|   |   |  Ev Yenileme Bütçenizi Nasıl Küçültebilirsiniz?

Ev Yenileme Bütçenizi Nasıl Küçültebilirsiniz?

Evinizde çeşitli yenileme çalışmalarına girişmeye karar verdiniz ancak yapmak istedikleriniz bütçenizi aşıyor. Hem masrafınızı azaltmayı hem de içinize sinen, yenilenmiş bir evde yaşamayı istiyorsanız, sizin için derlediğimiz ipuçlarına göz atabilirsiniz.

Ev Yenileme Bütçenizi Nasıl Küçültebilirsiniz?

Ev yenileme ve tadilat işleri, zamanla kaçınılmaz olan zorunlu işler arasında yer alıyor. Boya badanadan, mutfak dolabı gibi değişmeyen ev mobilyalarının eskimesine kadar çeşitli başlıklarda değerlendirilebilecek yenileme işini yaparken bütçenizi nasıl küçültebilirsiniz?

Kendin yapabiliyorsan kendin yap

Evde tadilat ya da yenileme yaparken maliyeti düşürmenin en etkili yöntemlerinden birisi DIY projelerdir. Do It Yourself, (kendin yap) anlamına gelen bu projeler günümüzde giderek yaygınlaşan bir hobi ve uğraş halini aldı. DIY projeleriyle ilgili internette de sayısız kaynağa ve videoya ulaşabilirsiniz.

Evinizdeki bazı yenileme çalışmalarını kendiniz yapmaya karar verirseniz, bütçenizi oldukça fazla küçültebilirsiniz. Örneğin boya, duvar kağıdı yenileme, mobilyaların boyanması ya da cilalanması, pencere pervazlarının onarılması, kapıların boyanması, armatürlerin, mutfak ve banyo mobilyalarının değişimi gibi işleri, evde küçük yardımlar alarak kendiniz yapabilirsiniz. Bütün bu işler için gereken her bilgi internette elinizin altında... Geriye sadece el becerinize güvenmek kalıyor.

Gerçekten uzman olanlarla çalışın

Eğer kendin yap projeleri size göre değilse ya da yapmayı planladığınız tadilat gerçekten ustalık gerektiriyorsa, size önerimiz mutlaka işinin ehli kişilerle çalışmanız. İşinin ehli insanlar, yapılması gerekeni gerçekten bir seferde tamamlar, verdikleri süreye uyar, maliyeti büyütmez ve size yeni masraflar yaratacak hatalar yapmaz.

Tadilat ve yenileme çalışmalarına girişmeden önce mutlaka adım adım hareket etmelisiniz. Bütçenizi hesaplarken de, en küçük gideri bile atlamamaya özen gösterin. Planlamayı ayrıntılı yaparsanız, hangi kalemlerde ne gibi tasarruflara gidebileceğinizi daha rahat görürsünüz. Malzemelerin ve seçeceğiniz ürünlerin fiyatlarıyla ilgili mutlaka piyasa araştırması yapın. Kalem başına çok az fark gibi görünse de totalde büyük fark yaratabilecek fiyat farklarından etkilenmeyin.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Tarihi Saraçoğlu Mahallesi yıkılacak
  Tarihi Saraçoğlu Mahallesi yıkılacak

  Yıllardır rant heveslilerinin gözünü diktiği, Ankara’da bulunan Saraçoğlu Mahallesi ile ilgili 16 Mart’ta “koruma amaçlı imar planı” askıya çıkarıldı.

 • OYAK, 20 milyar liralık proje başlattı
  OYAK, 20 milyar liralık proje başlattı

  Daha önce sadece üyelerinin ihtiyacı için konut projeleri gerçekleştiren OYAK, Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü kurdu. Emlak Konut'tan büyük arsalar aldı ve 20 milyarlık proje başlattı.

 • Almanların çoğu kirada
  Almanların çoğu kirada

  AB ülkeleri arasında vatandaşların konut sahiplik oranı en düşük ülke Almanya olarak belirlendi.

 • Ev sahipleri, gelir vergisi için dikkat!
  Ev sahipleri, gelir vergisi için dikkat!

  2017’de yılına ilişkin kira gelirleri olan mükellefler için Gelir Vergisi Beyannamelerinde 26 Mart Pazartesi son tarih. Hesaplanan Gelir Vergisi ise Mart ve Temmuz aylarında olmak üzere iki eşit taksitte ödenmesi gerekiyor.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.