|   |   |  Esenyurt ve Beylikdüzü’ne olan ilgi artıyor

Esenyurt ve Beylikdüzü’ne olan ilgi artıyor

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, entegre ulaşım ağlarının yapımı ve uygun fiyatlı markalı konutların Esenyurt ve Beylikdüzü’ne olan ilgiyi artırdığını belirtiyor.

Esenyurt ve Beylikdüzü’ne olan ilgi artıyor

Yazıcı, Esenyurt’ta konut fiyatlarının 2016 ağırlıklı bölge ortalamasının 3.500 TL/ m2, Beylikdüzü’nde ise 4.750 TL/m2 olarak tespit ettiklerini kaydediyor.

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Esenyurt ve Beylikdüzü hattında ulaşım bağlantılarının bölgeye erişilebilirliği artırması ve erişilebilir birim değerli konutların üretilebilmesi nedeniyle bu iki bölgede prestijli inşaat firmalarının rezidans ve nitelikli konut geliştirdiğini belirtiyor.

Entegre ulaşım ağları talebi ve fiyatları artırıyor

Esenyurt’un İstanbul ulaşım sisteminin omurgasını oluşturan E-5 Karayolu ve TEM Otoyolu’nun orta aksında kolay erişilebilir bir noktada konumlandığını ifade eden Yazıcı, bölgenin konut dokusunda güvenlikli ve sosyal imkânları olan site tipi projelerin görüldüğünü kaydediyor. Yazıcı, bölgenin Atatürk Havalimanı ve alışveriş merkezlerine yakın olmasının konut piyasasını hareketlendiren en önemli faktörler olduğunu belirtiyor. Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metro hattının bölgeye olan talebi daha da artırmasının beklendiğini söyleyen Yazıcı, Mahmutbey istasyonunun Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy ve Kabataş-Mahmutköy raylı sistem hatlarıyla entegre olmasıyla birlikte bölgedeki konut fiyatlarında ikinci bir yükseliş dalgasının yaşanacağını dile getiriyor.

Yazıcı, Beylikdüzü-Gürpınar bölgesinde ise 2017 yılında tamamlanması planlanan Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece (TÜYAP) Metro Hattı’nın bölgeye ulaşımı rahatlatacağını ve konut fiyatlarında artış yaşanacağını kaydediyor.

Esenyurt’ta en çok 1+1’ler, Beylikdüzü’nde 3+1’ler

Yazıcı, Esenyurt’ta en çok 1+1, sonrasında 2+1 ve 3+1 konut tipinin üretildiğini belirtiyor. Esenyurt’un üniversite yerleşkelerine yakın olması sebebiyle, yatırım amaçlı konut satın almada da belirleyici olduğunu söyleyen Yazıcı, bu nedenle bölgede en çok üretilen konut tipinin 1+1 olduğunu kaydediyor. Yazıcı, Beylikdüzü’nde ise en çok 3+1, sonrasında 2+1 ve 4+1 konut tipinin üretildiğini ifade ediyor. Bölgedeki konut projelerinde geniş tipte dairelerin daha fazla üretildiğinin görüldüğünü belirten Yazıcı, Beylikdüzü’nün hem yatırım hem de yerleşim amaçlı tercih edildiğini söylüyor.

Bölgelerde fiyat aralıkları geniş

Esenyurt bölgesinde konut projelerinde genel olarak 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerin bulunduğunu söyleyen Yazıcı, KDV’den arındırılmış haliyle daire birim fiyatlarının 1.700-6.500 TL/m2 aralığında değiştiğini belirtiyor. Bölgede dairelerin şerefiyelerine göre 10.000 TL/m2 gibi birim fiyatlara rastlamanın da mümkün olduğunu ifade eden Yazıcı, 2016 yılı ağırlıklı bölge ortalamasının ise 3.500 TL/m2 düzeyinde olduğu bilgisini veriyor.

Beylikdüzü-Gürpınar bölgesinde ise konut projelerinde KDV’den arındırılmış haliyle daire birim fiyatlarının 2.000-7.000 TL/m2 aralığında değiştiğini söylüyor. Bölgede dairelerin şerefiyelerine göre 10.000 TL/m2 gibi birim fiyatların da görüldüğünü ifade eden Yazıcı, 2016 yılı ağırlıklı bölge ortalamasının ise 4.750 TL/m2 olduğunu belirtiyor. Yazıcı, fiyat değişimindeki en önemli etkenin konut projelerinin niteliği olduğunu, özellikle villa tipi projelerde birim değerlerin yükseldiğini ifade ediyor. Değeri artıran bir diğer faktörün ise sahile yakınlık ve manzara hâkimiyeti olduğunu belirten Yazıcı, bölgenin sahile yakın olmasının villa konseptinin yoğunlaşmasına neden olduğunu söylüyor.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Ahmet Erkurtoğlu: “sadece günü kurtarmak için geçici planlar yapılmamalı”
  Ahmet Erkurtoğlu: “sadece günü kurtarmak için geçici planlar yapılmamalı”

  1999 Marmara Depremiyle ilgili açıklama yapan AYİDER (Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği) Başkan Yardımcısı ve AE Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Ahmet Erkurtoğlu, “1999 Marmara Depremi’nden sonra binaları güvenli hale getirirken, toplanma alanlarını ve yeşil alanları kaybettik. İstanbul’un günü kurtarmak için geçici planlar yerine master plana ihtiyacı var. Kentsel dönüşümünde ise daha yolun çok başındayız” diyor.

 • İnşaatta Hareketlilik Sinyalleri Gelmeye Başladı...
  İnşaatta Hareketlilik Sinyalleri Gelmeye Başladı...

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Temmuz Ayı Raporu’nu açıkladı.

 • Nivo’da teslim öncesi cazip fırsatlar
  Nivo’da teslim öncesi cazip fırsatlar

  Yakında yaşamın başlayacağı Nivo projelerinde konut kredi faiz oranlarının da düşmesiyle çok cazip fırsatlar sunulmaya başlandı. Bankaların güncel kredi kampanyaları çerçevesinde Nivo projelerinde 0,99 ya da 1,19 oranlarından yararlanarak 180 ayda ödeme yapılabiliyor. Ayrıca peşin ödemelerde cazip indirimler yapılıyor

 • Ziyaretçi Trafiğini Geliştiren AVM’ler Üçüncü Çeyrekte de Başarılı Olacak
  Ziyaretçi Trafiğini Geliştiren AVM’ler Üçüncü Çeyrekte de Başarılı Olacak

  JLL, 2019’un ikinci çeyreğini kapsayan ‘Ticari Gayrimenkul Pazarı Görünümü’ raporunu yayınlandı. Rapora göre, alışveriş merkezlerinin yeni mağaza açarken farklı konseptlere yöneldiği, ofislerde verimli alan kullanımının arttığı ve lojistik piyasasında yılın ilk çeyreğinde de raporlanan durağanlığın sürdüğü görülüyor.

 • NG Residence’tan kaçırılmayacak dev kampanya!
  NG Residence’tan kaçırılmayacak dev kampanya!

  İstanbul’un hızla gelişen bölgesi Basın Ekspres’e ayrıcalıklı bir prestij kazandıran NG Residence, konumu ve donanımından aldığı güçle, kazançlı yatırımda kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

 • Sur Yapı Antalya’da yeni ve büyük kampanya başladı
  Sur Yapı Antalya’da yeni ve büyük kampanya başladı

  Sur Yapı, Antalya’da inşa ettiği yeni şehirde büyük kampanya başlattı. Kampanya kapsamında peşinatı sıfırlıyor, tam 1 yıl öteliyor ve üstelik vade farksız 5 yıla bölüyor. 180 ayda 0,69’a çekilen vade oranı ile 1+1 Daireler 1.200 TL’den, 2+1’ler 2.000 TL’den, 3+1’ler 3.000 TL’den başlayan sabit taksitlerle satışa sunuluyor.

 • Faiz indirimi gayrimenkul sektörüne canlılık getirdi
  Faiz indirimi gayrimenkul sektörüne canlılık getirdi

  Merkez Bankası’nın geçtiğimiz günlerde yaptığı faiz indirimi, konut piyasasında da heyecan yarattı. Gayrimenkul almak isteyenler için fırsat yaratan 425 baz puanlık indirimi, RE/MAX Türkiye ofislerindeki broker’lar yorumladı.

 • Lens İstanbul’dan Kurban Bayramı’na özel kampanya
  Lens İstanbul’dan Kurban Bayramı’na özel kampanya

  Lens Yapı, Kurtköy’ün en büyük markalı konut projesi Lens İstanbul için Kurban Bayramı’na özel bir kampanya düzenledi. Daire fiyatlarının peşin 327 bin TL’den başladığı, hemen tapunuzu alabileceğiniz, İstanbul’un en büyük açık hava çarşısına sahip Lens İstanbul ayrıcalıklarına bayrama özel ekstra indirim fırsatlarıyla ulaşmak mümkün.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.