|   |   |  Ev Yenileme Bütçenizi Nasıl Küçültebilirsiniz?

Ev Yenileme Bütçenizi Nasıl Küçültebilirsiniz?

Evinizde çeşitli yenileme çalışmalarına girişmeye karar verdiniz ancak yapmak istedikleriniz bütçenizi aşıyor. Hem masrafınızı azaltmayı hem de içinize sinen, yenilenmiş bir evde yaşamayı istiyorsanız, sizin için derlediğimiz ipuçlarına göz atabilirsiniz.

Ev Yenileme Bütçenizi Nasıl Küçültebilirsiniz?

Ev yenileme ve tadilat işleri, zamanla kaçınılmaz olan zorunlu işler arasında yer alıyor. Boya badanadan, mutfak dolabı gibi değişmeyen ev mobilyalarının eskimesine kadar çeşitli başlıklarda değerlendirilebilecek yenileme işini yaparken bütçenizi nasıl küçültebilirsiniz?

Kendin yapabiliyorsan kendin yap

Evde tadilat ya da yenileme yaparken maliyeti düşürmenin en etkili yöntemlerinden birisi DIY projelerdir. Do It Yourself, (kendin yap) anlamına gelen bu projeler günümüzde giderek yaygınlaşan bir hobi ve uğraş halini aldı. DIY projeleriyle ilgili internette de sayısız kaynağa ve videoya ulaşabilirsiniz.

Evinizdeki bazı yenileme çalışmalarını kendiniz yapmaya karar verirseniz, bütçenizi oldukça fazla küçültebilirsiniz. Örneğin boya, duvar kağıdı yenileme, mobilyaların boyanması ya da cilalanması, pencere pervazlarının onarılması, kapıların boyanması, armatürlerin, mutfak ve banyo mobilyalarının değişimi gibi işleri, evde küçük yardımlar alarak kendiniz yapabilirsiniz. Bütün bu işler için gereken her bilgi internette elinizin altında... Geriye sadece el becerinize güvenmek kalıyor.

Gerçekten uzman olanlarla çalışın

Eğer kendin yap projeleri size göre değilse ya da yapmayı planladığınız tadilat gerçekten ustalık gerektiriyorsa, size önerimiz mutlaka işinin ehli kişilerle çalışmanız. İşinin ehli insanlar, yapılması gerekeni gerçekten bir seferde tamamlar, verdikleri süreye uyar, maliyeti büyütmez ve size yeni masraflar yaratacak hatalar yapmaz.

Tadilat ve yenileme çalışmalarına girişmeden önce mutlaka adım adım hareket etmelisiniz. Bütçenizi hesaplarken de, en küçük gideri bile atlamamaya özen gösterin. Planlamayı ayrıntılı yaparsanız, hangi kalemlerde ne gibi tasarruflara gidebileceğinizi daha rahat görürsünüz. Malzemelerin ve seçeceğiniz ürünlerin fiyatlarıyla ilgili mutlaka piyasa araştırması yapın. Kalem başına çok az fark gibi görünse de totalde büyük fark yaratabilecek fiyat farklarından etkilenmeyin.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Yabancıya konut satışları patladı!
  Yabancıya konut satışları patladı!

  Yabancıya konut satışları yıllık yüzde 58 arttı. Yılın ilk 9 ayında yabancılara 25 bine yakın konut satıldı. 2018 yılı ocak-Eylül döneminde yabancılara 24 bin 385 adet konut satıldı.

 • Karabük'te konut satışları 2018 Eylül'de azaldı
  Karabük'te konut satışları 2018 Eylül'de azaldı

  Türkiye İstatistik Kurumu Zonguldak Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Karabük’te 2018 yılının Eylül ayında 449 konut satışı yapılırken, 2017 yılı Eylül ayında konut satışı ise 481 olarak gerçekleşmişti.

 • Satya Yayalar Pendik'te 0 faiz 60 ay vade imkanı!
  Satya Yayalar Pendik'te 0 faiz 60 ay vade imkanı!

  Gayrimenkul sektörüne yeni bir bakış açısı kazandıran Satya, Pendik’te inşa ettiği Yayalar Projesi’nde yüzde 0 faiz ve şirket içi 60 ay vade imkânı ile 249 bin TL’den başlayan fiyatlarla ev sahibi yapıyor.

 • Antalya'da 2018 Eylül'de konut satışı arttı
  Antalya'da 2018 Eylül'de konut satışı arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Eylül 2018 dönemine ait konut satış istatistiklerine göre konut satışı Antalya’da geçtiğimiz yılın aynı ayına göre, yüzde 4,2 oranında artarak 5 bin 515 konut satıldı.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.