|   |   |  Farklı bir yaşam tarzının yansıması kütük evler

Farklı bir yaşam tarzının yansıması kütük evler

Doğal bir yaşam tarzını savunanlar, kent hayatının stresinden uzaklaşmak isteyenler ve daha sağlıklı bir yaşamın özlemini çekenler cevabı doğaya dönüşte buluyorlar. Yaşamlarını baştan sonra yeniden düzenleyen insanlar, kentin beton ağırlıklı yaşam alanlarından kurtulup, doğal bir çözüm olan kütük evlere yöneliyorlar.

Farklı bir yaşam tarzının yansıması kütük evler

Son yıllara bu ihtiyaca karşılık veren birçok firma, kısa sürede yapımı tamamlanan ve kişilerin tercihlerine göre dizayn edilebilen ve ihtiyaçlara göre büyüklükleri değişen kütük ev modellerini tüketicilerin beğenisine sunmuş durumdalar.

Kütük ya da ahşap ev olarak isimlendirilen bu ev modelleri, küçük bir ahşap kulübeden büyük bir ahşap villaya kadar birçok farklı şekillerde tüketicilerin ilgisine sunuluyor. Evler, tek katlı ya da çok katlı olarak da üretilebiliyorlar. Kütük ev, üretim ve montajı yapan firmalar öncelikle evin kurulacağı yerde keşif yaparak ve tüketicinin taleplerini göz önünde bulundurarak tasarımı yapıyorlar.

Kısa Sürede Montaj, Sağlamlık ve Doğallık

Keşif ve dizayn sonrasında üretime başlayan firmalar ahşap evi 2 ay gibi kısa bir sürede tamamlıyorlar. Kısa bir sürede kullanıma hazır hale gelen kütük evlerin bir başka önemli avantajı ise evlerin betonarme evlere göre daha sağlam ve güvenilir olmasıdır.

Dünyada en çok depremin yaşandığı ülke olan Japonya’da ahşap evlerin teşvik ve tercih edilmesinin altında bu evlerin depreme karşı çok daha dayanıklı olmasıdır. Diğer taraftan ahşap evler oksijen sirkülasyon sağladığından ve doğal malzemeden üretildiği için sağlıklı bir seçenek olarak da durmaktadır. Uzmanlar ayrıca kütük evlerin, kullanılan malzemenin doğal olmasından dolayı hiçbir zaman havasız kalmayacaklarını da belirtiyorlar.

Fiyat Avantajı ve Kullanım Süresi

Kütük evlerin bir diğer önemli avantajı ise fiyatlarının betonarme konutlara göre daha ucuz olmasıdır. Herhangi bir konut projesinde, stüdyo daire için ödenmesi gereken ücretle daha büyük bir ahşap eve sahip olmak mümkün.  Betonarme evler ile ahşap evlerin kullanım sürelerinin karşılaştırmasının yapılması halinde ise uzmanlar, ahşap evlerin kullanım sürelerinin daha fazla olduğu konusunda birleşiyorlar.

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • L’UNICA’dan sofralara modern dokunuş
  L’UNICA’dan sofralara modern dokunuş

  Yaşam alanlarına konforlu ve estetik mobilyalarıyla prestij ve keyif katan L’unica, 2019 ilkbahar-yaz koleksiyonunda yer alan Cloud yemek masası ve sandalyesiyle sofralara modern ve şık bir görünüm kazandırıyor.

 • L’unica’dan stil sahibi sehpalar
  L’unica’dan stil sahibi sehpalar

  Fonksiyonelliğin ve kalitenin ön planda tutulduğu tasarımlarını konfor ve estetikle buluşturan L’unica, 2019 ilkbahar-yaz koleksiyonunda yer alan yeni sehpaları ile mekanlara prestij katıyor.

 • Açik havada rahatliği ikiye katlayan tasarim
  Açik havada rahatliği ikiye katlayan tasarim

  Her tarza uygun tasarımlarıyla açık havaya prestij ve keyif katan L’unica, 2019 ilkbahar-yaz koleksiyonunun iddialı parçalarından Cape Town Oturma Grubu ile dikkatleri üzerine çekiyor.

 • Bahçe mobilyalarinda 2019 trendleri
  Bahçe mobilyalarinda 2019 trendleri

  Bahar ve yaz aylarında zamanın büyük bir kısmı açık havada geçiyor. Havaların ısınmasıyla birlikte bahçe mobilyaları için araştırma yapanların en çok merak ettiği konuların başında ise yeni trendler geliyor.

 • Häfele’den eviye ve lavabo altlarına özel çözümler
  Häfele’den eviye ve lavabo altlarına özel çözümler

  Ürün ve çözümlerini geliştirirken mekanların ve kullanıcıların ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Häfele, genellikle atıl bırakıldığı için kullanılamayan eviye ve lavabo altlarına özel çözümleriyle bu alanları daha işlevsel hale getiriyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.