|   |   | 

Fkirtepe'de 7. Ruhsat Yolda!

Fikirtepe'de 7. ruhsat yolda, Teknik Yapı'nın 2. ruhsatını alması zamanlama mesesi

Fkirtepe'de 7. Ruhsat Yolda!

Fi-KENTDER ''Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği '' BaşkanıYasin Bektaş yaptığı açıklamada,Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk Bey'den aldıkları bilgi doğrultusunda Fikirtepe Haber'e özel bir açıklamada bulundu.

Fi-KENTDER Başkanı Bektaş yaptığı açıklamada, Teknik Yapı'nın ikinci adası için her hangi bir engelinin kalmadığı Sayın Müsteşarımız Mustafa Öztürk Bey tarafından tüm evraklarının incelenerek onaylandığı bu inceleme ve onayın akabinde her hangi bir engel görülmeyerek gerekli birimlere gönderildiği bildirilmiştir. Sayın Müsteşarımız çok kısa bir süre sonra da ruhsatının verileceği bilgisini bizler ile paylaşmıştır, dedi.

Fi-KENTDER'den üyelerine özel ücretsiz avukatlık ve danışmanlık hizmeti 

Fi-KENTDER Başkanı BEKTAŞ başta arsa sahipleri olmak üzere, Fikirtepe'ye yatırım yapıp daire satın alan vatandaşların da mağdur edilmemesi için ruhsatsız maketten satışlar başta olmak üzere vatandaşlar açısından mağduriyet oluşturabilme potansiyeli taşıyan ve bu bağlamda en önemli etken olan Fikirtepe firmalarının faliyetlerini ve Fikirtepe genelinde işleyen süreci çok dikkatle takip ettiklerini belirtti. 

Bektaş eski , yeni Fikirtepeli ayrımı yapmadan tüm vatandaşların hizmetinde olduklarını, zaten Fikirtepeye yatırım yapan ve/veya yapacak birçok vatandaşında telefonla bilgi aldıklarını ya da doğrudan derneğe gelip üye olarak derneğin verdiği tüm hizmet ve bilgilendirmeden faydalandıklarını söyledi. Bektaş, vatandaştan hukuki destek ve bilgilendirme başta olmak üzere verilen hizmetler karşılığında hiç kimseden, ne adı altında olursa olsun, kesinlikle her hangi bir ücret talep etmediklerini ve almadıklarını da özellikle vurgulayarak tüm vatandaşlara kapılarının sonuna kadar açık olduğunu yineledi.

Maketten ruhsatsız satış yasak ..!

Fi-KENTDER' den konuya ilişkin Fikirtepe Haber'e yapılan özel açıklamada bakanlığın özellikle mali yapısı yetersiz, irili ufaklı firmalar başta olmak üzere tüm firmalar açısından maketten ve ruhsatsız satış noktasında hassas olduklarını ve müsamaha göstermeyeceklerini söylediler. 

Teknik Yapı'nın tün izin ve belgeleri tamam satış ve ruhsat almasında engel yok ..

Bakanlık Müsteşarımız Mustafa Öztürk Bey bu konuda kesinlikle taviz vermeyeceklerini ama tüm izin ve prosedürleri tamamlanmış firmalar noktasında da her hangi bir tereddütlerinin olmadığını söylediler.

Fi-KENTDER Başkanı BEKTAŞ açıklamalarına şöyle devam etti. Ruhsat alımı içinTeknik Yapı'nın tüm yasal prosedürlerinin tamamlandığı ve satış dahil ruhsat almasının önünde her hangi bir engelinin kalmadığı yetkililer tarafından kendilerine net olarak söylendiğini belirtti. 

Bektaş, Sayın Müsteşarımızın da açıklamalarına dayanarak Teknik Yapı'nın,  ikinci ruhsatının verilmesi noktasında zamanlama tamamen bakanlığın tasarrufunda olarak en kısa sürede verileceği ümidini taşıyoruz. 

Fi-KENTDER olarak, şimdiden Fikirtepe'in 7. ruhsatı olma özelliği taşıyacak olan bu ruhsatla ilgili tüm Fikirtepeye hayırlı olsun temennilerimizle müjde vermek istiyoruz. Teknik Yapıyı da tebrik ediyor titiz ve kararlı çalışmalarından dolayı kutluyoruz.

Teknik Yapı bu iki ada içerisinde Concord İstanbul isimli projesi için yoğun bir şekilde çalışmakta olduğunu müşahade etmiş bulunuyoruz.

Teknik Yapı'nın bu iki adasının haricinde Fikirtepe'de analştığı fakat imzasını henüz % 100 tamamlayamadığı iki adası daha mevcut. Teknik Yapı Fikirtepe'de toplamda dört yapı adası ile anlaşmış bulunmakta.

Fi-KENTDER Dernek İrtibat 0551 2398898
e-mail: fikirtepedernegi@hotmail.com

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Kartal’da Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor
  Kartal’da Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor

  Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, 7 bin 210 metrekarelik alanda toplam 186 daire ve 17 adet ticaret alanının olacağı sitenin temel atma töreninde konuştu.

 • Yıldırım’da Kaçak Yapılarla Mücadele Sürüyor
  Yıldırım’da Kaçak Yapılarla Mücadele Sürüyor

  Yıldırım Belediyesi’nin yıkımını gerçekleştirdiği kaçak yapı sayısı 2017’de 51’e ulaşırken Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kaçak yapılaşmayla mücadeleye kararlıkla devam edeceklerini vurguladı.

 • Evrenköy'de Kentsel Dönüşüm başlıyor
  Evrenköy'de Kentsel Dönüşüm başlıyor

  Adapazarı Belediyesi Evrenköy Mahallesi’nde Kentsel Dönüşüm Projesi’ne başlıyor. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, Evrenköy’de irtibat bürosu kuruldu.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer