|   |   | 

Ev Yapımı 3 D Gözlük

Evde üç boyutlu gözlük nasıl yapılır..

Ev Yapımı 3 D Gözlük

Ev Yapımı 3D gözlük. Geçen hafta lg 3d smar tv satın aldım. İçinden 4 adet lg 3d gözlük çıktı. Gözlükleri denedim ve normal camdan farkı yok. 3d yayında görüntüleri güzel. Bu basit gözlüğü kendimde yapabileceğimi düşündüm ve yaptım.

 Malzemeleri evde kolayca temin edebilirsiniz. Biraz Amatörce ama oldukça enteresan. Öncelikle ihtiyacımız olan ilk şey 3D gözlük şekilinde kesilmiş karton bir kağıt. Bunun ölçülerini kendi isteyinize uygun olarak biçimlendirebilir ve tabii ki de görünümü istediyiniz şekilde yapılandırabilirsiniz. Peki, "cam işini ne olucak" diye düşüneceksiniz. Bunun için gözlüğün önüne selobant çekiyoruz. Tabii, arkasından da çekmeliyiz ki, selobantın yapışkan tarafı bir sorun çıkarmasın. Bu bizim yalancı camlarımız oluyor. Gevşek olmamasına dikkat etmeliyiz. Daha sonra işin en akıllı kısmına geliyoruz. Mavi ve kırmızı marker kalem bulup, gözlerin her birini ayrı şekilde: mesela solu kırmızıya sağı ise maviye boyuyoruz. Her göz kısımlarını elimizden geldiyi kadar boşluk bırakmadan, full rengliyoruz. İyi eylenceler!

Gözlerinizin sağlığı için kaliteli 3d gözlük almak daha sağlıklı olacaktır.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer