|   |   | 

Evim İçin Bana Yardım Et Projesi

Balıkesir'de Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, "Evim İçin Bana Yardım Et" projesi hazırlandı.

Evim İçin Bana Yardım Et Projesi

Yardıma muhtaç haldeki yoksul vatandaşların evlerinin baştan aşağı onarım ve tadilatını içeren projede 82 konut için toplam 512 bin 255 TL ödenek çıkarıldı. Onarım belgeleri hak sahibi vatandaşlara törenle dağıtıldı. Evleri onarılıp yenilenecek olan vatandaşlar "Allah devletimize zeval vermesin" diyerek Valiye, hükümete teşekkür ettiler.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK BİR PROJE

Balıkesir Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yöneticileri tarafından tasarlanıp hazırlanan, "Evim İçin Bana Yardım Et" projesinden çoğunlukla Vakıf'tan yardım alan aileler yararlandı. Mahalle muhtarlıkları kanalıyla vakıf heyeti tarafından tek tek tespit edilip, fotoğrafları çekilen ve rapor hazırlanan aday evler Ankara'ya gönderildi. Vakıf genel müdürlüğünde yapılan incelemeler sonucu Balıkesir'in 17 mahallesindeki toplam 82 konutun yeni baştan onarılıp tamir edilmesi uygun görülerek Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na merkezi hükümet tarafından gerekli ödenek tahsis edildi. 82 konut sahibine onarım hak belgeleri törenle verildi. Gümüşçeşme Mahallesi'ndeki kapalı pazar yerinde düzenlenen törene Vali Ahmet Turhan, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Süleyman Sayan, Vakıf yöneticileri, mahalle muhtarları ile hak sahibi roman vatandaşlar katıldı. Törende konuşan milletvekili ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet edip Uğur, bu projenin önümüzdeki aylarda yardım miktarlarının artarak devam edeceğini bildirdi. Balıkesir'in Büyükşehir Belediyesi olmasıyla beraber seçimlerin ardından bütçesinin bu tür proje ve hizmetler için de büyük imkanlar sunacağını belirten Edip Uğur, merkezi hükümetle uyumlu bir şekilde çalışıp Balıkesir'e büyük hizmetler yapmaya devam edeceklerini belirtti. Ahmet Edip Uğur, "Bu ödeneğin çıkması için Ankara'da gayret sarfettik. Bu yetmez, ikinci etabı, üçüncü etabı devam edecek. Balıkesir'de ne kadar onarılması gereken evler varsa hepsi onarılacak. Balıkesir artık büyükşehir oldu. Sosyal Belediyecilik de büyük olacak. Büyükşehrin daha fazla imkanı var, daha fazla bütçesi var. İnşallah böyle 500 bin değil, 2 milyon, 3 milyon, 5 milyon ne gerekiyorsa ayıracağız. Muhtaç olan insanımızın evlerini onarıp onların huzurlu bir şekilde çoluk çocuğuyla o mekanlarda oturmalarını sağlayacağız. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin" dedi.

DEVLETİN ŞEVKAT ELİ

Törende konuşan Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, aynı zamanda vakfın da başkanı olarak seslendiği hak sahibi vatandaşlara onarım belgelerinin hayırlı olmasını diledi. Vali Turhan, projenin Edremit'in İbrahimce Mahallesinde de uygulanacağını açıkladı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın çok önemli ve kapsamlı bir projeye imza atmasından dolayı büyük bir mutluluk ve onur duyduğunu ifade eden Vali Ahmet Turhan, "Allah'a şükür, vakfımız mağduru namerde muhtaç etmeyen devletin şevkatli eli. Allah'a şükür ki, sosyal devlet denen; Fakirine, fukarasına yardım eden, yoksula yardım eden başkasına muhtaç etmeyen bir devletimiz var. Allah'a şükür ki biz bugün birçok Avrupa ülkelerinden çok daha iyi durumdayız. Geçen sene mahalle ziyaretinde gördük ki ciddi bir ihtiyaç var. İnsanımız TOKİ'de veya sosyal konutta ev çok güzel de olsa ondan ziyade yaşadığı, bulunduğu yerde kalmak istiyor. Bu kapsamda da güzel bir proje. İnşallah biz bu projemizi devam ettireceğiz. Sadece Balıkesir'de değil, Edremit'te de İbrahimce Mahallesinde bu çalışmalar devam ediyor. İnşallah bu projeler ile evlerimiz yaşanabilir, çok daha güzel olacak. 3 bin liradan 8 bin liraya kadar yardım edeceğiz. 'Benim evime çıkmadı' diyenler merak etmesin inşallah bu projeden size de yansıyacak. Sayın vekilimiz Edip beyin çok ciddi katkısı oldu. Bu katkılarının devamını bekliyoruz. Muhtarlarımızın büyük desteği oldu, desteklerinin sürmesini istiyoruz. Evlerimiz tamamlandığında çayınızı içmeye geleceğiz, hayırlı ve uğurlu olsun" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Ahmet Turhan, Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale tarafından hak sahibi olan 82 vatandaşa onarım belgeleri teslim edildi. Vali Turhan ve milletvekili Edip Uğur ellerini öpüp hatırlarını sorduğu vatandaşların kendilerine aktardıkları sıkıntılarını da dinlediler. Vatandaşlar Vali ile milletvekili ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Edip Uğur'a teşekkür ettiler. Tören sırasında hak sahibi bazı yoksul vatandaşlar ise yağan sağanak yağmurda evlerinin telaşına düştü. Ayşe Demir isimli kadın evini böyle yağmurlarda su bastığını, geçim sıkıntısı içinde olduklarını belirterek 8 bin TL'lik onarım belgesini aldığı bu projeyle beraber evinin onarılıp yenilenmesiyle sıkıntılarının büyük ölçüde giderilmiş olacağını söyleyip yetkililere teşekkür etti. 6 bin liralık onarım belgesini almanın mutluluğunu yaşayan Hanife Karaca isimli vatandaş da mutluluk gözyaşı dökerek yetkililere hem teşekkür hem dua etti.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Çukurova Balkon’da 4 Seçenekli Kampanya
  Çukurova Balkon’da 4 Seçenekli Kampanya

  Hemen teslim avantajı ve dört seçenekli ödeme kampanyası ile dikkat çeken Çukurova Balkon’da, tamamı peşin ya da yüzde 20 peşin ve yüzde 80 banka kredili alımlarda yüzde 12 indirim fırsatı uygulanıyor.

 • Türk Yatırımcılar Miami'ye Yöneliyor
  Türk Yatırımcılar Miami'ye Yöneliyor

  Türkiye'de alım gücünün yükselmesiyle birlikte Türk yatırımcılar özellikle yurtdışında gayrimenkul sektöründe önemli merkezleri yatırım bölgeleri olarak seçmeye başladı.

 • İnşaat Dünyası Yenilenen YAPEX'de Buluşacak
  İnşaat Dünyası Yenilenen YAPEX'de Buluşacak

  Bu yıl yeni konsepti ile açılacak Yapex Yapı Fuarı, yapı malzemeleri, inşaat teknolojileri, yapı yenileme ve restorasyon alanındaki son ürünlere ve tekniklere ev sahipliği yapacak.

 • Satın Alacağınız Ev Deprem Yönetmeliğine Uygun mu?
  Satın Alacağınız Ev Deprem Yönetmeliğine Uygun mu?

  Türkiye coğrafyasında deprem bölgesi olmayan yer neredeyse yok. Depremselliğin yaygın olduğu ve İstanbul'un da birinci derece deprem bölgesi olduğu ülkemizde ev satın alırken yapının depreme dayanıklı olup olmadığı büyük önem taşıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer