|   |   | 

Ev Yenileme Bütçenizi Nasıl Küçültebilirsiniz?

Evinizde çeşitli yenileme çalışmalarına girişmeye karar verdiniz ancak yapmak istedikleriniz bütçenizi aşıyor. Hem masrafınızı azaltmayı hem de içinize sinen, yenilenmiş bir evde yaşamayı istiyorsanız, sizin için derlediğimiz ipuçlarına göz atabilirsiniz.

Ev Yenileme Bütçenizi Nasıl Küçültebilirsiniz?

Ev yenileme ve tadilat işleri, zamanla kaçınılmaz olan zorunlu işler arasında yer alıyor. Boya badanadan, mutfak dolabı gibi değişmeyen ev mobilyalarının eskimesine kadar çeşitli başlıklarda değerlendirilebilecek yenileme işini yaparken bütçenizi nasıl küçültebilirsiniz?

Kendin yapabiliyorsan kendin yap

Evde tadilat ya da yenileme yaparken maliyeti düşürmenin en etkili yöntemlerinden birisi DIY projelerdir. Do It Yourself, (kendin yap) anlamına gelen bu projeler günümüzde giderek yaygınlaşan bir hobi ve uğraş halini aldı. DIY projeleriyle ilgili internette de sayısız kaynağa ve videoya ulaşabilirsiniz.

Evinizdeki bazı yenileme çalışmalarını kendiniz yapmaya karar verirseniz, bütçenizi oldukça fazla küçültebilirsiniz. Örneğin boya, duvar kağıdı yenileme, mobilyaların boyanması ya da cilalanması, pencere pervazlarının onarılması, kapıların boyanması, armatürlerin, mutfak ve banyo mobilyalarının değişimi gibi işleri, evde küçük yardımlar alarak kendiniz yapabilirsiniz. Bütün bu işler için gereken her bilgi internette elinizin altında... Geriye sadece el becerinize güvenmek kalıyor.

Gerçekten uzman olanlarla çalışın

Eğer kendin yap projeleri size göre değilse ya da yapmayı planladığınız tadilat gerçekten ustalık gerektiriyorsa, size önerimiz mutlaka işinin ehli kişilerle çalışmanız. İşinin ehli insanlar, yapılması gerekeni gerçekten bir seferde tamamlar, verdikleri süreye uyar, maliyeti büyütmez ve size yeni masraflar yaratacak hatalar yapmaz.

Tadilat ve yenileme çalışmalarına girişmeden önce mutlaka adım adım hareket etmelisiniz. Bütçenizi hesaplarken de, en küçük gideri bile atlamamaya özen gösterin. Planlamayı ayrıntılı yaparsanız, hangi kalemlerde ne gibi tasarruflara gidebileceğinizi daha rahat görürsünüz. Malzemelerin ve seçeceğiniz ürünlerin fiyatlarıyla ilgili mutlaka piyasa araştırması yapın. Kalem başına çok az fark gibi görünse de totalde büyük fark yaratabilecek fiyat farklarından etkilenmeyin.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Güzelyurt Konutlarına Başvuru Yoğunluğu
  Güzelyurt Konutlarına Başvuru Yoğunluğu

  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 2’nci Etap Güzelyurt Sosyal Konutları’nda başvuru yoğunluğu yaşanıyor. Daire sahibi olmak isteyen vatandaşlar, başvurunun bitmesine bir gün kala adeta Büyükşehir Belediyesi’ne koştu.

 • Konutlar Enerji Üssüne Çevriliyor
  Konutlar Enerji Üssüne Çevriliyor

  Son yıllarda dünya ülkelerinin gündeminde yer alan enerji tasarrufu ve yenilenebilir kaynakların kullanımı konularında Türkiye’de büyük bir adım atılması planlanıyor.

 • Bu İlçede Manzara Kapanmayacak!
  Bu İlçede Manzara Kapanmayacak!

  “Özel Çevre Koruma Alanı” kapsamında olan Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde, Mogan gölü her geçen gün daha temiz görünüme kavuşurken, korumadan kaynaklı siluet sorunu olmaması da ilçeyi cazibe merkezi haline getiriyor.

 • Yabancı Yatırımlar İçin Mesaj!
  Yabancı Yatırımlar İçin Mesaj!

  Türkiye’nin konumu ve fırsatlarıyla vazgeçilmez olduğunun altını çizen Polat, yabancı yatırımlar için “Gittikleri gibi gelirler” diyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer