|   |   |  Ev Satın Alacaklara Pratik Tavsiyeler

Ev Satın Alacaklara Pratik Tavsiyeler

Ev satın almak yaşamın en önemli ve heyecan verici kararları arasında sayılabilir. Eğer satın alacağınız evinizde yaşamayı planlıyorsanız, o zaman bu süreç tahmin ettiğinizden stresli bir hale gelebilir. Ev satın alacaklar için biraraya getirdiğimiz pratik tavsiyeler ile satın alma sürecinde daha etkili tercihler yapabilirsiniz.

Ev Satın Alacaklara Pratik Tavsiyeler

Ev satın almanın ilk aşaması, bütçe oluşturmaktır. Bütçenizi hesaplamadan, sınırlarını belirlemeden ve maksimum seviyesinden emin olmadan yola çıkmayın. Çok beğendiğiniz için uzun vadede bütçenizi zorlayacak bir tercih yapmak size uzun vadede mutluluktan çok sıkıntı getirir. Bu nedenle, bütçenizi iyi belirleyin, tasarruf yapabileceğiniz konuları değerlendirin ve mutlaka bir kredi planı oluşturun.

Konut satın alma ve kiralama süreçlerinde, özellikle komisyonlardan kaçınmak isteyen alıcılar ya da satıcılar emlakçılar ve diğer profesyonellerle çalışmamanın iyi bir fikir olduğunu düşünür. Ancak bu sizin pazardaki size uygun evlere ulaşmanızı engelleyebilecek, satın alma sürecini uzatacak ve zaman zaman da yasal konularda sorun yaşamanıza neden olabilecek bir tercihtir.

Profesyonel yardım alın

Ev satın alırken, profesyonel yardım almak her zaman daha iyidir. Böylece, çok sayıda konuta aynı anda ulaşabilir, onları görebilir ve kıyaslama imkanı bulabilirsiniz. Üstelik emlakçılık işi yapanlar, sürecin tüm aşamaları hakkında iyi bilgi sahibi oldukları için size bu konuda da danışmanlık yapacaklardır.

Satın alma sürecini başlatmadan önce ne istediğinizden emin olmalısınız. Bunun için, 3dkonut içeriğinde de bulabileceğiniz rehberlerden yararlanın. Bir evden beklentinizi iyi belirlemeli, nelerin sizin için vazgeçilmez, nelerin gözden çıkarılabilir ve nelerin değiştirilebilir olduğunu tespit etmelisiniz. Ne istediğini bilmeyen tüm alıcılar ya sonra pişman olacakları tercihler yaparlar ya da bütçelerini aşma eğiliminde olurlar. Ayrıca hızlı değişen emlak piyasasında kararsızlık nedeniyle oyalanmanız çok iyi firsatları kaçırmanıza neden olabilir.

Benzer şekilde, internet ilanında görerek ya da başka kanallarla öğrendiğiniz bir evi ya da projeyi görmek için çok fazla oyalanmamanızı öneriyoruz. Bu hataya düşerseniz, tam satın almaya karar verdiğiniz anda beğendiğiniz evin elinizden kaçtığı gerçeğiyle yüzleşebilirsiniz.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • Temmuz ayında yapılan satışlarda konut kredisi kullanımı yüzde 14’te kaldı
    Temmuz ayında yapılan satışlarda konut kredisi kullanımı yüzde 14’te kaldı

    ‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Ağustos 2019 sonuçları açıklandı. Endekse göre, satışların %49’unun bitmiş, yüzde 51’inin bitmemiş konut projelerinden yapıldığı Temmuz ayında, banka kredisi kullanımı yüzde 14’lük oranla önceki iki ay ile aynı kalırken, senet kullanımı bir önceki aya göre 8 puan arttı.

  • Konut alırken yapı malzemeleri kalitesine dikkat edilmeli
    Konut alırken yapı malzemeleri kalitesine dikkat edilmeli

    Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında yer alan inşaat sektörü, son yıllarda ürettiği kaliteli ve güvenli konutlarla deprem gerçeğine dikkat çekerken dönüşümünü tamamlamamış farklı bölgelerdeki birçok yapı depremde yıkılma riski taşımaya devam ediyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.