|   | 
Fimar Holding

Fimar Holding

  • Kuruluş Tarihi : 1986

  • Proje Sayısı : 2

Fimar Holding, konut, ofis ve residence projeleri, Fimar Holding hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Fimar Holding ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Fimar Holding Hakkında

 

 

Başkanın Mesajı

 

 

1986 yılında başladığımız girişimcilik ve hizmet sunma serüvenimizde iyi kötü birçok olayı geride bıraktık. Her birinden dersler çıkardığımız ve stratejilerimizi biçimlendiren bu olaylar ışığında her zaman “sizlere daha iyi hizmeti nasıl sunarız?” sorusuna yanıt aradık.
 
Fimar Holding olarak yoğun iş temposu ve yatırımlarla geçen 2015 yılından sonra, yaptığımız tüm yatırımları sektörel bazda geliştirip, durmak bilmeden yeni istihdam kapıları açarak, gelişen Türkiye ile beraber büyümeye devam edeceğimizin sözünü sizlere veriyoruz. Dün olduğu gibi yarın da yeni hizmet alanlarını bünyemize katarak sizlere farklı alanlarda hizmet vermenin ayrıcalığını yaşayacağımızın mutluluğunu paylaşıyor, Türkiye ile beraber büyümeye devam edip Çin’den Brezilya’ya, Rusya’dan Güney Afrika’ya, Arap Ülkelerinden Hindistan’a kadar onlarca ülkeye yaptığımız ihracat hacmimizi daha da artırıp ülkemizin ekonomisine katkı sağlayacağımızı sizlere bildiriyoruz. 
 
Bu başarı yönetim kurulu ile birlikte üst yöneticiler ve tüm çalışanlarımızın ortak ve özverili çalışmaları ile ortaya çıkmıştır. Bu münasebetle; yönetim kuruluma, üst düzey yöneticilerimize ve tüm çalışanlarımızla birlikte bizimle çalışan gerek yurtiçinde gerekse yurtdışındaki iş ortaklarımıza teşekkür eder saygılar sunarım. 
 
Mehmet Emmioğlu 
Fimar Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Tarihçemiz
 
Fimar Holding’in temelleri Mehmet, İbrahim ve Ahmet EMMİOĞLU kardeşlerin 1986 yılında Sivas’ta mermer işleme atölyesi açması ile atılmıştır.
 
1989-90 yıllarında mermer ocak işletmeciliği faaliyetlerine başlayan Fimar Mermer; Sivas, Tokat, Amasya, Karaman ve Mersin illerinde faaliyetini genişletmiş bej mermer ihracatında ilk sıraya girmenin haklı gururunu yaşamıştır. Amasya ve Sivas illerinde “Mermer ve Mozaik işleme Fabrikası” açarak ham haldeki mermerin işlenmesi ile birlikte sektördeki ihtiyaca cevap vermeye çalışmış ve kısa sürede sektörde ihtiyacı karşılayan ilk marka olma başarısını göstermiştir.
 
Bugün gelinen noktaya bakıldığında yüzlerce çalışanın bulunduğu Fimar Holding; Akaryakıt İstasyonları, Madeni Yağ Dağıtıcılığı, Termal Turizm ve Otel İşletmesi, Tarım ve Hayvancılık İşletmeciliği, Süt İşleme Fabrikası ile Türkiye’nin Anadolu’dan büyüyen ve örnek gösterilen şirketlerinden birisi olmuştur. Bu büyümenin haklı gururunu yaşayan Fimar Holding yıllardır alınan ihracat ve vergi rekortmenliği gibi sıfatlarla da başarısını taçlandıran bir kuruluştur. Bu zamana kadar dürüstlük, cesaret, azim ve İnancı kendisine ilke edinmiş Fimar Holding, bundan sonra da faaliyet gösterdiği alanlarda öncü ve örnek olmaya devam edecektir.

Yapı Taşları

1986
Fimar Holding’in temelleri Mehmet, İbrahim ve Ahmet EMMİOĞLU kardeşlerin yılında Sivas’ta mermer işleme atölyesi açması ile atılmıştır.
 
1989-90
Mermer ocak işletmeciliği faaliyetlerine başlandı.

FİMART Stone
Markası ile mozaik sektöründe şirketimize ait mermer ocaklarından sağlanan eşsiz taşlarla işlenen ürünler çok kısa zamanda yurtiçi ve yurtdışı satışları başladı.
 
2010
% 100 organik ürün felsefesiyle Amasya’da Fimar Tarım ve Hayvancılık LTD. ŞTİ markasını kurduk. Ekim alanlarımızdan elde edilen yem bitkisi ile hayvanlarımızın yiyecek yem ihtiyacı karşılamaya başladık.

2010
Yine 2010 yılı içerisinde hemen ardından da BAKRAÇ markasıyla süt ve süt ürünleri alanında hizmet vermeye başladık. 2011 yılında ürünlerimiz arasına kattığımız UHT (Ultra High Temperature) süt ile Türkiye’ye hitap eden bir marka halini aldık.
 
2013
Amasya’nın eşsiz doğasında kuruduğu Fimar Life Thermal Resort Hotel ile butik şekilde turizm sektörüne giren Fimar Holding, sağlık ve konforu tek çatı altında sunmaya başladı.

Vizyon & Misyon
 
Vizyon 
Fimar Holding olarak ana hedefimiz; yaptığımız yatırımları daha da geliştirerek durmak bilmeden yeni istihdam kapıları açmak ve gelişen Türkiye ile beraber büyümeye devam ederek onlarca ülkeye yaptığımız ihracat hacmimizi arttırarak ülkemizin ekonomisine daha fazla katkı sağlamaktır.
 
Misyon 
Faaliyette bulunduğumuz her sektörde bizlere güvenen, bizlerle ortak çalışan ve bizden hizmet alan kişi ya da firmalarla olan bağımızı güven çerçevesinde güçlendirerek yeni istihdam alanları sağlamak ve ülkenin ekonomik gelişimine katkı sağlamak Fimar Holding olarak öncelikli görevimizi oluşturmaktadır.

Temel Değerlerimiz
 
Fark Yaratmak;
hizmet sağladığımız sektörlerde fark yaratmak adına yöntemlerimizi ve hizmetlerimizi sürekli geliştiriyoruz. İçinde bulunduğumuz sektörlerdeki deneyimimizle iyileştirilmiş hizmet sunmak için durmaksızın çalışıyoruz. Toplumun her kanalına sosyal-ekonomik katkı sağlamak adına yatırımlarımızla bulunduğumuz bölgeye değer katıyor, o bölgede yaşayanlar için fark yaratıyoruz.
 
Katkı Sağlamak;
hizmetimizi sunduğumuz her sektörde akılcı kaynak kullanımı sağlayarak kişileri  küçük ve büyük birikimlerle başarılı yatırımlara teşvik ediyoruz. Sektördeki yenilikleri yakından takip ederek bizlerle hareket eden her kişi ve kuruluşa entegre ediyor; gerek ekonomik gerek idari gelişim sağlatarak mikro ve makro boyutta katkı sağlıyoruz.
 
Çevreye Saygı;
her çalışmamızda duyarlılık merkezli hareket ediyoruz. Bütünsel bir strateji izleyerek markamızdan beklenen tüm gereklilikleri yerine getiriyor, gıdadan mermere çeşitli sektörlerde sunduğumuz hizmet kalitemizi teknik ve idari şartnamelere uygun şekilde hassasiyet çerçevesinde işleyerek sizlere sunuyoruz.
 
Güven;
farklı sektörlerde hizmet sağlayan Fimar Holding olarak çıkabilecek tüm engeller, sorunlar için sistematik yaklaşımlar ve çözümler sağlıyoruz. Müşteri memnuniyetini üste seviyede tutmak ve güven duyulan bir firma olmak adına hem iş ortaklarımıza, hem müşterilerimize hem de çalışanlarımıza karşı dürüst ve şeffaf şekilde davranıyoruz.

Tel: 0358 223 0203
Fax: 0358 223 0304
Email: info@fimarholding.com
Adres: Amasya – Çorum Karayolu Üzeri 20. Km Amasya Merkez Amasya

Fimar Holding Projeler Haritası

Fimar Holding Projeleri

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer