|   |   | 

Fikirtepe'de Taşyapı Kira Eylemleri İnşaatlardan Önce Başladı

Bugün Taşyapı İnşaat ile yaklaşık 4 yıl önce sözleşme imzalayan vatandaşların toplu eylemi vardı..

Fikirtepe'de Taşyapı Kira Eylemleri İnşaatlardan Önce Başladı

 26 ay önce firmadan gelen resmi boşalt tebligatıyla her türlü borçlarını ödeyip ilişik kesen vatandaşlar boşaltmalarının üzerinden geçen süre zarfında firmadan kiralarını alamadıkları iddiası ile eylem yaptılar... 

Taşyapı firması ile imza atmalarına ve boşalt tebligatındaki 10 bin dolar gibi fahiş cezayla muhatap olmamak için evlerini boşaltıp terk eden vatandaşlar firmanın verdiği sözü tutmayarak kendilerini mağdur ettikleri gerekçesi ile eylem yaptılar.

Vatandaşlar bugün eski Fikirtepe Tanzim olarak bilinen Dumlupınar Parkı başında toplanarak Taşyapı İnşaat'ın ihalesini üstlendiği eski Göztepe yeni adı ile Medeniyet Üniversitesi Hastahanesi inşaat şantiyesine doğru yürüyüşe geçtiler.

Toplu olarak sesiz tepki yürüyüşü yapan vatandaşlar daha sonra Medeniyet Üniversitesi Hastahanesi İnşaat şantiyesi önünde iş makinalarının giriş çıkışına engel olarak yetkililerle görüşmek istediler.

FİRMA SÜREÇTEN DOLAYI KENDİLERİNİN MAĞDUR OLDUĞUNU İDDİA ETTİ 

Firma adına yetkili olan İbrahim Turanlı Vatandaşların karşısına çıktı. Vatandaşların Emrullah Turanlı ile görüşme talepleri Emrullah Turanlı'nın Yurt dışında Kıbrısta olması sebebi ile görüşme önümüzdeki haftaya gerçekleştirilmek üzere eylem geçici olarak ertelendi. Önümüzdeki hafta geleceği söylenen Emrullah Turanlıya durumu ileteceğini söyleyen İbrahim Turanlı süreçten kendilerininde mağdur olduklarını belirterek, gelecek hafta bu işle ilgili kesin karar verme yönünde karar alacaklarını söyledi.

İbrahim Turanlı ile özel görüşme yapan temsil heyetinden ajansFİKİRTEPE' ye yapılan açıklamada, önümüzdeki hafta yapacakları görüşme sonucunda ya kiraları ödeyip devam edeceklerini veya çekilme yönünde karar alarak sonucu tüm kamuoyu ile paylaşacaklarını İbrahim Turanlının deklare ettiğini belirttiler.

FİKİRTEPELİ; ''BAKANLIĞA VE FİRMAYA GÜVENDİK MAĞDUR OLDUK, HACİZ VE İCRALARLA BOĞUŞUYORUZ ..''

Firmaya güvenerek evlerini boşaltan vatandaşların çoğu emekli veya asgari ücretle geçinmeye çalıştıklarını ancak bakanlığın yaptığı baskı ile kendilerini koruyacakları düşüncesi ve firmaya olan güvenleri ile evlerini boşalttıklarını belirterek sözlerine şöyle devam ettiler; Bizler hen bakanlığa güvendik hem de firmaya güvenerek düşük oranla sözleşme imzaladık ancak alamadığımız kiralar sonucu çektiğimiz krediler bir yana elimizdeki avucumuzdakilerden olduk, kimisi arabasını satmak zorunda kaldı , çocuklarımızın mürüvvetini imkansızlıktan dolayı göremiyoruz diyerek yetkililerin bir an önce bu duruma el koyup mağduriyetlikleri gidermelerini istediler. Vatandaşlar artık kaıya dayanan hacizler yüzünden zor durumda kaldıklarını böyle giderse kiradan çıkarak çadırkent kumak zorunda kalacaklarını belirttiler. 

PLAN NOTLARI VE KADEMELİ İMAR HAKKI VURGUSU

Vatandaşlar 3.72 veya 3.60 emsalle bile yapılaşma hakkını firmaya vermiş olmalarına rağmen firmanın bunu yok saymasının ve kamulaştırma sürecini beklemesinin kendilerinin mağduriyetini artırdığını özellikle vurguladılar.
ZENGİN OLDUK DİYE SEVİNİRKEN ELİMİZDEKİNDEN DE OLDUK !!

Son olarak ajansFİKİRTEPE'ye açıklama yapan vatandaşlar zengin olduk derken elimizdeki avucumuzdakinden de mahrum kaldık. Ne yapacağımızı bilemez durumdayız böyle devam ederse e firma bizi oyalamaya devam ederse eylemlerimizi daha da büyülterek firma merkezi ve bakanlık önüne kadar götüreceğiz dediler..

KAMULAŞTIRMA OLMADAN FAALİYET ZOR , FİRMA ADRES OLARAK BAKANLIĞI GÖSTERDİ

ajansFİKİRTEPE / Fikirtepehaber.com olarak yöneltiğimiz bir soruya karşılık gönderdikleri tebligatla sürecin başladığınıbelirten İbrahim Turanlı vatandaşlar kadar kendilerininde mağdur olduklarını , vatandaşların haklarını gidip devletten istemeleri gerektiğini ifade etti. Kamulaştırma ile ilgili sürecin bitmesini beklediklerini ancak kısa sürede olacağını ümit ettiklerini belirterek vatabdaşların isterlerse sözleşmede yazan haklarını hukuki yollardan da arayabileceklerini söyledi.


Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Kartal’da Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor
  Kartal’da Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor

  Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, 7 bin 210 metrekarelik alanda toplam 186 daire ve 17 adet ticaret alanının olacağı sitenin temel atma töreninde konuştu.

 • Yıldırım’da Kaçak Yapılarla Mücadele Sürüyor
  Yıldırım’da Kaçak Yapılarla Mücadele Sürüyor

  Yıldırım Belediyesi’nin yıkımını gerçekleştirdiği kaçak yapı sayısı 2017’de 51’e ulaşırken Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kaçak yapılaşmayla mücadeleye kararlıkla devam edeceklerini vurguladı.

 • Evrenköy'de Kentsel Dönüşüm başlıyor
  Evrenköy'de Kentsel Dönüşüm başlıyor

  Adapazarı Belediyesi Evrenköy Mahallesi’nde Kentsel Dönüşüm Projesi’ne başlıyor. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, Evrenköy’de irtibat bürosu kuruldu.

 • Kentsel Dönüşüm Süreci Fırsata Çevirilmeli
  Kentsel Dönüşüm Süreci Fırsata Çevirilmeli

  İzmir Kentsel Dönüşüm ve Stratejik Yaklaşımlar Kurultayı’nda konuşan GYODER Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, “Kentsel dönüşüm sürecini, tüm sıkıntılara rağmen fırsata çevirmemiz gerekiyor” dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer