|   |   | 

Fortuna Resort’a Dünyaca Ünlü Bir Çok Futbolcu İlgili

Alanya'daki Fortuna Resort projesine dünyaca ünlü birçok futbolcunun ilgi gösterdiğini belirten TAYA İnşaat Genel Müdürü Ali Erdoğmuş, "Belçika Milli Takım oyuncusu Christian Benteke, Kasımpaşa'da oynayan Malki ve Göztepe'de oynayan Mirkan Aydın bizim projemizden konut satın aldılar" dedi.

Fortuna Resort’a Dünyaca Ünlü Bir Çok Futbolcu İlgili

CNR Expo Fuar Merkezi'nde stant açarak ziyaretçileriyle buluşan Fortuna Resort projesinin sahibi TAYA İnşaat Genel Müdürü Ali Erdoğmuş ve engelliler için tasarladığı "Slave" aracını icat eden Alman Michael Heil, İHA'ya açıklamalarda bulundu.

Alanya'da toplam 30 bin metrekarelik bir proje yaptıklarını ifade eden olduğunu söyleyen Ali Erdoğmuş, "Toplam 360 daireden oluşan ve sosyal tesisleriyle 5 yıldızlı bir hotel konseptinde bir proje. Bu projeyi tasarlarken, engelli vatandaşlarımızın da normal vatandaşlarımızın da rahatlıkla yaşamı kolaylaştıracak olanaklar sundu. Dün Dünya Engellileri günü nedeniyle bugün buradaki fuara katıldık. Bir farkındalık yapmak istiyoruz. Çünkü tüm insanların yaşamı kolaylaştıracak ve engelleri kaldıracak olacak olan bizleriz. Biz bu projemizde buna özen gösterdik. Bütün vatandaşların kullanabileceği, 5. yıldızlı otel konforunda, Alanya'nın kumunu, güneşini yaşayabileceği bir proje yaptık" şeklinde konuştu.

"Bu Projeye Dünyaca Ünlü Bir Çok Futbolcu İlgili"

Projeye dünyaca ünlü bir çok futbolcuların ilgili olduğunu belirten Erdoğmuş, "Belçika Milli Takım oyucusu Christian Benteke, Kasımpaşa'da oynayan Malki, Göztepe'de oynayan Mirkan Aydın bizim projemizden konut satın aldılar. Özellikle Avrupa piyasasında engelli sporcuların da çok rağbet ettiği bir proje. Satışlarımız devam etmekte. Projemizin birinci etabı tamamlandı. Her şeyiyle yaşamaya hazır durumdadır" ifadelerini kullandı.

"Burası Sadece Engelli Vatandaşlar İçin Yapılmış Bir Proje Değil"

Alanya'daki projede riskin olmadığını ifade eden Erdoğmuş sözlerine şöyle devam etti:

"Burası sadece engelli vatandaşlar için yapılmış bir proje değil. Bir gün hepimiz yaşlandığımız zamanda fiziksel engelleri aşmakta zorlanacağız. Buradaki yaşam hepimiz için var. Engel olmadığından dolayı, engellilere farkındalık yapmak için burada olduk. Burası sadece engelliler için ya da sadece normal vatandaşlar için bir proje değil. Herkes için bir proje. O yüzden özel bir proje oldu. Özellikle yurtdışından gördüğümüz talep fazlasıyla heyecanlandırdı. Yatırım azmimizi üst seviyelere çıkardı. Biz burada hiçbir risk ile karşılaşmadık."

"Sırada Rehabilitasyon Projemiz Var"

Bu projeden sonra sitenin yakınında rehabilitasyon projelerinin olduğunu vurgulayan Ali Erdoğmuş, "Onu planlıyoruz şu anda. Zaten alanın düz ve geniş olması sebebiyle buradaki tüm insanların spor yapabileceği olanaklar sunuyoruz. Gerek Futbol, basketbol, tenis, yüzme, kapalı bir havuzumuz var. Herkesin kullanabileceği şekilde dizayn ettik. Engelli vatandaşlarımızın da özellikle bunları kullanabilmesinde kolaylıklar sunduk" dedi.

Projedeki dairelerin talebinin iyi olduğunu belirten Ali Erdoğmuş, sözlerine şöyle noktaladı:

"Talep gayet iyi. Yüzde 60 seviyesinde satış gerçekleştirdik ve satışlarımız devam ediyor. İlgi iyi derece yüksek."

"Cnr Expo Almanya'ya Göre Küçük Ama Teknik Açıdan İyi"

CNR Expo'nun Almanya'daki fuarlara göre çok küçük olduğunu söyleyen Micheal Heil, "Ama teknik açıdan ve içinde olan malzemeler bakımından çok iyi. Engelleri aşabilmek için, daha iyi olmasını için neler olabilir diye ona bakmamız lazım" dedi.

Fortuna Resort'un dinlenme ve konut tesisi olduğunu söyleyen Heil, "Engellilerin ve engelsizlerin bir arada yaşayabileceği bir merkez. Rehabilitasyon merkezi sadece engellilerin olduğu bir yer değil. Fortuna Resort o yüzdende çok iyi" şeklinde konuştu.

"Rehabilitasyon Türkiye'de Yaygın Değil"

Rehabilitasyon merkezlerinin Türkiye'de önde olmadığı için şaşırdığını vurgulayan Heil, "Bizim yanımızda engelli olan Türk vatandaşları da var ve onlarda şaşırıyor. Türkiye'de bu teknolojinin üst seviyede bir yerde olması gerektiğini düşünüyorlar. Kendi ürettiğimiz ürünler maalesef buraya gelmemiş" diye konuştu.

"Türkiye'de Engelli Olmak Zor"

Türkiye'de engelli yaşamanın zor olduğunu belirten Michael Heil, "İstanbul'da taksiye bineceğim zaman yere sıfır bir yer yok. Bir restorana gideceğim yere sıfır, rahatça girebileceğim bir restoran yok. Burada bunun gibi bir çok şey ile karşılaşıyorum ve rahatsız oluyorum" dedi.

"Slave'i Rahatça Her Yere Götürebiliyorsunuz"

Kendisinin icat ettiği ve engelliler için tasarladığı "Slave" adını verdiği araçla ilgili olarak ise Michael Heil, şunları söyledi:

"Ben çok seyahat eden bir insanım. Yalnız seyahat edip, yanımda çok eşya olan biriyim. Burada o seyahatlerimde otele gitme, havalimanına gitme, in, binme derken o eşyaları da taşıyabilip, hızlı ilerleyebilmem açısından bir fikir aradım, buldum ve hayata geçirdim. Bunun hazlı olması, hafif olması, pilinin hemen değişebilmesi ve uzun süre tutması açısından iyi bir araç. Bunu küçük arabalarla da rahatça her yere koyup, götürebiliyorsunuz."

Yeni Proje Haberleri

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Ataköy Marina Park Residence 99’da ön talep dönemi başladı
  Ataköy Marina Park Residence 99’da ön talep dönemi başladı

  DATİ Holding, iki milyar dolar yatırımla hayata geçirdiği İstanbul Turizm Merkezi bünyesinde yer alan süper lüks rezidans etabında sınırlı sayıdaki ünite için ön talep toplamaya başladı. Eşsiz projede lansman öncesi sadece 29 ünite, 836 bin dolardan başlayan yüzde 20 avantajlı fiyatlarla satışa sunuluyor.

 • Dekon İnşaat’tan Yeni Proje Fırsatı
  Dekon İnşaat’tan Yeni Proje Fırsatı

  Geçtiğimiz aylarda, ekonominin nabzının atacağı İstanbul Finans Merkezi’nde inşa edilen Dekon Senkron projesini duyuran Dekon İnşaat, Finans Merkezi bölgesinde bir projeye daha start verdi.

 • MOD Gayrimenkul’den Iki Proje Birden Geliyor
  MOD Gayrimenkul’den Iki Proje Birden Geliyor

  Bahçelievler, Basın Ekspres Yolu ve çevresinde birçok rezidans, site, plaza, eğitim ve sağlık kurumu inşa eden MOD Gayrimenkul, önümüzdeki dönemde MOD Ekspres ve Güneşli projelerini hayata geçirecek.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer