|   |   |  Ev alacaklara önemli uyarılar…

Ev alacaklara önemli uyarılar…

Ev alacaklar nelere dikkat etmeli? İşte ev alacaklara önemli uyarılar…

Ev alacaklara önemli uyarılar…

 

Konuta talep devam ediyor. Hem yatırım hem de ihtiyaç nedeniyle konut satın alınıyor. Son açıklanan veriler konuta ilginin sürdüğünü gösteriyor. TÜİK tarafından açıklanan konut satış istatistiklerine göre, Türkiye genelinde konut satışları 2018 Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,7 oranında artarak 97 bin 19 olarak gerçekleşti. Konut satışlarında, İstanbul 16 bin 336 konut satışı ve yüzde 16,8 ile en yüksek paya sahip oldur. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 9 bin 720 konut satışı ve yüzde 10 pay ile Ankara, 5 bin 841 konut satışı ve yüzde 6 pay ile İzmir izledi.

Ev alırken dikkat edilmesi gerekenler

Birçok kişi kira ödemek yerine kendi evi olsun istiyor. Bunun için de doğru adımlar atarak ev satın almayı planlıyor. Ancak uzmanlar ev satın almadan önce dikkatli olmak gerektiği konusunda uyarıyor. Peki ev alacaklar nelere dikkat etmeli? İşte ev alacaklara önemli uyarılar…

 • Konut almak isteyenler öncelikle ne kadarlık bir konut alacaklarına karar vermeli. Sonra belirlenen fiyata ve ihtiyaca yönelik konut için araştırma yapılmalı.
 • Araştırma yapılırken evin yer alacağı bölgeyi de belirlemek gerekiyor. ayrıca evin lokasyonunun yanı sıra ulaşım seçenekleri ve sosyal alanlara yakınlığı da değerlendirilmeli.
 • Uygun ev seçenekleri belirlenip detaylı bir değerlendirme yapılmalı.
 • Seçenekler arasında doğru evi belirlendikten sonra tapu işlemlerinin nasıl yapılması gerektiği konusunda bilgi edinmeli.
 • Özellikle tapu dairesine gitmeden önce hazırlanması gereken evrakların neler olduğu hakkında bilgi edinmeli. İstenilen evrakları önceden hazırlayıp gitmek satış işlemlerinin sorunsuz ve kısa sürede bitirilmesini sağlar.

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • 10 Yıllık Konut Kredisinin 5 Yılı And Pastel’den
  10 Yıllık Konut Kredisinin 5 Yılı And Pastel’den

  Anadolu Grubu’nun gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren şirketi AND Gayrimenkul, İstanbul Kartal’da inşa ettiği ve Temmuz 2018’de yaşamın başladığı projesi AND Pastel’de yüzde 20 peşin indirime ek yüzde 0,59 faiz oranı ile konut kredi süresini yarıya indiren kampanyasını duyurdu.

 • Oturduğunuz bina sağlam mı? Bu 7 maddeye dikkat!
  Oturduğunuz bina sağlam mı? Bu 7 maddeye dikkat!

  İstanbul Kartal'da geçtiğimiz günlerde çöken bina ve Marmara Bölgesi’nde yaşanan deprem olaylarının ardından vatandaşlar oturdukları konutların sağlam olup olmadığını anlamak için çeşitli yollara başvurmaya başladı.

 • Venezia’da ofisler değerleniyor
  Venezia’da ofisler değerleniyor

  Gürsoy Yatırım Ortaklığı imzasıyla Gaziosmanpaşa’da yer alan Venezia Ofisler, 1.800 TL’den başlayan kiralarla yeni sahiplerini bekliyor. Venezia Mega Outlet’e komşu olan ofisler, alışveriş merkezi ile iç içe olmanın avantajları ile dikkat çekiyor.

 • 11. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi 5 Mart’ta yapılacak
  11. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi 5 Mart’ta yapılacak

  Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından Soysal iş birliği ile düzenlenen XI. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi bu sene Cem Yılmaz’dan Cem Boyner’e, Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan İsmail Gülle ve Murat Özyeğin’e kadar ekonomi ve perakende sektörü ile eğlence dünyasının önde gelen isimlerini ağırlayacak.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.