|   |   |  Evinizin Satışını Hızlandırmak İçin...

Evinizin Satışını Hızlandırmak İçin...

Evinizi ya da başka bir gayrimenkulünüzü satışa çıkardınız. Ancak değerinde ve kısa sürede satış için doğru yöntemleri seçmelisiniz. Bu süreçte profesyonel destek almayı tercih etseniz de bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Evinizin Satışını Hızlandırmak İçin...

Emlağınızı satarken ya da evinizi satarken, kısa sürede sonuca ulaşmak için ilk yapmanız gereken doğru fiyatı belirlemek. Hem istenen sürede satışı gerçekleştirmek hem de zararın önüne geçmek için piyasa çerçevesinde en doğru fiyatı tespit etmelisiniz.

Uzman kişilerden bu süreçte doğru fiyatın belirlenmesi için ekspertiz hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca, emsal konutlar ile karşılaştırma yaparak fiyat tespitini siz de yapabilirsiniz. Ancak bunun için epey zaman ayırmanız ve mümkünse diğer evlerin özelliklerini ayrıntılı şekilde öğrenmeniz gerekebilir.

Evinizin tadilat gerektirip gerektirmemesi, çevresindeki özellikler, kentlerde büyük önem taşıyan otoparkı, açık alanları, sosyal tesisleri ve okullara yakınlığı değerini artıran özelliklerdir. Ayrıca, dış cephe yalıtımı ve asansör gibi küçük görünen özellikler de fiyatı değiştirir.

Satış ya da kiralama için profesyonel yardım aldığınızda önemli olan doğru firmayı bulmak. Danışman seçerken her zaman en kurumsal olanın doğru olacağını düşünmeyin. Mülkünüzün bulunduğu bölgede özelleşmiş, oradaki kitleye hitap eden daha küçük çaplı ama etkin emlak ofislerini de araştırmalısınız. Bazı bölgelerde, emlak piyasasını yönlendiren iyi tanınmış isimlere ulaşmanız önem taşır.

Satış sürecinin tamamlanmasından sonra yürütülecek yasal işlemler de önem taşır. Bu süreçte yasal sorumluluklarınızı yerine getirmeniz ve vergi ya da diğer borçlarınızı ödemeniz, konutunuzu anlaşma süresine uygun olarak, anlaşma koşullarında belirlendiği şekilde teslim etmeniz gerekir.

İşlemler hakkında önceden bilgi sahibi olmalısınız. Belgelerinizi önceden hazırlamak sürecin hızlı ve aksamadan tamamlanmasına yardımcı olur. Bir günden fazla sürebilen tapu devir işlemleri için önceden randevu alabilirsiniz.

 

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Forbes dergisi Sinpaş Finans Şehir’i seçti
  Forbes dergisi Sinpaş Finans Şehir’i seçti

  Forbes dergisi İstanbul'da satışı devam eden konut projelerini incelediği bağımsız araştırmasında; 50 markalı konut projesi içerisinde yatırımcısına en yüksek getiriyi sağlama potansiyeli bulunan ve yaşam kalitesi en yüksek proje olarak Sinpaş Finans Şehir’i seçti.

 • Kuzey Marmara Otoyolu 4 ilde konut fiyatlarını yükseltiyor
  Kuzey Marmara Otoyolu 4 ilde konut fiyatlarını yükseltiyor

  Kuzey Marmara Otoyolu, güzergahı üstündeki Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya‘da konut fiyatlarını artırıyor. Güzergah ve bağlantı yollarındaki bölgelerde konut fiyatlarının %44 ile %92 arasında değerlendiği belirtiliyor.

 • Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi Nedir?
  Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi Nedir?

  Kısa adı TAKBİS olan Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi, ülke genelinde mülkiyet bilgilerinin bilgisayar ortamına aktarılıp her türlü sorgulamanın yapılabilmesini amaçlayan en temel e-devlet projelerinden birisidir.

 • Kira gelirine konu mallar nelerdir?
  Kira gelirine konu mallar nelerdir?

  Gelir Vergisi Kanununda belirtilen mal ve hakların kiraya verilmesi karşılığında elde edilen gelirler “gayrimenkul sermaye iradı” olarak ifade edilir.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.