|   | 
Esbaş

Esbaş

  • Kuruluş Tarihi : 1990

  • Proje Sayısı : 0

Esbaş, konut, ofis ve residence projeleri, Esbaş hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Esbaş ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Esbaş Hakkında

Ege Serbest Bölgesi 1990 yılından itibaren "Yap-İşlet-Devret" modeliyle bir özel sektör kuruluşu olan ESBAŞ tarafından kurulup işletilmektedir. Tüm altyapı ve gerekli üstyapı yatırımları, enerji, su, telekomünikasyon, doğalgaz, yükleme, boşaltma, nakliye, hamaliye ve 24 saat destek hizmetleri ile itfaiye, yemek ve tüm belediyesel hizmetler ESBAŞ tarafından verilmektedir. 

Ege Serbest Bölgesi, İzmir'in Gaziemir ilçesinde 2.2 milyon m2'lik bir alan üzerinde kurulmuştur. Bölge, Uluslararası Adnan Menderes Havalimanına 4, İzmir Limanına 12, otoyol ağlarına ise 1 km. mesafededir. Bölgede bugün itibarı ile 69'u yabancı olmak üzere toplam 185 firma faaliyet göstermektedir. 2014 yılında gerçekleşen ticaret hacmi $ 4.3 milyar dolar olup bölgenin hizmete girişinden bugüne kadar gerçekleşen toplam ticaret hacmi ise 60,3 milyar ABD dolarına ulaşmıştır. Ege Serbest Bölgesinde yaratılan istihdam ise 18.200 kişidir. Türkiye'deki 19 serbest bölgede yaratılan toplam istihdamın ve yatırımın 1/3' ü Ege Serbest Bölgesinde bulunmaktadır.

 

Bir üretim bölgesi olan Ege Serbest Bölgesinde ağırlıklı olarak elektronik, otomotiv yan sanayi, makine imalat ve montajı, havacılık ve savunma sanayi, hassas ölçü aletleri, metal bağlantı elemanları ve mutfak möbleleri üretimi, tekstil ve gıda işleme ve paketleme gibi sektörler yer almaktadır. En fazla ticareti yapılan mallar ise, tekstil ürünleri, konfeksiyon, ağır iş makineleri, kimyasal ürünler ve dayanıklı tüketim mallarıdır.

Tel: 0232 251 3851
Fax: 0232 251 4807
Email: info@esbas.com.tr
Adres: Ege Serbest Bölgesi, 35410 Gaziemir-İzmir, Türkiye İzmir / Gaziemir

Esbaş Projeler Haritası

Esbaş Projeleri

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer