|   |   |  Farklı bir yaşam tarzının yansıması kütük evler

Farklı bir yaşam tarzının yansıması kütük evler

Doğal bir yaşam tarzını savunanlar, kent hayatının stresinden uzaklaşmak isteyenler ve daha sağlıklı bir yaşamın özlemini çekenler cevabı doğaya dönüşte buluyorlar. Yaşamlarını baştan sonra yeniden düzenleyen insanlar, kentin beton ağırlıklı yaşam alanlarından kurtulup, doğal bir çözüm olan kütük evlere yöneliyorlar.

Farklı bir yaşam tarzının yansıması kütük evler

Son yıllara bu ihtiyaca karşılık veren birçok firma, kısa sürede yapımı tamamlanan ve kişilerin tercihlerine göre dizayn edilebilen ve ihtiyaçlara göre büyüklükleri değişen kütük ev modellerini tüketicilerin beğenisine sunmuş durumdalar.

Kütük ya da ahşap ev olarak isimlendirilen bu ev modelleri, küçük bir ahşap kulübeden büyük bir ahşap villaya kadar birçok farklı şekillerde tüketicilerin ilgisine sunuluyor. Evler, tek katlı ya da çok katlı olarak da üretilebiliyorlar. Kütük ev, üretim ve montajı yapan firmalar öncelikle evin kurulacağı yerde keşif yaparak ve tüketicinin taleplerini göz önünde bulundurarak tasarımı yapıyorlar.

Kısa Sürede Montaj, Sağlamlık ve Doğallık

Keşif ve dizayn sonrasında üretime başlayan firmalar ahşap evi 2 ay gibi kısa bir sürede tamamlıyorlar. Kısa bir sürede kullanıma hazır hale gelen kütük evlerin bir başka önemli avantajı ise evlerin betonarme evlere göre daha sağlam ve güvenilir olmasıdır.

Dünyada en çok depremin yaşandığı ülke olan Japonya’da ahşap evlerin teşvik ve tercih edilmesinin altında bu evlerin depreme karşı çok daha dayanıklı olmasıdır. Diğer taraftan ahşap evler oksijen sirkülasyon sağladığından ve doğal malzemeden üretildiği için sağlıklı bir seçenek olarak da durmaktadır. Uzmanlar ayrıca kütük evlerin, kullanılan malzemenin doğal olmasından dolayı hiçbir zaman havasız kalmayacaklarını da belirtiyorlar.

Fiyat Avantajı ve Kullanım Süresi

Kütük evlerin bir diğer önemli avantajı ise fiyatlarının betonarme konutlara göre daha ucuz olmasıdır. Herhangi bir konut projesinde, stüdyo daire için ödenmesi gereken ücretle daha büyük bir ahşap eve sahip olmak mümkün.  Betonarme evler ile ahşap evlerin kullanım sürelerinin karşılaştırmasının yapılması halinde ise uzmanlar, ahşap evlerin kullanım sürelerinin daha fazla olduğu konusunda birleşiyorlar.

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • 450 bin tl’lik yatak odası takımı göz alacak
  450 bin tl’lik yatak odası takımı göz alacak

  İstanbul Yeşilköy CNREXPO’da 21 Ocak Salı günü 16. Kez kapılarını açacak İMOB (Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı)’na, MOBSAD (Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği)’ın hazırladığı 450 bin TL’lik yatak odası takımı damga vuracak.

 • Büyük KDV indirimi Koçtaş’ta!
  Büyük KDV indirimi Koçtaş’ta!

  En iyi markaları en uygun fiyatlarla sunan Koçtaş’ta, tüm mobilyalar, mutfak-banyo dolapları ve bahçe mobilyalarında büyük KDV indirimi devam ediyor.

 • Modoko’dan 50. yılında yurt dışı atağı
  Modoko’dan 50. yılında yurt dışı atağı

  İstanbul’un mobilya ihtiyacının yüzde 60’ını karşılayan ve 40 ülkeye ihracat gerçekleştiren MODOKO, 50. yılını 15 Aralık Pazar günü Titanic Business Kartal Otel’de kutladı.

 • 2020 yılı ev dekorasyonunda minimalizm in, maksimalizm out!..
  2020 yılı ev dekorasyonunda minimalizm in, maksimalizm out!..

  Yaşam alanlarının stilini ve yapısını sihirli dokunuşlarla değiştiren ‘TOUCHING’in (Mimari Dokunuş) Türkiye’deki öncüsü ve uygulayıcısı olan Yüksek Mimar Emel BALCI, 2020 ev dekorasyonunda maksimalist dekorasyon trendinin hakim olacağını söyledi.

 • Mutfaklarda minimal esintiler
  Mutfaklarda minimal esintiler

  2020’de hayatınızda değişiklik yapmaya, evinizin kalbi mutfaklardan başlayın. Tresette Mutfak’ın minimal tarzdan hoşlanan kişilere hitap ettiği modeli “Tresette Uno” ile mutfaklar, eskisinden daha keyifli sohbetlerin yapıldığı yaşam alanlarına dönüşüyor.

 • Tasarımı sadelikle buluşturan seri ‘Zero 2.0’
  Tasarımı sadelikle buluşturan seri ‘Zero 2.0’

  Alışılmış banyo tasarımına farklı ve modern bir bakış açısı kazandıran Kale Banyo, yeni lavabo serisi Zero 2.0’ın sıra dışı çizgileri ve ince tasarımı ile banyolara tasarım özgürlüğü sunuyor.

 • Sonbahar renkleri ile sezonun dekorasyon trendleri
  Sonbahar renkleri ile sezonun dekorasyon trendleri

  Yaz mevsiminin rehavetini üzerimizden atıp yeni sezona hazırlandığımız bu günlerde yılın sonbahara özgü trendlerini analiz eden EDDA Mimarlık Kurucusu İç Mimar Eda Tahmaz, toprak tonlarına eşlik eden sarılar ve yeşillerin yanı sıra iç mekanlarda yükselen ahşap kullanımını ve yeni eğilimleri aktardı.

 • Dikkat Magic sürme kapı var!
  Dikkat Magic sürme kapı var!

  Artella Ahşap Kapı Sistemleri, dar alanlara rahatlık sağlamak için Magic sürme kapıyı tüketicilerin beğenisine sundu.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.