|   |   |  Ev Satın Alacaklara Pratik Tavsiyeler

Ev Satın Alacaklara Pratik Tavsiyeler

Ev satın almak yaşamın en önemli ve heyecan verici kararları arasında sayılabilir. Eğer satın alacağınız evinizde yaşamayı planlıyorsanız, o zaman bu süreç tahmin ettiğinizden stresli bir hale gelebilir. Ev satın alacaklar için biraraya getirdiğimiz pratik tavsiyeler ile satın alma sürecinde daha etkili tercihler yapabilirsiniz.

Ev Satın Alacaklara Pratik Tavsiyeler

Ev satın almanın ilk aşaması, bütçe oluşturmaktır. Bütçenizi hesaplamadan, sınırlarını belirlemeden ve maksimum seviyesinden emin olmadan yola çıkmayın. Çok beğendiğiniz için uzun vadede bütçenizi zorlayacak bir tercih yapmak size uzun vadede mutluluktan çok sıkıntı getirir. Bu nedenle, bütçenizi iyi belirleyin, tasarruf yapabileceğiniz konuları değerlendirin ve mutlaka bir kredi planı oluşturun.

Konut satın alma ve kiralama süreçlerinde, özellikle komisyonlardan kaçınmak isteyen alıcılar ya da satıcılar emlakçılar ve diğer profesyonellerle çalışmamanın iyi bir fikir olduğunu düşünür. Ancak bu sizin pazardaki size uygun evlere ulaşmanızı engelleyebilecek, satın alma sürecini uzatacak ve zaman zaman da yasal konularda sorun yaşamanıza neden olabilecek bir tercihtir.

Profesyonel yardım alın

Ev satın alırken, profesyonel yardım almak her zaman daha iyidir. Böylece, çok sayıda konuta aynı anda ulaşabilir, onları görebilir ve kıyaslama imkanı bulabilirsiniz. Üstelik emlakçılık işi yapanlar, sürecin tüm aşamaları hakkında iyi bilgi sahibi oldukları için size bu konuda da danışmanlık yapacaklardır.

Satın alma sürecini başlatmadan önce ne istediğinizden emin olmalısınız. Bunun için, 3dkonut içeriğinde de bulabileceğiniz rehberlerden yararlanın. Bir evden beklentinizi iyi belirlemeli, nelerin sizin için vazgeçilmez, nelerin gözden çıkarılabilir ve nelerin değiştirilebilir olduğunu tespit etmelisiniz. Ne istediğini bilmeyen tüm alıcılar ya sonra pişman olacakları tercihler yaparlar ya da bütçelerini aşma eğiliminde olurlar. Ayrıca hızlı değişen emlak piyasasında kararsızlık nedeniyle oyalanmanız çok iyi firsatları kaçırmanıza neden olabilir.

Benzer şekilde, internet ilanında görerek ya da başka kanallarla öğrendiğiniz bir evi ya da projeyi görmek için çok fazla oyalanmamanızı öneriyoruz. Bu hataya düşerseniz, tam satın almaya karar verdiğiniz anda beğendiğiniz evin elinizden kaçtığı gerçeğiyle yüzleşebilirsiniz.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Univa’dan yerli yatırımcıya özel kampanya!
  Univa’dan yerli yatırımcıya özel kampanya!

  Türkiye’de bir ilke imza atarak gayrimenkul sektöründe yeni bir dönemi başlatan Erkanlı Holding’in yatırım amaçlı öğrenci evi projesi Univa, Türk yatırımcılara özel bir kampanya başlattı.

 • Skyland İstanbul’un Örnek Dairesi Tamamlandı
  Skyland İstanbul’un Örnek Dairesi Tamamlandı

  Eroğlu Yapı’nın Seyrantepe’ye yeni bir soluk getiren projesi Skyland İstanbul’un örnek dairesi ziyarete açıldı. Gönye Proje Tasarım tarafından tasarlanan daire, keyifli bir yaşam sürmeyi hedefleyen ve hayatı çocukları ve yakın dostları ile paylaşan bireylere uygun, modern iç mekan tasarımı ile öne çıkıyor.

 • İmar Barışı’ndan 19 Milyar TL geldi
  İmar Barışı’ndan 19 Milyar TL geldi

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geçtiğimiz haziran ayı içerisinde yürürlüğe giren ve iki kez uzatılan İmar Barışı’nda sona gelindi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.