|   |   |  Evini satacaklar için önemli ipuçları!

Evini satacaklar için önemli ipuçları!

Kısa sürede evini satmak isteyenler nelere dikkat etmeli? Hangi adımları atmalı?

Evini satacaklar için önemli ipuçları!

 

Bahar ve yaz aylarında emlak satışları hız kazanıyor. Özellikle evini satmak isteyenler bu aylarda harekete geçerek kısa sürede evini satmak istiyor. Ancak  bazen satış süreci uzayabiliyor. Oysaki bazı noktalara dikkat ederek satış sürecini hızlandırmak mümkün. Peki kısa sürede evini satmak isteyenler nelere dikkat etmeli? Hangi adımları atmalı?

Ev satarken yapılması gerekenler nelerdir?

Havaların ısınmasıyla birlikte emlak piyasasında hareketlenme başlıyor. Ev alım işlemleri bu aylarda artış gösteriyor. Evini satmak isteyenler de bu dönemi değerlendirmeye çalışıyor. Ancak ev satarken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Yoksa satış süreci beklenenden uzun sürebiliyor. Peki evini satmak isteyenler nelere dikkat etmeli? İşte sizler için sıraladığımız birkaç ipucu…

 • Satılacak konutun fiyatını doğru belirlemek için iyi bir araştırma yapmalı. Bununu için benzer özellikteki konutlar incelenmeli. Satış fiyatları öğrenilerek, kıyaslama yapılmalı. Daha sonra evinizin özelliklerini de dikkate alarak doğru fiyatı belirlemelisiniz.
 • Evinizi satarken farklı kanallardan alıcılara ulaşmaya çalışın. Eşe dosta haber vermenin yanı sıra online siteler de unutulmamalı. Çünkü ev almak isteyenlerin birçoğu internet üzerinden araştırma yapıyor. Ayrıca online sitelerde vereceğiniz ilan için de doğru, net gözüken fotoğrafları ve evinizi en iyi şekilde anlatacak bilgileri kullanmalısınız.  
 • Satılacak ev önceden elden geçirilmeli ve eksikleri tamamlanmalı. Gerekli tadilatların yaptırılması alıcının kararını olumlu yönde etkiler. Bu da evinizin daha hızlı satılmasına yardımcı olur.

 

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İstanbul ve Ankara'da ne kadar ikinci el konut stoku var?
  İstanbul ve Ankara'da ne kadar ikinci el konut stoku var?

  Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) ve teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa işbirliği ile hazırlanan 2019 yılı 3. çeyreğine ilişkin “3. Çeyrek 2. El Konut Satış Endeksi”nde konut stok verileri de açıklandı.

 • Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor
  Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor

  Ant Yapı’nın, Çamlıca eteklerinde hayata geçirdiği iyi yaşam evleri Antwell’in örnek daireleri tamamlandı. Sakinlerinin yaşamını kolaylaştıracak olanaklara sahip üç farklı daire seçeneğinin bulunduğu proje; konforlu, güvenli, sosyal ve sağlıklı yeni bir yaşam alanı sunuyor.

 • Kurtköy’ün yeni buluşma noktası: Lens İstanbul yaşam merkezi
  Kurtköy’ün yeni buluşma noktası: Lens İstanbul yaşam merkezi

  Lens Yapı tarafından Kurtköy’de hayata geçirilen Lens İstanbul Yaşam Merkezi, Kurtköy’e yeni bir soluk kattı. Açıldığı ilk günden bu yana yoğun ilgi gören Türkiye’nin en büyük açık hava yaşam merkezi, bölge sakinlerinin yeni uğrak noktası oldu.

 • 2019 3. Çeyrek 2. El Konut Satış Endeksi açıklandı
  2019 3. Çeyrek 2. El Konut Satış Endeksi açıklandı

  Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) ve teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa işbirliği ile hazırlanan 2019 yılı 3. çeyreğine ilişkin “3. Çeyrek 2. El Konut Satış Endeksi” açıklandı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.