|   |   |  Ev ve Mutfak Eşyaları sektörü, Ideal Homex Fuarı’nda buluşacak

Ev ve Mutfak Eşyaları sektörü, Ideal Homex Fuarı’nda buluşacak

10 milyar dolarlık ticarete imza atan sektörün Mart ayındaki fuarında, yurt dışı ziyaretçi rekoru bekleniyor!

 Ev ve Mutfak Eşyaları sektörü, Ideal Homex Fuarı’nda buluşacak

Aytemur; “İhracat yapan yerli üreticilerimizin, kurdaki hareketliğe bağlı olarak küresel pazardaki rekabet gücünü artırması, fuarlarımızı yurt dışı alıcılar için daha cazip hale getirdi”

2018’i iç ve dış ticaret olarak 10 milyar dolar civarında bir hacimle tamamlayan ev ve mutfak eşyaları sektörü, yeni ihracat fırsatları için 14. Uluslararası Ideal Homex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’nda buluşacak. Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, 21-24 Mart tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilecekleri fuar kapsamında, özellikle yerli katılımcılara alternatif ticaret kanalları sunabilmek için, sektörün hedef dış pazarlarına yönelik ciddi bir tanıtım ve pazarlama kampanyası yürüttükleri bilgisini verdi. “Ekonomik dalgalanmalarla geçen 2018’de düzenlediğimiz fuarlara yurt dışından gelen ziyaretçi sayılarında önemli bir artış oldu” diyen Aytemur aynı zamanda, yurt dışı alıcıların profilinde de olumlu yönde bir değişiklik yaşandığını, fuarlara daha büyük alıcıları çekebildiklerini belirtti. Aytemur; “Eylül ayında düzenlediğimiz Zuchex, 29 yılın yurt içi ve yurt dışı ziyaretçi rekorunu kırmıştı. Sadece bize gelen online ziyaretçi kayıtlarını dikkate alırsak, Ideal Homex’te de benzer bir tablo görebiliriz” dedi.

Sergilediği istikrarlı dış ticaret başarısıyla Türk ekonomisinin lokomotiflerinden birisi olan ev ve mutfak eşyaları sektörü, Tarsus Turkey’in Mart ayında düzenleyeceği Uluslararası Ideal Homex’te 14’üncü kez bir araya gelecek. Fuar; yurt içi ziyaretçilerin yanı sıra, başta Avrupa ülkeleri, Balkanlar, Bağımsız Devletler Topluluğu, Rusya, Güney Afrika, Güney Amerika ve Orta Doğu olmak üzere 100’den fazla ülkeden ulusal ve uluslararası büyük zincir mağazaların satın almacılarını, satın alma gruplarını, perakendecileri, online ticaret sitelerini, tasarımcıları ve distribütörleri ağırlayacak. Ideal Homex’e katılacak yerli üreticiler, hem yeni koleksiyonlarını sergileme hem de alternatif ihracat kanalları üzerinden, yurt dışında farklı pazarlara açılma fırsatı bulacak. 

Ev ve mutfak eşyalarına dair ne varsa hepsi bir arada!

Aralarında sektörünün önemli üreticileri ve küresel markalarının da olduğu 150 firmanın katılımıyla gerçekleşecek olan Ideal Homex, sergilenen ürün çeşitliliğiyle öne çıkıyor. Fuara gelen ziyaretçiler, Cam, Porselen, Seramik, Metal Mutfak Eşyaları, Plastik Ev Gereçleri, Bahçe Aksesuarları, İthal Ev ve Mutfak Eşyaları, Dekoratif Ev ve Mutfak Eşyaları ile Elektrikli Ev Aletleri alanlarında binlerce ürünü bir arada görebilecek. Bu yıl fuarda, toplam pazar büyüklüğü 1,5 milyar doları aşan plastik ev gereçleri ile metal mutfak eşyalarının ağırlıkta olacağı bilgisini veren Tarsus Turkey Genel Müdür Yardımcısı Ebru Causey “Türk ev ve mutfak eşyaları sektörü son 10 yıldır dış ticaret fazlası veriyor. Sektörün ihracat başarısında fuarların da önemli bir payı var. 14. Uluslararası Ideal Homex, bu bakımdan, katılımcıları ve ziyaretçileri için yeni ticaret fırsatlarının kapısını aralayacağı bir organizasyon olacak” dedi. 

14. Uluslararası Ideal Homex fuarı hakkında detaylı bilgi edinmek ve bu önemli buluşmada katılımcı olarak yer almak isteyen sektör firmaları www.idealhomex.com adresini ziyaret edebilirler.  
 

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

  • Yangına 60 dakika dayanımlı çelik kapı!
    Yangına 60 dakika dayanımlı çelik kapı!

    Mutfak, banyo ve kapı sektörüne yön veren Aslandağ Grubu bünyesinde yer alan Okey Porte’ye ait “Safe Entry” modeli, Türkiye’nin yangına 60 dakika dayanımlı tek çelik kapısı olarak hayat kurtarıyor.

  • Radisson Blu Trabzon’a Hotelya imzası
    Radisson Blu Trabzon’a Hotelya imzası

    Otel, AVM, hastane, restoran, ofis, cafe ve mağazalar için hareketli ve sabit mobilya üretimi yapan Hotelya, 69 ülkede 300’den fazla otel ile faaliyet gösteren ve dünyanın en önemli üst segment otel markalarından biri olan Radisson Blu’nun Trabzon’daki ilk oteline yüzlerce farklı ürünüyle damgasını vurdu.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.