|   |   | 

Fenix Concept Kendi Elektriğini Üretecek

2015 Yili haziran ayinda tamamlanacak olan Fenix Concept`te hem mimarlık hem de mühendislik literatürüne girmesi için birçok geçerli sebebi var…

Fenix Concept Kendi Elektriğini Üretecek

Fenix Concept, yeşilin maviyle buluştuğu Atatürk Parkı’na bir kaç adım yürüyüş, dünyaca ünlü Konyaaltı Plajına dakikalar mesafesinde, Antalya Müzesi’nin, Tramvay Yolu’nun ve diğer tüm ulaşım araçlarının hemen yanı başında. Antalya’nın tüm güzelliklerini doyasıya yaşayacağınız mükemmel bir eve sahip olacak, hayatınıza ve mutluluğa yatırım yapacaksınız. Toplam 4500 metrekare inşaat alaniyla Fenix Yapi tarafından geliştirilen A Sınıfı (A+) bir koncept proje. 
Fenix Concept,  modern konut kategorisinde bircok farklılıklar getirerek, konutta doğallığın modasini Antalya’ya taşıyor.

Kendi Elektriğini Üreten  Proje
Dünya üzerine bir saat içerisinde düşen güneş enerjisi miktarı, bütün dünyanın bir senede tükettiğinden daha fazla.  Çevremiz de kullanılmayı bekleyen yenilenebilir enerji kaynakları sınırsızdır.  Yapmamız gereken en önemli şey, "enerji" konusuna bugün bakılandan daha farklı bakmak ve "enerji kaynakları" için daha farklı düşünmektir. Fenix Yapi, yenilenebilir enerji üretiminin hayatın her köşesinnde uygulanabileceği düşüncesiyle yola çıktı ve ürettiği her yaşam alanında uygulamalarını yapabileceğimize inandık. Yaşadığımız binaların çatı ve cephelerine de, o binaların bir yıl tükettiğinden kat ve kat fazla güneş enerjisi düşer.  Bu enerjiyi, elektrik ya da ısıl olarak kullanılabilir enerjiye dönüştürmek mümkündür. Binaların çatı ve cephelerinde kullanılan yapı bileşenleri bugün Fotovoltaik (PV) özellikleriyle elektrik üretebilmektedir. Örneğin;  Çatı da bulunan kiremit ya da su izolasyon membranları, Güneye cepheli camlar ya da Atrium camları, hatta dış cephe boyaları dahi bugün elektrik üretebilmektedir.

Fenix Yapi, bina tasarlanırken kullanacağı yapı bileşenlerini enerji ureten özellikli malzemeden seçiyor ve gerekiyorsa yapıyı güneşten daha fazla yararlandırmak üzere tasarimlar yapiyor. Yilin cogunlugunu gunesli geciren Antalya`ni en degerli lokasyonlarindan Bahcelievler`de bulunan Fenix Concept projesinde ise cati alanlarini elektrik enerjisini ureten bir sisteme cevirdik ve projemizde aylik 10 kwh´e  tekabul eden enerji uretimi gerceklestirmekteyiz.

YALITIM TEKNOLOJİSİ
Isı ve ses yalıtımının en nitelikli malzeme ve işçilikle kusursuz olarak yapıldığı Fenix Konutları’nda sınırsız konfor daire sahiplerini bekliyor. Maksimum kalitedeki ürünlerle tasarlanan şık ve modern yaşam alanları, mutluluğa ve huzura hizmet ediyor. 

Güneş oryantasyonuna ayarlı  gunes kiricilar ısı yükünü azaltıyor. Bununla birlikte tabandan tavana uzanan camlar sayesinde enerji verimliliği hedeflerine ulaşılıyor. Performans ve süslemenin birleşimi ile bu ikinci cilt bölgenin ruhuna uyum sağlıyor.

Taşıyıcı sistemin kurgusundan cephe sisteminin çözümüne kadar Antalya için birçok ilki bünyesinde barındıran binada betonarme taşıyıcı sistem, “Performansa Dayalı Tasarım” (PBD) yöntemiyle yapılmış. Binada ayrıca deprem güvenliği için Türkiye’de ilk defa uygulanan bir “outrigger” sistemi bulunuyor. Binada kirişsiz döşeme sistemi kullanılmış, böylelikle hem uygulama kolaylaşmış hem de son kullanıcı için birçok kolaylık sağlanmış. 

18 concept daire; tüm istek ve talepleri karşılamak üzere profesyonelce tasarlanmış; 2+1, 3+1 ve 5+1 daire seçenekleri. Son teknoloji ve en kaliteli malzemelerle; mükemmelliğin sembolü, nezih, huzurlu ve güvenli bir yaşam alanı konsepti... Fenix Konutları, mutluluğa açılan kapı... 

Kapalı Otoparkta size özel tek araçlık bir park yeri de sizi bekliyor. Fenix Konutları’nın şanslı ev sahipleri, ortak alanda bulunan Fitness Merkezi ve Sauna’dan da diledikleri gibi yararlanabilecek. 

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İnşaat Dünyası Yenilenen YAPEX'de Buluşacak
  İnşaat Dünyası Yenilenen YAPEX'de Buluşacak

  Bu yıl yeni konsepti ile açılacak Yapex Yapı Fuarı, yapı malzemeleri, inşaat teknolojileri, yapı yenileme ve restorasyon alanındaki son ürünlere ve tekniklere ev sahipliği yapacak.

 • Satın Alacağınız Ev Deprem Yönetmeliğine Uygun mu?
  Satın Alacağınız Ev Deprem Yönetmeliğine Uygun mu?

  Türkiye coğrafyasında deprem bölgesi olmayan yer neredeyse yok. Depremselliğin yaygın olduğu ve İstanbul'un da birinci derece deprem bölgesi olduğu ülkemizde ev satın alırken yapının depreme dayanıklı olup olmadığı büyük önem taşıyor.

 • Avrupalı müteahhitler Türkiye’de toplanacak
  Avrupalı müteahhitler Türkiye’de toplanacak

  Paris'te düzenlenen Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği (EIC) genel kurulunda mega projelerin finansman sıkıntıları damga vurdu. Avrupalı müteahhitler, herhangi bir otoritenin proje açıklamaya yanaşmadığını belirtti.

 • Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi
  Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi

  Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu olarak faaliyet gösteren endeksa.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, Kanal İstanbul projesinin Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy ilçelerinin gayrimenkul fiyatlarında değer artışına yol açtığını kaydetti.

 • Türkiye’de Lüks Konut Talebi Artıyor
  Türkiye’de Lüks Konut Talebi Artıyor

  Dünya’nın ilk lüks konut pazarlama şirketi olan Coldwell Banker, 2013 yılından bu yana Türkiye’de de Profesyonel Lüks Konut Uzmanı ve Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda ile birlikte hizmet veriyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer