|   |   | 

Evden eve nakliyat nasıl olmalı?

Günümüzde neredeyse bütün nakliyat firmaları, evden eve nakliyat sloganıyla hizmet sunuyor. Bütün nakliyat şirketlerinin, evden eve nakliyat için gereken bütün hizmetleri yerine getirdiği ise doğru değil. Evden eve nakliyatın nasıl olması gerektiğini biliyor musunuz?

Evden eve nakliyat nasıl olmalı?

Evden eve nakliyat hizmetinin basit tanımı, bir ev ya da işyerinin tüm eşyalarının hasarsız ve sorunsuz şekilde, bir adresten başka bir adrese taşınması olarak yapılabilir. Ancak bu taşıma hizmetine dahil olan bütün sorumluluğu yerine getiren firma ve ekip bulmak her zaman mümkün değildir. Evden eve nakliyat yaptığını öne süren bir şirketin hangi özelliklere sahip olması gerektiğini sizin için derledik.

Bir nakliyat şirketinin, taşınmadan önce eve gelerek ekspertiz çalışması yapması ve müşterinin özel bir ihtiyacı varsa bunun için plan hazırlaması gereklidir. Planlama, takvim belirleme ve bu ön hazırlığa uymak, profesyonel hizmetin ilk aşamasıdır.

Belirlenen gün ve saatte, gereken malzeme ve araçla adreste bulunmak profesyonel bir nakliyat şirketinin en önemli sorumlulukları arasındadır. Adrese gelen ekibin, hızlı bir şekilde demontaj ve paketleme işine başlaması gerekir. Gerçek bir evden eve nakliyat şirketi, evinizde sadece özel eşyalarınızın yanına alınmış olmasını talep eder. Bunun dışında, herhangi bir paketleme ya da ambalajlama yapmanız gerekmez.

Demontaj ve montaj uzmanlığı

Paketleme ve kolileme sürecinde, eşyalarınızın zarar görmemesi ve en ufak şekilde hasarlanmaması için gerekli önlemlerin alınması zorunludur. Bu önlemler, her türlü eşyanızın, güncel ambalaj malzemeleriyle sarılmaları ve güvene alınmalarıdır. Televizyon ve beyaz eşya gibi kıymetli eşyalarınız mümkünse orijinaline yakın paketler içinde taşınmalıdır. Eşyalarınızın zarar görmemesi ve hasar almadan taşınması için yeterince büyük bir araca yüklenmeleri de önem taşır. Gerekli büyüklükteki bir taşıma aracı, fazla eşyanın üst üste istiflenmesinin önüne geçerek, yolda herhangi bir kazaya uğramalarını engeller.

Evinize taşınan eşyaların yeniden monte edilmesi ve talebiniz doğrultusunda yerlerine yerleştirilmeleri gereklidir. Beyaz eşyalarınızın çalışır durumda bırakılması, demonte edilen büyük mobilyaların kurulması ve talebiniz doğrultusunda kolilerin açılarak küçük eşyaların yerlerine yerleştirilmesi gereklidir. Evden eve nakliyat firmalarının ekiplerinde, mobilya demontajı ve montajını sorunsuz yapacak uzmanların, aydınlatma elemanlarını monte edecek elektrikçilerin de bulunması gereklidir.

Evden eve nakliyat firması, taşıma işlemini tamamladığında, özel eşyalarınız ve dekorasyon dışında zorunlu bütün yerleştirme işlerinin bitmiş olmasını beklemelisiniz. Profesyonel bir firma, taşıma sürecinde herhangi bir hasar doğduğunda bunun telafi edilmesi için girişimde bulanmalıdır. Bütün bu hizmetleri ve ayrıntıları içeren bir sözleşme imzalamanız da olumsuz gelişmelere karşı sizi koruyacaktır.

Emlak Haberleri

Etiketler Evden eve nakliyat

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Saruhanlı'da korsan emlakçılara karşı mücadele
  Saruhanlı'da korsan emlakçılara karşı mücadele

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde faaliyet gösteren emlakçılar, ilçede korsan olarak iş yapan emlakçılara karşı mücadele edilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıda dernek çatısı altında toplanmanın önemine dikkat çektiler.

 • Wins Blue’da deniz keyfi
  Wins Blue’da deniz keyfi

  Gözde Grubu’nun Çiğli’de yapımına başladığı MyWay Wins Blue, hem mimari yapısı, hem de projenin yüzde 70’ini kaplayan yeşil alan ve Türkiye’nin 210 metrelik tek yapay deniziyle sıradışı bir proje özelliği taşıyor.

 • 5 yılda 25 bin konut yapılacak
  5 yılda 25 bin konut yapılacak

  İnşaat sektörünü mercek altına alan Torbalı Ticaret Odası’nın (TTO) araştırmasına göre ilçede ayda 1000 tapu el değiştirirken geçen yıl 6200 konut satışı yapıldı.

 • Yeni konut projeleriyle Kartal 5 yılda yüzde yüz değerlendi
  Yeni konut projeleriyle Kartal 5 yılda yüzde yüz değerlendi

  Amad Gayrimenkul Türkiye Müdürü Oğuzhan Olaş, kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesinden bu yana markalı konut projeleriyle hızla gelişen Kartal‘ın son 5 yılda %100‘ü aşkın değer kazandığını ifade etti. Kartal‘a son 4 yılda 20 milyar dolar yatırım yapıldığını kaydeden Olaş, bölgedeki markalı konut projelerinin yaşam kalitesini yükselttiğini, ilçenin değer kazanmaya devam edeceğini vurguladı.

 • Emlak yatırımında yükselen şehir Adana
  Emlak yatırımında yükselen şehir Adana

  Yüksek yaşam kalitesi nedeniyle Türkiye’nin birçok ilinden göç alarak nüfusu günden güne artan sanayi ve tarım şehri Adana’da konut sektörü de hızla gelişiyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer