|   |   |  Evinizin Satışını Hızlandırmak İçin...

Evinizin Satışını Hızlandırmak İçin...

Evinizi ya da başka bir gayrimenkulünüzü satışa çıkardınız. Ancak değerinde ve kısa sürede satış için doğru yöntemleri seçmelisiniz. Bu süreçte profesyonel destek almayı tercih etseniz de bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Evinizin Satışını Hızlandırmak İçin...

Emlağınızı satarken ya da evinizi satarken, kısa sürede sonuca ulaşmak için ilk yapmanız gereken doğru fiyatı belirlemek. Hem istenen sürede satışı gerçekleştirmek hem de zararın önüne geçmek için piyasa çerçevesinde en doğru fiyatı tespit etmelisiniz.

Uzman kişilerden bu süreçte doğru fiyatın belirlenmesi için ekspertiz hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca, emsal konutlar ile karşılaştırma yaparak fiyat tespitini siz de yapabilirsiniz. Ancak bunun için epey zaman ayırmanız ve mümkünse diğer evlerin özelliklerini ayrıntılı şekilde öğrenmeniz gerekebilir.

Evinizin tadilat gerektirip gerektirmemesi, çevresindeki özellikler, kentlerde büyük önem taşıyan otoparkı, açık alanları, sosyal tesisleri ve okullara yakınlığı değerini artıran özelliklerdir. Ayrıca, dış cephe yalıtımı ve asansör gibi küçük görünen özellikler de fiyatı değiştirir.

Satış ya da kiralama için profesyonel yardım aldığınızda önemli olan doğru firmayı bulmak. Danışman seçerken her zaman en kurumsal olanın doğru olacağını düşünmeyin. Mülkünüzün bulunduğu bölgede özelleşmiş, oradaki kitleye hitap eden daha küçük çaplı ama etkin emlak ofislerini de araştırmalısınız. Bazı bölgelerde, emlak piyasasını yönlendiren iyi tanınmış isimlere ulaşmanız önem taşır.

Satış sürecinin tamamlanmasından sonra yürütülecek yasal işlemler de önem taşır. Bu süreçte yasal sorumluluklarınızı yerine getirmeniz ve vergi ya da diğer borçlarınızı ödemeniz, konutunuzu anlaşma süresine uygun olarak, anlaşma koşullarında belirlendiği şekilde teslim etmeniz gerekir.

İşlemler hakkında önceden bilgi sahibi olmalısınız. Belgelerinizi önceden hazırlamak sürecin hızlı ve aksamadan tamamlanmasına yardımcı olur. Bir günden fazla sürebilen tapu devir işlemleri için önceden randevu alabilirsiniz.

 

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Ataşehir Modern’de beklenen büyük ön talep başladı
  Ataşehir Modern’de beklenen büyük ön talep başladı

  Ataşehir’in en prestijli ve en büyük projelerinden biri olan Ataşehir Modern’de öntalepten faydalanmanın tam sırası. Yüzde 10 KDV indirimine ek, yüzde 5 peşi-nat, banka ve kefil olmadan 72 ay sıfır faiz kampanyasıyla KDV dahil 6.400 TL’den başlayan metrekare fiyatlarıyla Ataşehir Modern’den ev sahibi olmak mümkün.

 • Mod İstanbul'da yüzde 1 peşinat fırsatı!
  Mod İstanbul'da yüzde 1 peşinat fırsatı!

  Ortadoğu Grup, İstanbul'un hızla gelişen bölgesi Kağıthane'de hayata geçirdiği Mod İstanbul projesinde düzenlediği kampanya kapsamında yüzde 1 peşinat ile ev sahibi olma fırsatı sunuyor.

 • Yeni Nesil Eyüp’te yüzünüzü güldürecek kampanya!
  Yeni Nesil Eyüp’te yüzünüzü güldürecek kampanya!

  Ortadoğu Grup’un bir diğer projesi olan Yeni Nesil Eyüp'te konut alıcısının yüzünü güldürecek bir kampanya sunuluyor. Projede 0.98 vade oranı, net yüzde 15 indirim, yüzde 1 peşinat ve bir günde teslim seçenekleri var.

 • Osmangazi’de modern alışveriş
  Osmangazi’de modern alışveriş

  Osmangazi Belediyesi, ilçedeki kapalı pazar yerlerine bir yenisini daha ekliyor. Panayır Mahallesi’ne inşa edilecek olan kapalı pazar yerinin temeli törenle atıldı.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.