|   |   | 

Fkirtepe'de 7. Ruhsat Yolda!

Fikirtepe'de 7. ruhsat yolda, Teknik Yapı'nın 2. ruhsatını alması zamanlama mesesi

Fkirtepe'de 7. Ruhsat Yolda!

Fi-KENTDER ''Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği '' BaşkanıYasin Bektaş yaptığı açıklamada,Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk Bey'den aldıkları bilgi doğrultusunda Fikirtepe Haber'e özel bir açıklamada bulundu.

Fi-KENTDER Başkanı Bektaş yaptığı açıklamada, Teknik Yapı'nın ikinci adası için her hangi bir engelinin kalmadığı Sayın Müsteşarımız Mustafa Öztürk Bey tarafından tüm evraklarının incelenerek onaylandığı bu inceleme ve onayın akabinde her hangi bir engel görülmeyerek gerekli birimlere gönderildiği bildirilmiştir. Sayın Müsteşarımız çok kısa bir süre sonra da ruhsatının verileceği bilgisini bizler ile paylaşmıştır, dedi.

Fi-KENTDER'den üyelerine özel ücretsiz avukatlık ve danışmanlık hizmeti 

Fi-KENTDER Başkanı BEKTAŞ başta arsa sahipleri olmak üzere, Fikirtepe'ye yatırım yapıp daire satın alan vatandaşların da mağdur edilmemesi için ruhsatsız maketten satışlar başta olmak üzere vatandaşlar açısından mağduriyet oluşturabilme potansiyeli taşıyan ve bu bağlamda en önemli etken olan Fikirtepe firmalarının faliyetlerini ve Fikirtepe genelinde işleyen süreci çok dikkatle takip ettiklerini belirtti. 

Bektaş eski , yeni Fikirtepeli ayrımı yapmadan tüm vatandaşların hizmetinde olduklarını, zaten Fikirtepeye yatırım yapan ve/veya yapacak birçok vatandaşında telefonla bilgi aldıklarını ya da doğrudan derneğe gelip üye olarak derneğin verdiği tüm hizmet ve bilgilendirmeden faydalandıklarını söyledi. Bektaş, vatandaştan hukuki destek ve bilgilendirme başta olmak üzere verilen hizmetler karşılığında hiç kimseden, ne adı altında olursa olsun, kesinlikle her hangi bir ücret talep etmediklerini ve almadıklarını da özellikle vurgulayarak tüm vatandaşlara kapılarının sonuna kadar açık olduğunu yineledi.

Maketten ruhsatsız satış yasak ..!

Fi-KENTDER' den konuya ilişkin Fikirtepe Haber'e yapılan özel açıklamada bakanlığın özellikle mali yapısı yetersiz, irili ufaklı firmalar başta olmak üzere tüm firmalar açısından maketten ve ruhsatsız satış noktasında hassas olduklarını ve müsamaha göstermeyeceklerini söylediler. 

Teknik Yapı'nın tün izin ve belgeleri tamam satış ve ruhsat almasında engel yok ..

Bakanlık Müsteşarımız Mustafa Öztürk Bey bu konuda kesinlikle taviz vermeyeceklerini ama tüm izin ve prosedürleri tamamlanmış firmalar noktasında da her hangi bir tereddütlerinin olmadığını söylediler.

Fi-KENTDER Başkanı BEKTAŞ açıklamalarına şöyle devam etti. Ruhsat alımı içinTeknik Yapı'nın tüm yasal prosedürlerinin tamamlandığı ve satış dahil ruhsat almasının önünde her hangi bir engelinin kalmadığı yetkililer tarafından kendilerine net olarak söylendiğini belirtti. 

Bektaş, Sayın Müsteşarımızın da açıklamalarına dayanarak Teknik Yapı'nın,  ikinci ruhsatının verilmesi noktasında zamanlama tamamen bakanlığın tasarrufunda olarak en kısa sürede verileceği ümidini taşıyoruz. 

Fi-KENTDER olarak, şimdiden Fikirtepe'in 7. ruhsatı olma özelliği taşıyacak olan bu ruhsatla ilgili tüm Fikirtepeye hayırlı olsun temennilerimizle müjde vermek istiyoruz. Teknik Yapıyı da tebrik ediyor titiz ve kararlı çalışmalarından dolayı kutluyoruz.

Teknik Yapı bu iki ada içerisinde Concord İstanbul isimli projesi için yoğun bir şekilde çalışmakta olduğunu müşahade etmiş bulunuyoruz.

Teknik Yapı'nın bu iki adasının haricinde Fikirtepe'de analştığı fakat imzasını henüz % 100 tamamlayamadığı iki adası daha mevcut. Teknik Yapı Fikirtepe'de toplamda dört yapı adası ile anlaşmış bulunmakta.

Fi-KENTDER Dernek İrtibat 0551 2398898
e-mail: fikirtepedernegi@hotmail.com

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Başkent'te 20 Bin Gecekondu Yıkıldı
  Başkent'te 20 Bin Gecekondu Yıkıldı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’nın kentsel dönüşüm projelerinde öncü olduğunu ve Türkiye’ye örnek çalışmalara imza attığını belirterek, “Bugüne kadar yürüttüğümüz 5 büyük proje kapsamında, 16 milyon 680 bin metrekarelik alanda, gecekondunun yıkımını gerçekleştirdik” dedi.

 • Muhtar’lı Dönüşüm
  Muhtar’lı Dönüşüm

  GYODER Başkan Yardımcısı Gürsel Öngören, Şehircilik Şurası’nda kentsel dönüşümün mahalle bazında yapılması ve muhtarların kilit rol almasının gündemde olduğunu söyledi.

 • Deprem Gerçeğini Yaşayan İzmir’e Riskli Bina Uyarısı
  Deprem Gerçeğini Yaşayan İzmir’e Riskli Bina Uyarısı

  Son günlerde ardı ardına meydana gelen depremlere karşı İzmir'in kentsel dönüşüm konusunda elini çabuk tutması gerektiğini belirten Palandöken İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Binali Ünal, “İzmir’in yüzde 85’inin kentsel dönüşüm olması gerekiyor. Büyük Marmara depreminden sonra yapılan binalarda risk yok; ama daha önce yapılan binaların yüzde 90’ı riskli” dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer