|   |   | 

Fikirtepe’de Firmalar Güç Birliği Yaptı.

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul şirketleri Kadıköy Fikirtepe’de yaklaşık 4 yıldır devam eden İstanbul’un en büyük kentsel dönüşüm projesinin hızla ve başarılı bir şekilde tamamlanması için güç birliği yaptı.

Fikirtepe’de Firmalar Güç Birliği Yaptı.

Bölgede proje geliştiren şirketlerden 17’si bir araya gelerek Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği öncülüğünde Fikirtepe Platformu’nu hayata geçirdi. Başkanlığını Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu’nun yaptığı platform, Kadıköy’ün modern ve çağdaş yeni yüzü olmaya aday, İstanbul’daki kentsel dönüşümün en büyük ve simge projesi Fikirtepe’nin kentsel dönüşümünün tüm tarafların beklentilerini karşılayacak şekilde tamamlanmasını amaçlıyor.

2016'da yaşam başlıyor

Fikirtepe Platformu, 2016 yılı sonunda yaşamın başlaması öngörülen bölgede kentsel ve sosyal dönüşümün hızla ve doğru bir şekilde tamamlanmasının yanı sıra, dönüşüm sürecinde, projedeki bütün paydaşların kendini ifade edebileceği bir iletişim ortamına kavuşması amacına da hizmet ediyor. Platformun hali hazırda; Baysaş, CC Group, Dumankaya, Ekşioğlu Yapı, Emay, Erkan Grup, Güral İnşaat, Haldız İnşaat, Nuhoğlu, Pana Yapı, Sefa İnşaat, Selka NSK, Sinanlı Yapı & Yiğit Group, SVR Group, Şua İnşaat, Teknik Yapı ve Vartaş şirketleri olmak üzere 17 üyesi bulunuyor.

Fikirtepe Platformu’nun tanıtımı, düzenlenen bir basın toplantısıyla yapıldı. Toplantıda konuşan Fikirtepe Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu, “Tarihte fikrin merkezi olarak konumlanan Fikirtepe’de bir “ortak aklın buluşma noktası” olarak bu platformu kurduk. Ortak bir zeminde buluşalım istedik. Bizler inşaat şirketiyiz yapı kadar altyapı sağlamlığı da bizler için önemli. Dolayısıyla Fikirtepe’de proje geliştiren firmalar olarak, kuruluş altyapısı ne kadar sağlam olursa, ne kadar çok firma oluşturduğumuz platforma katılırsa, o denli güçlü bir sinerji oluşturacağımıza inanıyoruz. Bizler inşaat firmaları olarak Fikirtepe’yi bütünsel bir proje olarak görüyoruz ve Fikirtepe’ye katma değer yaratacak bir vizyonla birlikte hareket ediyoruz.” diye konuştu.

18 milyar dolar değerine ulaşacak

İstanbul Kadıköy’de 1.350.000 metrekarelik bir alanda hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında bölgede 35.000 konut ve 2.500 ticari alan yer alacak. Lokasyonu, yeni kapasiteye göre kurgulanan altyapısı ve sosyal donatılarıyla kentin yeni cazibe merkezi olacak Kadıköy Fikirtepe’de, 57 yapı adasının 20’sinde inşaat çalışmalarına başlandı. Bölgede yer alan birbirinden iddialı konseptlere sahip projelerde 2016 yılı sonunda yaşamın başlaması öngörülüyor. Kentsel dönüşüm tamamlandığında bölge halkı; yaşanabilir, estetik ve depreme dayanıklı kaliteli konutlara sahip olacak. Türkiye’nin en teknolojik, modern ve yenilikçi inşaat firmalarının gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm tamamlandığında projenin toplam değeri 18 Milyar Dolar seviyesine ulaşacak.

