|   |   |  Evde Yangına Karşı Alınacak Önlemler Nelerdir?

Evde Yangına Karşı Alınacak Önlemler Nelerdir?

Evde herhangi bir yangın durumunda can ve mal güvenliğiniz için almanız gereken önlemleri biliyor musunuz?

Evde Yangına Karşı Alınacak Önlemler Nelerdir?

Konutlarda yangından korunmak ve kaçınmak için en etkili yöntem bir yangnı alarmı sistemi kurmaktır ancak bu sistemin kurulmadığı konutlarda da almanız gereken çok sayıda önlem bulunuyor.

Evde, yangın için alınacak birkaç önlemle, yangın alarmınızı hiç kullanmadan ya da herhangi bir yangın riskine girmeden yaşamanız mümkün.

Yangın denetlenemeyen ve istenmeyen yanma olayıdır. Kontrol dışına çıkması durumunda hem can hem de mal güvenliğini tehdit eder.

Yangına neden olan faktörler

Yangın çıkmasının nedenlerini bilmek, yangından korunmanın ilk şartıdır.

Yangın, koruma önlemlerinin olmaması, sabotaj, ihmal, dikkatsizlik, yangın konusunda bilgi ve önlem eksikliği, kaza, sıçrama gibi durumunlar yangın nedenleri olabilir.

İstenmeyen alevlenmelere neden olan faktörler ise evdeki her türlü ısıtıcı, elektrik sistemi ya da kabloları, ocaklar, küçük çocukların kontrolsüz oyunları, sigara, mumlar, yanar durumda bırakılmış çeşitli alevli ev aletleri sayılabilir.

Yangına karşı tedbirler nelerdir?

Binalarda yangınların yayılmasının önlenmesi için yanmaz ya da yanması güç malzemeler kullanılması gerekir.

Yangının yayılmasını önlemek için yangın bölümleri oluşturulması, kısa ve güvenli kaçış yollarının oluşturulması, ateşleyici malzemeler ile hızla yanan malzemelerin aynı mekanda bulundurulmaması önlemleri alınabilir.

Ayrıca, yangın söndürme cihazlarının çalışır durumda olduğunun kontrol edilmesi, organizasyonel olarak yangından kaçınma metodları uygulanması şarttır.

Yangın tatbikatları gerekli sıklıklarda yapılmalı, yangın çıkışlarının açık olduğuna dikkat edilmeli ve acil durum için ışıklandırma sistemleri kurulmalıdır.

Evlerde yangın söndürme tüpü bulundurmalı, düzenli bakım yapılıp, son kullanma tarihine dikkat edilmeli ve nasıl kullanılacağı öğrenilmelidir.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi
  Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi

  Eroğlu Gayrimenkul, kamu bankaları tarafından başlatılan konut kampanyası seferberliğine, imza projesi Skyland İstanbul ile katılıyor. Sıfır peşinat ve 180 aya kadar 0,64 faiz oranı ile ev sahibi olmayı kolaylaştıran kampanyadan faydalanan yatırımcılar, ilk 12 ay hiçbir ödeme yapmayacak. Skyland İstanbul rezidansları, cazip fiyat avantajlarının yanı sıra 1 yıl kira garantisi de sunuyor

 • Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor
  Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor

  Sur Yapı’nın Antalya projesinde ‘‘Rahat Bi Nefes Al’’ kampanyası kapsamında, sağlık çalışanlarına özel 15 bin TL’ye varan ek indirim!

 • Sanayinin Modern Geleceği
  Sanayinin Modern Geleceği

  İstanbul'da Sanayinin, Endüstrinin ve Ticaretin YeniAdresi Modern Sanayi Merkezi Esenyurt’ta Yükseliyor.

 • KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK
  KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK

  Cumhurbaşkanlığının himayelerinde düzenlenen dünyanın ilk online Uluslararası COVID -19 Konferansı, İstanbul merkezli olarak gerçekleştirildi. Birçok ülkeden uzman ismin, yerli ve yabancı akademisyenin katılarak salgının sosyal hayata ve iş dünyasına etkilerinin tartışıldığı online konferansta, faizsiz Elbirliği Sistemi’nin Türkiye’deki ekonomik başarısı ele alındı.

 • EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL
  EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL

  Teknolojik gelişmeleri projelerine taşıyarak insan hayatına değer veren Ege Yapı, Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’ne (International Safety Awards) layık görüldü

 • Hava Kent’ten Ev Sahiplerine Özel Hobi Bahçesi
  Hava Kent’ten Ev Sahiplerine Özel Hobi Bahçesi

  S.S CVS Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi, Taşoluk ve Haraççı projelerine özel hobi bahçeleri dahil ediyor… Hava Kent Taşoluk ve Hava Kent Haraççı projelerinde 150’şer metrekare olarak tasarlanan hobi bahçelerinde konut sahipleri doğa ile diledikleri gibi vakit geçirebilecek.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.