|   |   |  Evinizin Satışını Hızlandırmak İçin...

Evinizin Satışını Hızlandırmak İçin...

Evinizi ya da başka bir gayrimenkulünüzü satışa çıkardınız. Ancak değerinde ve kısa sürede satış için doğru yöntemleri seçmelisiniz. Bu süreçte profesyonel destek almayı tercih etseniz de bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Evinizin Satışını Hızlandırmak İçin...

Emlağınızı satarken ya da evinizi satarken, kısa sürede sonuca ulaşmak için ilk yapmanız gereken doğru fiyatı belirlemek. Hem istenen sürede satışı gerçekleştirmek hem de zararın önüne geçmek için piyasa çerçevesinde en doğru fiyatı tespit etmelisiniz.

Uzman kişilerden bu süreçte doğru fiyatın belirlenmesi için ekspertiz hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca, emsal konutlar ile karşılaştırma yaparak fiyat tespitini siz de yapabilirsiniz. Ancak bunun için epey zaman ayırmanız ve mümkünse diğer evlerin özelliklerini ayrıntılı şekilde öğrenmeniz gerekebilir.

Evinizin tadilat gerektirip gerektirmemesi, çevresindeki özellikler, kentlerde büyük önem taşıyan otoparkı, açık alanları, sosyal tesisleri ve okullara yakınlığı değerini artıran özelliklerdir. Ayrıca, dış cephe yalıtımı ve asansör gibi küçük görünen özellikler de fiyatı değiştirir.

Satış ya da kiralama için profesyonel yardım aldığınızda önemli olan doğru firmayı bulmak. Danışman seçerken her zaman en kurumsal olanın doğru olacağını düşünmeyin. Mülkünüzün bulunduğu bölgede özelleşmiş, oradaki kitleye hitap eden daha küçük çaplı ama etkin emlak ofislerini de araştırmalısınız. Bazı bölgelerde, emlak piyasasını yönlendiren iyi tanınmış isimlere ulaşmanız önem taşır.

Satış sürecinin tamamlanmasından sonra yürütülecek yasal işlemler de önem taşır. Bu süreçte yasal sorumluluklarınızı yerine getirmeniz ve vergi ya da diğer borçlarınızı ödemeniz, konutunuzu anlaşma süresine uygun olarak, anlaşma koşullarında belirlendiği şekilde teslim etmeniz gerekir.

İşlemler hakkında önceden bilgi sahibi olmalısınız. Belgelerinizi önceden hazırlamak sürecin hızlı ve aksamadan tamamlanmasına yardımcı olur. Bir günden fazla sürebilen tapu devir işlemleri için önceden randevu alabilirsiniz.

 

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İpotekli konut satışları neredeyse durdu
  İpotekli konut satışları neredeyse durdu

  2018 Aralık ayında 136 bin 845 adet konut satıldı, yıl bazında toplam satışlar 1.375.398 olarak gerçekleşti. Bu rakam 2017‘de gerçekleşen 1.409.314 satışın çok az altında. Ancak rakamlarda ipotekli konut satışlarındaki ciddi düşüş dikkat çekiyor.

 • 2018 Kasım Hedonik Konut Fiyat Endeksi açıklandı
  2018 Kasım Hedonik Konut Fiyat Endeksi açıklandı

  2018 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0,34 oranında artan Hedonik Konut Fiyat Endeksi, bir önceki yılın aynı ayına göre nominal olarak yüzde 6,60 oranında artarken, reel olarak ise yüzde 12,35 oranında azalmıştır.

 • Kemerlife23'te yaşam başladı!
  Kemerlife23'te yaşam başladı!

  Kemerburgaz’ın en nitelikli projelerinden Kemerlife XXIII’te yaşam başladı. 1+0’dan 4+1 dublekse kadar daire seçeneklerinin yer aldığı projede satışlar devam ediyor.

 • Son 1 yılda 105 milyon metrekare mağaza kapandı!
  Son 1 yılda 105 milyon metrekare mağaza kapandı!

  Büyüyen küresel e-ticaret pazarı, fiziksel mağazalara yapılan yatırımları ve ödenen kiralama bedellerini sorgulatmaya başladı. Geçtiğimiz yıl Amerika’da 105 milyon metrekarelik perakende alanının kapandığına dikkat çeken Wordapp.com CEO’su Cem Arel, ilgili yatırımların e-ticaret kanalına aktarıldığını belirtti.

 • İnşaatta sürdürülebilir büyüme için ihtiyaca yönelik konutlar üretilmeli
  İnşaatta sürdürülebilir büyüme için ihtiyaca yönelik konutlar üretilmeli

  İnşaat sektörünün 2018 yılında cazip kampanyalar ile canlılığını koruduğunu belirten MİNT Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Altıoğlu, yeni yılda da sektörde büyümenin devam etmesi için ihtiyaca yönelik konut üretmek ve özellikle kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlandırılması gerektiğini belirtti.

 • Aralık 2018 Konut Satış İstatistikleri açıklandı
  Aralık 2018 Konut Satış İstatistikleri açıklandı

  Aralık 2018 Konut Satış İstatistikleri açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) tarafından açıklanan bilgilere göre Türkiye genelinde 2018 yılında 1 375 398 konut satış sonucu el değiştirdi

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.