|   |   |  Esenyurt ve Beylikdüzü’ne olan ilgi artıyor

Esenyurt ve Beylikdüzü’ne olan ilgi artıyor

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, entegre ulaşım ağlarının yapımı ve uygun fiyatlı markalı konutların Esenyurt ve Beylikdüzü’ne olan ilgiyi artırdığını belirtiyor.

Esenyurt ve Beylikdüzü’ne olan ilgi artıyor

Yazıcı, Esenyurt’ta konut fiyatlarının 2016 ağırlıklı bölge ortalamasının 3.500 TL/ m2, Beylikdüzü’nde ise 4.750 TL/m2 olarak tespit ettiklerini kaydediyor.

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Esenyurt ve Beylikdüzü hattında ulaşım bağlantılarının bölgeye erişilebilirliği artırması ve erişilebilir birim değerli konutların üretilebilmesi nedeniyle bu iki bölgede prestijli inşaat firmalarının rezidans ve nitelikli konut geliştirdiğini belirtiyor.

Entegre ulaşım ağları talebi ve fiyatları artırıyor

Esenyurt’un İstanbul ulaşım sisteminin omurgasını oluşturan E-5 Karayolu ve TEM Otoyolu’nun orta aksında kolay erişilebilir bir noktada konumlandığını ifade eden Yazıcı, bölgenin konut dokusunda güvenlikli ve sosyal imkânları olan site tipi projelerin görüldüğünü kaydediyor. Yazıcı, bölgenin Atatürk Havalimanı ve alışveriş merkezlerine yakın olmasının konut piyasasını hareketlendiren en önemli faktörler olduğunu belirtiyor. Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metro hattının bölgeye olan talebi daha da artırmasının beklendiğini söyleyen Yazıcı, Mahmutbey istasyonunun Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy ve Kabataş-Mahmutköy raylı sistem hatlarıyla entegre olmasıyla birlikte bölgedeki konut fiyatlarında ikinci bir yükseliş dalgasının yaşanacağını dile getiriyor.

Yazıcı, Beylikdüzü-Gürpınar bölgesinde ise 2017 yılında tamamlanması planlanan Bakırköy-Avcılar-Esenyurt-Beylikdüzü-Büyükçekmece (TÜYAP) Metro Hattı’nın bölgeye ulaşımı rahatlatacağını ve konut fiyatlarında artış yaşanacağını kaydediyor.

Esenyurt’ta en çok 1+1’ler, Beylikdüzü’nde 3+1’ler

Yazıcı, Esenyurt’ta en çok 1+1, sonrasında 2+1 ve 3+1 konut tipinin üretildiğini belirtiyor. Esenyurt’un üniversite yerleşkelerine yakın olması sebebiyle, yatırım amaçlı konut satın almada da belirleyici olduğunu söyleyen Yazıcı, bu nedenle bölgede en çok üretilen konut tipinin 1+1 olduğunu kaydediyor. Yazıcı, Beylikdüzü’nde ise en çok 3+1, sonrasında 2+1 ve 4+1 konut tipinin üretildiğini ifade ediyor. Bölgedeki konut projelerinde geniş tipte dairelerin daha fazla üretildiğinin görüldüğünü belirten Yazıcı, Beylikdüzü’nün hem yatırım hem de yerleşim amaçlı tercih edildiğini söylüyor.

Bölgelerde fiyat aralıkları geniş

Esenyurt bölgesinde konut projelerinde genel olarak 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerin bulunduğunu söyleyen Yazıcı, KDV’den arındırılmış haliyle daire birim fiyatlarının 1.700-6.500 TL/m2 aralığında değiştiğini belirtiyor. Bölgede dairelerin şerefiyelerine göre 10.000 TL/m2 gibi birim fiyatlara rastlamanın da mümkün olduğunu ifade eden Yazıcı, 2016 yılı ağırlıklı bölge ortalamasının ise 3.500 TL/m2 düzeyinde olduğu bilgisini veriyor.

Beylikdüzü-Gürpınar bölgesinde ise konut projelerinde KDV’den arındırılmış haliyle daire birim fiyatlarının 2.000-7.000 TL/m2 aralığında değiştiğini söylüyor. Bölgede dairelerin şerefiyelerine göre 10.000 TL/m2 gibi birim fiyatların da görüldüğünü ifade eden Yazıcı, 2016 yılı ağırlıklı bölge ortalamasının ise 4.750 TL/m2 olduğunu belirtiyor. Yazıcı, fiyat değişimindeki en önemli etkenin konut projelerinin niteliği olduğunu, özellikle villa tipi projelerde birim değerlerin yükseldiğini ifade ediyor. Değeri artıran bir diğer faktörün ise sahile yakınlık ve manzara hâkimiyeti olduğunu belirten Yazıcı, bölgenin sahile yakın olmasının villa konseptinin yoğunlaşmasına neden olduğunu söylüyor.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Antwell, yılın en iyisi seçildi!
  Antwell, yılın en iyisi seçildi!

  Yurtiçinde ve yurtdışında birçok önemli projeye imza atan Ant Yapı’nın, yeni projesi Antwell, gayrimenkul sektörünün en iyilerinin seçildiği Sign of The City Awards 2019’da “En İyi Rezidans” ödülünün sahibi oldu.

 • Çalışanların sadece yüzde 35’i ofisinden memnun
  Çalışanların sadece yüzde 35’i ofisinden memnun

  EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı ile Akademetre Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Zeytin’in, Gayrimenkulün Büyük Buluşması/RE360’ta ‘Gayrimenkulde Karşılanmamış Beklentiler’ başlıklı sunumlarında çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

 • Dekorasyon nedir ve nasıl yapılır?
  Dekorasyon nedir ve nasıl yapılır?

  İnsanlar tarihleri boyunca her zaman bir şeyleri dekore etme yönünde çalışmışlardır. Bu his insanların içinde bulunan zevklerini, mekânlara tattırma arzusundan kaynaklanır.

 • Emlak işletmelerine ek süre!
  Emlak işletmelerine ek süre!

  Taşınmaz ticaretiyle iştigal eden emlak işletmelerinin faaliyetlerine devam edebilmeleri için almaları gereken yetki belgesi süresi 31 Ağustos 2020 tarihine kadar uzatıldı.

 • Akıllı evlerin yükselişi devam ediyor
  Akıllı evlerin yükselişi devam ediyor

  Teknoloji, evleri de daha akıllı hale getirdi. Dışarıdayken evimizi ısıtıp soğutabiliyoruz, zil çaldığında kapıda kim var diye görebiliyor hatta konuşabiliyoruz, elektriği ve prizleri kontrol ederek prizde unutulan ütü korkusuna son verebiliyoruz.

 • İnşaat son çeyrekte pozitif tarafa geçecek
  İnşaat son çeyrekte pozitif tarafa geçecek

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Kasım Ayı Raporu’nu açıkladı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.