"Sosyal dönüşüm projesi"

Fikirtepe'deki dönüşümün sıradan bir dönüşüm olmadığını, söyleyen Fikirtepe Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu bölgedeki değişimin bir gayrimenkul projesi olmanın ötesinde aynı zamanda bir sosyal dönüşüm projesi olduğunu belirtti. Nuhoğlu; “Fikirtepe’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle kentsel dönüşüm başarıyla sürüyor. Tapuda tevhit işlemlerini tamamlayarak projesini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne sunan tüm firmalar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ruhsatlarını alabiliyor. Hem Bakanlığın, hem de ilgili Belediyelerin desteğiyle Fikirtepe’de gerçekleşecek olan kentsel dönüşüm başarıyla devam ediyor” dedi.

Bölgedeki dönüşüm tamamlandığında bölge sakinlerinin öncelikle daha güvenli ve konforlu konutlarda yaşayacağını belirten Nuhoğlu,  bunun firmalar için de bir öncelik olduğunu söyledi. Fikirtepe’nin benzer lokasyonlara göre fiyat avantajıyla da öne çıktığının altını çizen Fikirtepe Platformu Başkanı Ali Nuhoğlu, “Yatırımcılar için İstanbul’un en cazip bölgesinde yer alıyoruz. Metro bağlantıları, alışveriş caddesi, ortak ulaşım yolları, şehir parkı, Hastane, okul gibi donatılarla Fikirtepe altyapı sorunları çözülmüş bir lokasyon’’ dedi yurtdışı planlarına yönelik açıklamalarda da bulundu:

"2016'nın yıldızı olacak"

‘’Önümüzdeki dönemde tüm firmalarımızla birlikte, platform olarak iddialı bir şekilde yurtdışı fuarlarda yer alacağız ve Fikirtepe’yi uluslararası gayrimenkul arenasına taşıyacağız. Türkiye’ye gelen yabancı gayrimenkul yatırımcıları için lokasyon, sosyal donatı, yatırım, alışveriş gibi en önemli beklentileri karşılayan bir proje. Bölgedeki projeler gayrimenkul alıcılarına modern, güvenli, konforlu, son teknoloji ile yapılmış, kentin merkezinde ve ulaşım akslarının ortasında yer alan konutları uygun fiyat avantajlarıyla sunuyor.”

Fikirtepe’de, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle kentsel dönüşümün başarıyla sürdüğünü açıklayan Platform, geçmiş dönemde başlatılan bölgenin Master Plan çalışmalarının, donatı haritasına bağlı olarak gerçekleşen revizyonlar ile planlandığı şekilde devam ettiğini belirtti. Platform, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte bölgede hayata geçirilen master planının detaylarını da en yakın zamanda açıklayacağını duyurdu. (Milliyet)

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Kartal’da Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor
  Kartal’da Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor

  Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, 7 bin 210 metrekarelik alanda toplam 186 daire ve 17 adet ticaret alanının olacağı sitenin temel atma töreninde konuştu.

 • Yıldırım’da Kaçak Yapılarla Mücadele Sürüyor
  Yıldırım’da Kaçak Yapılarla Mücadele Sürüyor

  Yıldırım Belediyesi’nin yıkımını gerçekleştirdiği kaçak yapı sayısı 2017’de 51’e ulaşırken Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kaçak yapılaşmayla mücadeleye kararlıkla devam edeceklerini vurguladı.

 • Evrenköy'de Kentsel Dönüşüm başlıyor
  Evrenköy'de Kentsel Dönüşüm başlıyor

  Adapazarı Belediyesi Evrenköy Mahallesi’nde Kentsel Dönüşüm Projesi’ne başlıyor. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, Evrenköy’de irtibat bürosu kuruldu.

 • Kentsel Dönüşüm Süreci Fırsata Çevirilmeli
  Kentsel Dönüşüm Süreci Fırsata Çevirilmeli

  İzmir Kentsel Dönüşüm ve Stratejik Yaklaşımlar Kurultayı’nda konuşan GYODER Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, “Kentsel dönüşüm sürecini, tüm sıkıntılara rağmen fırsata çevirmemiz gerekiyor” dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer