|   |   | 

Eskişehir Atatürk Stadı Nasıl Olacak?

140 milyon lira proje maliyetine sahip stadyum, 166 bin metrekarelik bir alana yapılıyor.

Eskişehir Atatürk Stadı Nasıl Olacak?

AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, "2015 yılından itibaren Eskişehirspor tüm maçlarını kendine yakışır bir sahada, alanda oynamış olacak ve inşallah başarılara imza atacak" dedi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi de olan Koca, Sazova Mahallesi'nde yapımı süren yeni stad inşaatında düzenlediği basın toplantısında, kent merkezinde bulunan Eskişehir Atatürk Stadı'nın 1954 yılında yapıldığını ancak yılların geçmesi ve yıpranmadan dolayı Eskişehirspor'a fiziki anlamda hizmet edemez konuma geldiğini belirterek, stadın şehir merkezinde kalması nedeniyle trafikte olumsuz etkilenmenin yaşandığını kaydetti.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yaptığı protokol gereği, AK Parti iktidarının kentlerde yeni stadyum hamlesi başlattığını ifade eden Koca, şöyle konuştu:
"Yeni stadyum hamleleri ile birlikte Eskişehir'e yeni bir stadyum kazandırılması için yola çıktık. Uygun bir alan aradık ve bu yerler arasında uzun tartışmalar sonucunda hem ulaşım, kent merkezine ve çevre yoluna yakınlık hem de şehrin ana arterlerine yakın olması nedenleriyle Sazova'da Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne ait 166 dönümlük arazi üzerine yeni stadyumun yapılması kararını aldık. Burada stadyum ile ilgili projeler hazırlandı, ihlale süreçleri yapıldı. 7 Mart 2012 tarihinde yeni stadyum için protokoller imzalandı. Stadyumun şehir merkezine uzaklığı 3 kilometre, şehrimizin en büyük mahallelerinden Çamlıca, Batıkent, Orhangazi ve Osmangazi mahallelerine yürüme mesafesinde olan bir bölge. Bu anlamda da çok önemli. Yapılan çalışmalar sonucunda 17 Ekim 2012 tarihinde yeni stadın ihalesi gerçekleşti ve yaklaşık 107 milyon lira artı KDV'ye ihale yapıldı. Yapılan bu ihale sonucunda 18 Aralık 2012 tarihinde müteahhit firmaya yer tespiti yapıldı. Müteahhit firma 2013 yılı mart ayında şantiyesini kurarak çalışmalarına başladı. Resmi olarak 23 Ağustos 2012 tarihinde sayın bakanlarımızın katılımları ile temellerini atmıştık.”

Milletvekili Koca, yapılan sözleşme gereği 2015 yılı şubat ayında stadyum inşasının tamamlanmasını beklediklerini, inşaatta yoğun bir şekilde çalışmanın sürdüğünü bildirdi.

"Eskişehir'imizin kalbi burada atacak"

Stadyum inşaatının fiziki olarak yüzde 30 seviyesine geldiğini anlatan Koca, sözlerini şöyle sürdü:
"İnşaatın zemin iyileştirilmesi yapıldı. 3 bine yakın kazık çakıldı. Üst yapı çalışmaları sürüyor. Tribünler belli olmaya başladı. Bir aksilik olmazsa şubat ayı içerisinde inşallah stadyumumuz tamamlanmış olacak. 33 bin kişilik bir stadyum olacak. UEFA kriterlerine uygun, yeterli tüm sosyal donatıları yer alacak. İnşallah 2015 yılından itibaren Eskişehirspor tüm maçlarını kendine yakışır bir sahada, alanda oynamış olacak ve inşallah başarılara imza atacak. Ben inanıyorum ki artık Eskişehir'imizin kalbi burada atacak. Eskişehirspor efsanesi burada yaşayacak. Stadyumun tamamlanması için hep beraber gün sayacağız ve stadyumun bitmesiyle maçlarda daha çok misafir ağırlayacağız, daha çok heyecan yaşayacağız. Yeni stadyumda sevincimizi de hüznümüzü de birlikte yaşayacağız."

AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca ve beraberindekiler açıklamanın ardından stadyum inşaatında incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı. AA

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Propa Plus Residence’ta kaçırılmayacak fırsat
  Propa Plus Residence’ta kaçırılmayacak fırsat

  Şehrin merkezi Zincirlikuyu’da konfor ve lüksü bir arada sunan Propa Plus Residence’ta teslime özel yüzde 25 indirim fırsatı başladı. İndirime ek olarak, 24 ay kira garantisi sunan projeyle ev sahiplerinin hem kira garantisinden faydalanıp hem de dairesini kiraya vererek çifte avantaj sağlamaları ve böylece indirim fırsatını yüzde 35’e çıkarmaları mümkün.

 • Bina İnşaatı Maliyeti Arttı
  Bina İnşaatı Maliyeti Arttı

  Bina İnşaatı Maliyet Endeksi, yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 22,1 artış gösterdi.

 • Turyap 32. Yılını Kutladı
  Turyap 32. Yılını Kutladı

  Gayrimenkul sektörünün en büyük emlak pazarlama ağı Turyap, 32. yılını Türkiye ve yurt dışından 350 temsilcinin katılımıyla Bodrum’da düzenlenen etkinlik ile kutladı.

 • ERA Türkiye, QNB Finansbank’ın Danışmanı Oldu
  ERA Türkiye, QNB Finansbank’ın Danışmanı Oldu

  Gayrimenkulde dünya devi olan ERA Türkiye, QNB Finansbank ile Xclusive Bankacılık & Private Banking üyelerini kapsayan bir anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre ERA Türkiye, QNB Finansbank’ın Xclusive Bankacılık & Private Banking üyelerine gayrimenkul yatırım danışmanlığı yapacak.

 • Cadde 54 Projesi, Sakarya’da Hayata Geçiyor
  Cadde 54 Projesi, Sakarya’da Hayata Geçiyor

  Sakarya’nın en değerli bölgesi Serdivan’da, YU Group Gayrimenkul Yatırım - Turkmall Gayrimenkul Yatırım’ın ortaklığı ve Serdivan Belediyesi’nin girişimiyle gerçekleştirilen Cadde 54 projesi, bölgenin ticaret merkezi olmasının yanı sıra hem sosyal hayatın ve öğrenci nüfusunun yeni merkezi olacak hem de mağazaları ve yaşam alanları ile tüm kente hizmet verecek.

 • Geleceğin Kentleri, Kentlerin Geleceği
  Geleceğin Kentleri, Kentlerin Geleceği

  Yeşil Rapido - Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı bu yıl üçüncü kez düzenleniyor. Konferans, Dünya Şehircilik Günü olarak kutlanan 8 Kasım'da "Geleceğin Kentleri, Kentlerin Geleceği" temasıyla yapılacak.

 • Emlak Komisyoncularının Sorumlulukları Neler?
  Emlak Komisyoncularının Sorumlulukları Neler?

  Gayrimenkul ya da emlak alım satım işlerinde ayrıca kiralanmasında satıcılar ve alıcılar arasındaki ilişkiyi kuran ve bu bağlantıyı yöneten kişiye emlak komisyoncusu adı veriliyor. Günümüzde oldukça popüler bir meslek olan emlak komisyonculuğunun sorumluluklarını biliyor musunuz?

 • Abonelik Sözleşmelerinde Taahhüt Şartları Nelerdir?
  Abonelik Sözleşmelerinde Taahhüt Şartları Nelerdir?

  Elektrik, doğalgaz, su gibi tüketicinin her türlü mal ve hizmeti sürekli veya düzenli aralıklarla edinmesini sağlayan sözleşmelerin belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. Sözleşmelerde sıklıkla karşımıza çıkan taahhütlü aboneliğe ilişkin esaslar da tüketicinin korunması açısından önem taşıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer