|   |   |  Erzurum Aziziye’de yapılacak 100 konutun hak sahipleri belirlendi

Erzurum Aziziye’de yapılacak 100 konutun hak sahipleri belirlendi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Erzurum Aziziye’de yapılacak konutlar için kura töreni yapıldı. Kurada bin aile ev sahibi olmanın sevincini yaşadı.

Erzurum Aziziye’de yapılacak 100 konutun hak sahipleri belirlendi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 50 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Erzurum Aziziye’de 2+1 ve 3+1 planda yapılacak bin konut için bugün kura töreni yapıldı.

Bin konut için 6 bin 141 kişinin başvurduğu projenin kura töreni Erzurum Spor Salonu'nda noter huzurunda düzenlendi. Kura törenine katılan vatandaşlar ilk kez ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı.

Önce şehit ailelerine ardından engelliler ve emekliler için kura çekildi. Son bölümde ise diğer vatandaşlara kura çekildi. Kura çekiminde ev sahibi olmaya hak kazananlar büyük mutluluk yaşayarak gözyaşı döktü.

Kura esnasında isminin okunduğunu duyan vatandaşlar duygusal anlar yaşadı. Sevinçleri gözlerinden okunan hak sahipleri duygularını ifade etmekte zorlanırken; bu mutluluğu ev sahibi olmak isteyen herkesin yaşamasını diledi.

Erzurum Aziziye projesinde konutların 500’ü "2+1", 500’ü de "3+1" nitelikte olacak.  Alt gelir grubuna yönelik olan 2+1 konutlar 522 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 12, yüzde 20 peşin ve 180, 240 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.  Orta gelir grubuna yönelik olan 3+1 konutlar ise 901 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 10, yüzde 20 peşin 120 ve 180 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.

Toki Haberleri

Etiketler

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • TOKİ İstanbul Silivri’ye 598 konut yapacak
  TOKİ İstanbul Silivri’ye 598 konut yapacak

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul’un Silivri İlçesi Alipaşa Mahallesi’nde 1. etapta inşa edilecek 598 konutun ihalesi yapıldı.

 • TOKİ Isparta’da 167 konut hayata geçiyor
  TOKİ Isparta’da 167 konut hayata geçiyor

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Isparta’nın Keçiborlu İlçesi’nde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında inşa edilecek 167 konutun ihalesi yapıldı.

 • Balıkesir Karesi’de yapılacak bin konutun sahipleri belirlendi
  Balıkesir Karesi’de yapılacak bin konutun sahipleri belirlendi

  Balıkesir Merkez Karesi’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından hayata geçirilecek bin konut için hak sahipleri çekilen kura ile belirlendi. Kuranın kendine çıktığını gören vatandaşlar sevinç gözyaşları döktü.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.