|   |   | 

Facebook‘Un Mahremiyet Dinozoru Geri Dönüyor!

Facebook'un kullanıcıların mahremiyet ayarlarına hakim olabilmesi için geliştirdiği dinozor, yakında kullanıcıların karşısına çok daha sık çıkacak.

Facebook‘Un Mahremiyet Dinozoru Geri Dönüyor!

Facebook'un geçtiğimiz ay devreye soktuğu mahremiyet maskotu mavi dinozoru, kullanıcılar iletilerini 'herkese açık' şekilde göndermek istediklerinde ortaya çıkıyor ve bu iletiyi tüm Facebook kullanıcılarının görebileceğini, isterse bu iletiyi görebilecek kitleyi özelleştirebileceğini hatırlatıyordu.

Facebook bugün yaptığı duyuruda, mavi dinozorun yakın gelecekte kullanıcıların karşısına daha çok çıkacağını ve kullanıcıların mahremiyet özelleştirmelerine hakim olmalarını sağlayacağını açıkladı.

Sosyal ağın mahremiyet ayarlarında, 'uygulama kontorl paneli' de bulunuyor ve buradan Facebook hesabı kullanılark üye olunan site ve servisler listeleniyor. Bu servis ve sitelerin her biri, Facebook hesabınızdaki farklı bilgilere erişim hakkına sahip olduğundan, yıllar önce verdiğiniz ve artık ihtiyaç duymadığınızı düşündüğünüz üyeliklerinizin Facebook hesabınızla bağlantısını kesebilirsiniz.

Facebook yıllardır mahremiyet konusunda eleştiriliyor ve bu eleştiriler kullanıcıların sosyal ağa karşı güvensiz yaklaşmasına sebep olabiliyor. Gelecek haftalarda daha fazla karşımıza çıkacak mavi dinozor, Facebook'un kullanıcıları bilgilendirme ve istediklerinde gayet güvenli ve kontrollü bir Facebook deneyimi yaşayabileceklerini kanıtlama hamlelerinden bir tanesi.

Sosyal ağ ayrıca, perşembe gününden itibaren yeni Facebook kullanıcılarının varsayılan paylaşım seçeneğinin 'herkese açık' yerine 'sadece arkadaşlar' olarak değiştirildiğini açıkladı. Bu seçenek, 2009 yılından bu yana varsayılan olarak 'herkese açık' şeklindeydi. Akşam

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer