|   |   | 

Fortuna Resort’a Dünyaca Ünlü Bir Çok Futbolcu İlgili

Alanya'daki Fortuna Resort projesine dünyaca ünlü birçok futbolcunun ilgi gösterdiğini belirten TAYA İnşaat Genel Müdürü Ali Erdoğmuş, "Belçika Milli Takım oyuncusu Christian Benteke, Kasımpaşa'da oynayan Malki ve Göztepe'de oynayan Mirkan Aydın bizim projemizden konut satın aldılar" dedi.

Fortuna Resort’a Dünyaca Ünlü Bir Çok Futbolcu İlgili

CNR Expo Fuar Merkezi'nde stant açarak ziyaretçileriyle buluşan Fortuna Resort projesinin sahibi TAYA İnşaat Genel Müdürü Ali Erdoğmuş ve engelliler için tasarladığı "Slave" aracını icat eden Alman Michael Heil, İHA'ya açıklamalarda bulundu.

Alanya'da toplam 30 bin metrekarelik bir proje yaptıklarını ifade eden olduğunu söyleyen Ali Erdoğmuş, "Toplam 360 daireden oluşan ve sosyal tesisleriyle 5 yıldızlı bir hotel konseptinde bir proje. Bu projeyi tasarlarken, engelli vatandaşlarımızın da normal vatandaşlarımızın da rahatlıkla yaşamı kolaylaştıracak olanaklar sundu. Dün Dünya Engellileri günü nedeniyle bugün buradaki fuara katıldık. Bir farkındalık yapmak istiyoruz. Çünkü tüm insanların yaşamı kolaylaştıracak ve engelleri kaldıracak olacak olan bizleriz. Biz bu projemizde buna özen gösterdik. Bütün vatandaşların kullanabileceği, 5. yıldızlı otel konforunda, Alanya'nın kumunu, güneşini yaşayabileceği bir proje yaptık" şeklinde konuştu.

"Bu Projeye Dünyaca Ünlü Bir Çok Futbolcu İlgili"

Projeye dünyaca ünlü bir çok futbolcuların ilgili olduğunu belirten Erdoğmuş, "Belçika Milli Takım oyucusu Christian Benteke, Kasımpaşa'da oynayan Malki, Göztepe'de oynayan Mirkan Aydın bizim projemizden konut satın aldılar. Özellikle Avrupa piyasasında engelli sporcuların da çok rağbet ettiği bir proje. Satışlarımız devam etmekte. Projemizin birinci etabı tamamlandı. Her şeyiyle yaşamaya hazır durumdadır" ifadelerini kullandı.

"Burası Sadece Engelli Vatandaşlar İçin Yapılmış Bir Proje Değil"

Alanya'daki projede riskin olmadığını ifade eden Erdoğmuş sözlerine şöyle devam etti:

"Burası sadece engelli vatandaşlar için yapılmış bir proje değil. Bir gün hepimiz yaşlandığımız zamanda fiziksel engelleri aşmakta zorlanacağız. Buradaki yaşam hepimiz için var. Engel olmadığından dolayı, engellilere farkındalık yapmak için burada olduk. Burası sadece engelliler için ya da sadece normal vatandaşlar için bir proje değil. Herkes için bir proje. O yüzden özel bir proje oldu. Özellikle yurtdışından gördüğümüz talep fazlasıyla heyecanlandırdı. Yatırım azmimizi üst seviyelere çıkardı. Biz burada hiçbir risk ile karşılaşmadık."

"Sırada Rehabilitasyon Projemiz Var"

Bu projeden sonra sitenin yakınında rehabilitasyon projelerinin olduğunu vurgulayan Ali Erdoğmuş, "Onu planlıyoruz şu anda. Zaten alanın düz ve geniş olması sebebiyle buradaki tüm insanların spor yapabileceği olanaklar sunuyoruz. Gerek Futbol, basketbol, tenis, yüzme, kapalı bir havuzumuz var. Herkesin kullanabileceği şekilde dizayn ettik. Engelli vatandaşlarımızın da özellikle bunları kullanabilmesinde kolaylıklar sunduk" dedi.

Projedeki dairelerin talebinin iyi olduğunu belirten Ali Erdoğmuş, sözlerine şöyle noktaladı:

"Talep gayet iyi. Yüzde 60 seviyesinde satış gerçekleştirdik ve satışlarımız devam ediyor. İlgi iyi derece yüksek."

"Cnr Expo Almanya'ya Göre Küçük Ama Teknik Açıdan İyi"

CNR Expo'nun Almanya'daki fuarlara göre çok küçük olduğunu söyleyen Micheal Heil, "Ama teknik açıdan ve içinde olan malzemeler bakımından çok iyi. Engelleri aşabilmek için, daha iyi olmasını için neler olabilir diye ona bakmamız lazım" dedi.

Fortuna Resort'un dinlenme ve konut tesisi olduğunu söyleyen Heil, "Engellilerin ve engelsizlerin bir arada yaşayabileceği bir merkez. Rehabilitasyon merkezi sadece engellilerin olduğu bir yer değil. Fortuna Resort o yüzdende çok iyi" şeklinde konuştu.

"Rehabilitasyon Türkiye'de Yaygın Değil"

Rehabilitasyon merkezlerinin Türkiye'de önde olmadığı için şaşırdığını vurgulayan Heil, "Bizim yanımızda engelli olan Türk vatandaşları da var ve onlarda şaşırıyor. Türkiye'de bu teknolojinin üst seviyede bir yerde olması gerektiğini düşünüyorlar. Kendi ürettiğimiz ürünler maalesef buraya gelmemiş" diye konuştu.

"Türkiye'de Engelli Olmak Zor"

Türkiye'de engelli yaşamanın zor olduğunu belirten Michael Heil, "İstanbul'da taksiye bineceğim zaman yere sıfır bir yer yok. Bir restorana gideceğim yere sıfır, rahatça girebileceğim bir restoran yok. Burada bunun gibi bir çok şey ile karşılaşıyorum ve rahatsız oluyorum" dedi.

"Slave'i Rahatça Her Yere Götürebiliyorsunuz"

Kendisinin icat ettiği ve engelliler için tasarladığı "Slave" adını verdiği araçla ilgili olarak ise Michael Heil, şunları söyledi:

"Ben çok seyahat eden bir insanım. Yalnız seyahat edip, yanımda çok eşya olan biriyim. Burada o seyahatlerimde otele gitme, havalimanına gitme, in, binme derken o eşyaları da taşıyabilip, hızlı ilerleyebilmem açısından bir fikir aradım, buldum ve hayata geçirdim. Bunun hazlı olması, hafif olması, pilinin hemen değişebilmesi ve uzun süre tutması açısından iyi bir araç. Bunu küçük arabalarla da rahatça her yere koyup, götürebiliyorsunuz."

Yeni Proje Haberleri

Yeni Proje Kategorisindeki diğer haberler

 • Veyisefendi konutları’nın temeli atıldı
  Veyisefendi konutları’nın temeli atıldı

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde yürüttüğü konut seferberliği devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin yeni konut projesi Veyisefendi Konutları’nın temeli düzenlenen törenle atıldı.

 • Seha Yapı’dan Yeni Konut Projesi
  Seha Yapı’dan Yeni Konut Projesi

  Seha Yapı, Konya Selçuklu Belediye Başkanlığı’nın Konya’daki toplam büyüklüğü 42 bin 558 metrekare olan 3 arsa için açtığı ihaleyi 38,4 milyon TL teklif ile kazandı.

 • STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!
  STCA Gayrimenkul'den Kartal'a 5 proje gelecek!

  Sabiha Gökçen Havalimanı, Osmangazi Köprüsü, Marmaray, metro, deniz oto-büsü gibi ulaşım hatlarının tam merkezinde olması nedeniyle İstanbul’un en gözde ilçesi konumuna gelen Kartal, amortisman süresinin 18 yıl olmasıyla da konut alıcısının yüzünü güldürüyor. Kartal Atalar’da Yuvam Kartal’dan sonra Kartallife-Atalar projesiyle büyük ses getiren STCA Gayrimenkul, Kartal’da 3 yıl içerisinde 5 yeni proje daha hayata geçirecek.

 • Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe
  Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı Zer Göztepe

  Ceylan İnşaat, inşaat sektöründeki tecrübesini Fikirtepe’ye yeni bir bakış açısı getirdiği Zer Göztepe ile taşıyor. İlbank, KİPTAŞ ve Ceylan İnşaat’ın bilirkişiliğiyle ortaya çıkan proje; 675 konuttan meydana gelecek 360 derece bir yaşam projesi olarak yükselmeye hazırlanıyor.

 • İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı
  İki Evinpark projesinde ön satışlara başlandı

  Sefa İnşaat & Koyuncu İnşaat ortaklığıyla İstanbul Anadolu Yakası Maltepe’de hayata geçirilen ‘Evinpark Ada & Tepe’ ve Kadıköy Fikirtepe’de yükselen ‘Evinpark Kadıköy’ projesinde lansman öncesinde 0,88 faiz ve 120 ay vade avantajlarıyla ön satışlara başlandı.

 • Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı
  Mesa Gökada Projesi İçin Ön Talep Süreci Başladı

  Konutta ‘kalite’ ve ‘güven’in markası MESA, Anadolu Yakası’nda Projeleri ile yükselmeye devam ediyor. Maltepe’de başlayacak projesi GÖKADA için ön talep başvurularını almaya başladı. Eşsiz Adalar Manzarası ve tertemiz orman havasıyla Mesa GÖKADA Projesi için ön talepte bulunanlar, konut seçimi ve lansman fırsatlarından yararlanma ayrıcalıklarına şimdiden sahip olabilecekler.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer