|   |   |  Evini satacaklar için önemli ipuçları!

Evini satacaklar için önemli ipuçları!

Kısa sürede evini satmak isteyenler nelere dikkat etmeli? Hangi adımları atmalı?

Evini satacaklar için önemli ipuçları!

 

Bahar ve yaz aylarında emlak satışları hız kazanıyor. Özellikle evini satmak isteyenler bu aylarda harekete geçerek kısa sürede evini satmak istiyor. Ancak  bazen satış süreci uzayabiliyor. Oysaki bazı noktalara dikkat ederek satış sürecini hızlandırmak mümkün. Peki kısa sürede evini satmak isteyenler nelere dikkat etmeli? Hangi adımları atmalı?

Ev satarken yapılması gerekenler nelerdir?

Havaların ısınmasıyla birlikte emlak piyasasında hareketlenme başlıyor. Ev alım işlemleri bu aylarda artış gösteriyor. Evini satmak isteyenler de bu dönemi değerlendirmeye çalışıyor. Ancak ev satarken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Yoksa satış süreci beklenenden uzun sürebiliyor. Peki evini satmak isteyenler nelere dikkat etmeli? İşte sizler için sıraladığımız birkaç ipucu…

 • Satılacak konutun fiyatını doğru belirlemek için iyi bir araştırma yapmalı. Bununu için benzer özellikteki konutlar incelenmeli. Satış fiyatları öğrenilerek, kıyaslama yapılmalı. Daha sonra evinizin özelliklerini de dikkate alarak doğru fiyatı belirlemelisiniz.
 • Evinizi satarken farklı kanallardan alıcılara ulaşmaya çalışın. Eşe dosta haber vermenin yanı sıra online siteler de unutulmamalı. Çünkü ev almak isteyenlerin birçoğu internet üzerinden araştırma yapıyor. Ayrıca online sitelerde vereceğiniz ilan için de doğru, net gözüken fotoğrafları ve evinizi en iyi şekilde anlatacak bilgileri kullanmalısınız.  
 • Satılacak ev önceden elden geçirilmeli ve eksikleri tamamlanmalı. Gerekli tadilatların yaptırılması alıcının kararını olumlu yönde etkiler. Bu da evinizin daha hızlı satılmasına yardımcı olur.

 

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İhracat pazarlarında güven, Haziran ayında yükselen tek alan oldu
  İhracat pazarlarında güven, Haziran ayında yükselen tek alan oldu

  Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Haziran ayı sonuçları açıklandı. Gerilemenin Haziran ayında da devam ettiği Bileşik Endeks’in ikinci çeyrek verilerine göre, inşaat malzemeleri sanayisi bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,7 küçüldü.

 • Vadikoru’da erken teslimat sevinci
  Vadikoru’da erken teslimat sevinci

  Ayazağa bölgesine damgasını vuran Invest İnşaat, Vadikoru’da teslimatı 6 ay öne çekerek projeden konut alan ailelere sürpriz yaptı. Yetkililerden anahtarlarını teslim alan aileler Vadikoru sitesinde dairelerine erken kavuşmanın heyecanını yaşadı.

 • E-İpotek Kullanımı Yaygınlaştı
  E-İpotek Kullanımı Yaygınlaştı

  E-ipotek uygulamasının kullanımı gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, bu yolla Nisan ayında 22 bin 461 adet ipotek işleminin tamamlandığını belirtti.

 • 2019’da kapanan inşaat şirketi sayısı yüzde 23 arttı.
  2019’da kapanan inşaat şirketi sayısı yüzde 23 arttı.

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) verilerine göre 2019’un ilk 5 ayında 2.820 inşaat şirketi kapandı. Uzmanlar, 2018’in aynı dönemine göre kapanan inşaat şirketi sayısında görülen %23’lük artışta en büyük payın, sektördeki maliyet artışlarının konut fiyatlarına yansıtılamaması olduğunu belirtiyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.