduğu projenin kura töreni Erzurum Spor Salonu'nda noter huzurunda düzenlendi. Kura törenine katılan vatandaşlar ilk kez ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı.

Önce şehit ailelerine ardından engelliler ve emekliler için kura çekildi. Son bölümde ise diğer vatandaşlara kura çekildi. Kura çekiminde ev sahibi olmaya hak kazananlar büyük mutluluk yaşayarak gözyaşı döktü.

Kura esnasında isminin okunduğunu duyan vatandaşlar duygusal anlar yaşadı. Sevinçleri gözlerinden okunan hak sahipleri duygularını ifade etmekte zorlanırken; bu mutluluğu ev sahibi olmak isteyen herkesin yaşamasını diledi.

Erzurum Aziziye projesinde konutların 500’ü "2+1", 500’ü de "3+1" nitelikte olacak.  Alt gelir grubuna yönelik olan 2+1 konutlar 522 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 12, yüzde 20 peşin ve 180, 240 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.  Orta gelir grubuna yönelik olan 3+1 konutlar ise 901 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 10, yüzde 20 peşin 120 ve 180 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.

Toki Haberleri

Etiketler

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • Melikgazi'de 700 konutun hak sahipleri belirlendi
  Melikgazi'de 700 konutun hak sahipleri belirlendi

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Melikgazi ilçesinde inşa edilecek 700 konutun hak sahipleri kura ile belirlenirken, kurada adını duyanların mutluluğu da gözlerden kaçmadı.

 • Diyarbakır Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı
  Diyarbakır Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi’nde 54 bin 155 metrekare alanda yapılacak Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı.

 • 81 vilayette 100 bin sosyal konut inşa edilecek
  81 vilayette 100 bin sosyal konut inşa edilecek

  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2020 programımız kapsamında ülkenin 81 vilayetinde 100 bin sosyal konutun da inşa sürecini başlatıyoruz. İnşallah yılbaşı itibarıyla temeli attıktan sonra azami 1 ila 1,5 yıl içinde konutları bitirip sahiplerine teslim edeceğiz." dedi.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.