|   |   |  Evinizin Satışını Hızlandırmak İçin...

Evinizin Satışını Hızlandırmak İçin...

Evinizi ya da başka bir gayrimenkulünüzü satışa çıkardınız. Ancak değerinde ve kısa sürede satış için doğru yöntemleri seçmelisiniz. Bu süreçte profesyonel destek almayı tercih etseniz de bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Evinizin Satışını Hızlandırmak İçin...

Emlağınızı satarken ya da evinizi satarken, kısa sürede sonuca ulaşmak için ilk yapmanız gereken doğru fiyatı belirlemek. Hem istenen sürede satışı gerçekleştirmek hem de zararın önüne geçmek için piyasa çerçevesinde en doğru fiyatı tespit etmelisiniz.

Uzman kişilerden bu süreçte doğru fiyatın belirlenmesi için ekspertiz hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca, emsal konutlar ile karşılaştırma yaparak fiyat tespitini siz de yapabilirsiniz. Ancak bunun için epey zaman ayırmanız ve mümkünse diğer evlerin özelliklerini ayrıntılı şekilde öğrenmeniz gerekebilir.

Evinizin tadilat gerektirip gerektirmemesi, çevresindeki özellikler, kentlerde büyük önem taşıyan otoparkı, açık alanları, sosyal tesisleri ve okullara yakınlığı değerini artıran özelliklerdir. Ayrıca, dış cephe yalıtımı ve asansör gibi küçük görünen özellikler de fiyatı değiştirir.

Satış ya da kiralama için profesyonel yardım aldığınızda önemli olan doğru firmayı bulmak. Danışman seçerken her zaman en kurumsal olanın doğru olacağını düşünmeyin. Mülkünüzün bulunduğu bölgede özelleşmiş, oradaki kitleye hitap eden daha küçük çaplı ama etkin emlak ofislerini de araştırmalısınız. Bazı bölgelerde, emlak piyasasını yönlendiren iyi tanınmış isimlere ulaşmanız önem taşır.

Satış sürecinin tamamlanmasından sonra yürütülecek yasal işlemler de önem taşır. Bu süreçte yasal sorumluluklarınızı yerine getirmeniz ve vergi ya da diğer borçlarınızı ödemeniz, konutunuzu anlaşma süresine uygun olarak, anlaşma koşullarında belirlendiği şekilde teslim etmeniz gerekir.

İşlemler hakkında önceden bilgi sahibi olmalısınız. Belgelerinizi önceden hazırlamak sürecin hızlı ve aksamadan tamamlanmasına yardımcı olur. Bir günden fazla sürebilen tapu devir işlemleri için önceden randevu alabilirsiniz.

 

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Emlakçılar bu çalıştaya kilitlendi
  Emlakçılar bu çalıştaya kilitlendi

  Sektör temsilcilerinin yanı sıra birçok kurum ve kuruluşun bir araya geleceği ‘Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik Taslağı Çalıştayı’ 27 Nisan’da yapılacak. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, emlakçıların bu çalıştaya deyim yerindeyse kilitlendiklerini söyledi.

 • Skyland İstanbul’dan 0 Faizle Bahar Kampanyası
  Skyland İstanbul’dan 0 Faizle Bahar Kampanyası

  Eroğlu Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Skyland İstanbul’da rezidanslar, 0 faizli 84 ay 4.400 TL taksitle, ofisler ise 0 faizli 60 ay 8.800 TL taksit seçeneği ile İstanbul’un merkezinde akılcı bir yatırım fırsatı sunuyor.

 • Son kiranızı ödeyin! Çünkü bu kampanya ev taşıtır
  Son kiranızı ödeyin! Çünkü bu kampanya ev taşıtır

  Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Sancaktepe’de inşa edilen Resim İstanbul projesindeki kampanya size son kiranızı ödetecek türden... Çünkü kapmaya ile sizi yeni evinize taşıtacak on ayrı ödeme kolaylığı sunuyor.

 • Konutta kadının gücü!
  Konutta kadının gücü!

  Coldwell Banker, TÜİK verilerini kullanarak kadınların Türkiye’de en fazla konut aldığı illeri belirledi.

 • İmar barışında inşaat maliyetine bakılacak
  İmar barışında inşaat maliyetine bakılacak

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı imar barışının detayları netleşiyor. Çürük olmayan, iskânsız yapılar kayıt altına alınarak iskân verilecek. İskan, bina inşaat maliyetinin yüzde 3’ü karşılığında olacak. Bu da 100 m2 ev için ortalama 1896 lira demek.

 • Piyalepaşa İstanbul’da yaşam başlıyor
  Piyalepaşa İstanbul’da yaşam başlıyor

  Polat’ın 60 yılı aşkın köklü geçmişi ve gücünü yansıttığı Beyoğlu’nun yaşayan yatırımı Piyalepaşa İstanbul’da geri sayım başladı. 1+0’dan 4+1’e kadar değişen farklı büyüklük ve tipte 760 konut ve 190 rezidansın yanı sıra ofis, otel ve Alışveriş Sokağı’nın (AVS) yer aldığı Piyalepaşa İstanbul’da yaşam 2018 haziran ayında başlıyor.

 • Gerçek Ataşehir’de gerçek bir yaşam!
  Gerçek Ataşehir’de gerçek bir yaşam!

  Anadolu yakasının en değerli lokasyonu Ataşehir’de modern bir yaşamın tüm olanaklarını sunan yepyeni bir proje start aldı: Ataşehir Modern. Ataşehir’in merkezi noktasındaki değerli bir arazi üzerinde yükselen Ataşehir Modern, yatırım gücü en yüksek “yeni” proje olarak öne çıkıyor. Lens Yapı tarafından hayata geçirilen Ataşehir Modern, mayıs ayında başlanacak ön talep öncesi cazip avantajlar sunuyor.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.