|   |   | 

Facebook Kendi İnternet Ağını Kuruyor!

Facebook son birkaç aydır, Drone'ler ile New York üstünde Wi-Fi bağlantısı dağıtma üzerine yoğunlaştı! Facebook'un kendine has interneti gelecek yıl test edilecek!

Facebook Kendi İnternet Ağını Kuruyor!

Popüler sosyal ağ platformu Facebook, güncellemelerine, yeni özellik çalışmalarına ve iyileştirme sürümlerine kısa bir süre ara verdi. Sürpriz bir gelişmenin ardından paylaşılan bilgilere göre popüler sosyal ağ, daha fazla kişiyi internete bağlamak için Drone’ler geliştirerek, tüm şehrin üstünde Wi-Fi dağıtımı sağlayacak. 

New York’daki Social Good Summit’e katıldığı paylaşılan Facebook Bağlantı Laboratuvar’ının Mühendislik Direktörü Yael Maguire, konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Henüz bir isim belirlenmeye Wi-Fi Drone projesine, önümüzdeki yıl başlanacağına dair bilgiler paylaşan Maguire, isimsiz projenin tahminen 2017 yılında hayata geçebileceğine değindi. 

Gelen bilgiler arasında, Facebook’un Wi-Fi Drone’leri 60.000 feet’e kadar yüklesebilecek veNew York’u tam anlamıyla Facebook’un özel ağıyla sarabilecek.

 

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer