|   |   |  Ev Yenileme Bütçenizi Nasıl Küçültebilirsiniz?

Ev Yenileme Bütçenizi Nasıl Küçültebilirsiniz?

Evinizde çeşitli yenileme çalışmalarına girişmeye karar verdiniz ancak yapmak istedikleriniz bütçenizi aşıyor. Hem masrafınızı azaltmayı hem de içinize sinen, yenilenmiş bir evde yaşamayı istiyorsanız, sizin için derlediğimiz ipuçlarına göz atabilirsiniz.

Ev Yenileme Bütçenizi Nasıl Küçültebilirsiniz?

Ev yenileme ve tadilat işleri, zamanla kaçınılmaz olan zorunlu işler arasında yer alıyor. Boya badanadan, mutfak dolabı gibi değişmeyen ev mobilyalarının eskimesine kadar çeşitli başlıklarda değerlendirilebilecek yenileme işini yaparken bütçenizi nasıl küçültebilirsiniz?

Kendin yapabiliyorsan kendin yap

Evde tadilat ya da yenileme yaparken maliyeti düşürmenin en etkili yöntemlerinden birisi DIY projelerdir. Do It Yourself, (kendin yap) anlamına gelen bu projeler günümüzde giderek yaygınlaşan bir hobi ve uğraş halini aldı. DIY projeleriyle ilgili internette de sayısız kaynağa ve videoya ulaşabilirsiniz.

Evinizdeki bazı yenileme çalışmalarını kendiniz yapmaya karar verirseniz, bütçenizi oldukça fazla küçültebilirsiniz. Örneğin boya, duvar kağıdı yenileme, mobilyaların boyanması ya da cilalanması, pencere pervazlarının onarılması, kapıların boyanması, armatürlerin, mutfak ve banyo mobilyalarının değişimi gibi işleri, evde küçük yardımlar alarak kendiniz yapabilirsiniz. Bütün bu işler için gereken her bilgi internette elinizin altında... Geriye sadece el becerinize güvenmek kalıyor.

Gerçekten uzman olanlarla çalışın

Eğer kendin yap projeleri size göre değilse ya da yapmayı planladığınız tadilat gerçekten ustalık gerektiriyorsa, size önerimiz mutlaka işinin ehli kişilerle çalışmanız. İşinin ehli insanlar, yapılması gerekeni gerçekten bir seferde tamamlar, verdikleri süreye uyar, maliyeti büyütmez ve size yeni masraflar yaratacak hatalar yapmaz.

Tadilat ve yenileme çalışmalarına girişmeden önce mutlaka adım adım hareket etmelisiniz. Bütçenizi hesaplarken de, en küçük gideri bile atlamamaya özen gösterin. Planlamayı ayrıntılı yaparsanız, hangi kalemlerde ne gibi tasarruflara gidebileceğinizi daha rahat görürsünüz. Malzemelerin ve seçeceğiniz ürünlerin fiyatlarıyla ilgili mutlaka piyasa araştırması yapın. Kalem başına çok az fark gibi görünse de totalde büyük fark yaratabilecek fiyat farklarından etkilenmeyin.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Yeni bakan hızlı başladı
  Yeni bakan hızlı başladı

  9 Temmuz’da bakanlığı açıklanan ve bir gün sonra görevi devralan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum hızla işe koyuldu. Kurum, sektör temsilcilerini dinledi ve sorunların çözümü için çalışmalara başladı.

 • İmar Barışı'nda iptal uyarısı
  İmar Barışı'nda iptal uyarısı

  Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Yüksel, İmar Barışı başvurularında yapılan hataların gelecekte iptale yol açabileceğini belirterek, "Gelecekte sıkıntı yaşamamak için uzmanlardan destek alınmalı" dedi.

 • Konutta bürokrasi fazla, KDV yüksek
  Konutta bürokrasi fazla, KDV yüksek

  Konut sektörü, Murat Kurum’un Çevre ve Şehircilik Bakanı olmasından çok memnun. Sektörün kısa vadede KDV, bürokrasi ve kentsel dönüşümle ilgili beklentileri var.

 • Yunuskent 2. etap hak sahipleri belirleniyor
  Yunuskent 2. etap hak sahipleri belirleniyor

  Türkiye’nin en prestijli projeleri arasında gösterilen 5 bin 500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin 2. etabında kuralar çekiliyor. Yaklaşık 9 bin vatandaşın başvurduğu projede 16 Temmuz Pazartesi günü 3+1, 17 Temmuz Salı günü 2+1 konutların hak sahipleri belirlenecek.

 • Taşınma Sırasında Bunları Unutmayın
  Taşınma Sırasında Bunları Unutmayın

  Evinizi taşımanın heyecanı ve yorgunluğu ile bütün yapılması gerekenleri tamamladığınızı düşünebilirsiniz. Son dakika kontrolleri olarak adlandırabileceğimiz bu işleri unutmamanız gerekiyor.

 • Yenileme Alanı Ne Demek?
  Yenileme Alanı Ne Demek?

  Yenileme alanı, sit ve koruma alanı olarak tescil ve ilan edilen bölgeler ile bu bölgelere ait koruma alanlarının içinde, sınırları yetkili idarenin teklifi üzerine Bakanlar Kurulu’nca kabul edilerek belirlenen alanları ifade eder.

 • Satın Alınan Ev İade Edilebilir mi?
  Satın Alınan Ev İade Edilebilir mi?

  Yeni satın alınan bütün mal ve eşyayı, yasal süreler dahilinde ve kullanmamak koşuluyla iade etmeye yönelik düzenlemeler mevcut. Peki satın aldığımız bir evi iade edebilir miyiz?

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.