|   |   |  Frankfurt’ta öğrenciler için ucuz konut

Frankfurt’ta öğrenciler için ucuz konut

Frankfurt’ta öğrencilerin aylık 250 Euro ücretle kalabilecekleri ucuz kiralık evler oluşturuldu.

Frankfurt’ta öğrenciler için ucuz konut

Almanya’nın finans merkezi olan Frankfurt’ta kiralık konut sorunu olmasa da kiraların yüksekliği özellikle öğrencileri zorluyor.

Kentte, Brexit sonrası İngiltere’deki kimi global şirketlerin elemanlarını Frankfurt’a kaydırma kararı alması son 2 yılda kiralarda artışa sebep oldu. Kentte 750 Euro’nun altında konut bulmak neredeyse imkansız. Öğrenci yurtlarında ise aylık ödemeler 300 Euro’dan başlıyor. Bu durum öğrencilerin barınması için büyük bir sorun teşkil ediyor.

Bu sorunu çözmek için Darmstadt Teknik Üniversitesi başarılı bir projeye imza attı. Cubity adı verilen bu projede öğrencilere aylık 250 Euro karşılığında 7 metrekare büyüklüğünde küp şeklinde odalar veriliyor. Elektrik, su, internet ve doğal gaz faturalarının dahil olduğu 250 Euro’luk barınma seçeneği öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılanmış.

Konutlar, 7 metrekare büyüklüğünde odalar, ortak yaşam alanı ve ortak mutfaklardan oluşuyor. 7 metrekarelik odalara öğrencilerin sığabilmesi için alandaki her boşluk pratik düzenleme çözümleriyle dizayn edilmiş. Öğrencilerin eşyaları yataklarının altındaki geniş çekmecelere konulabilirken, her odaya katlanabilir bir çalışma masası konulmuş. Her odada tuvalet ve banyo bulunurken, öğrenciler mutfağı ortak kullanıyorlar. Her binada 12 küp oda bulunuyor.

Projenin bir başka özelliği ise binaların, üniversitede okuyan mimarlık öğrencileri tarafından öğrencilerin öncelikleri göz önünde bulundurularak tasarlanmış olması. Diğer taraftan, tasarlanan binalar kendi enerjilerini üretecek şekilde yapılandırılmış.

Darmstadt Üniversitesi, yerel bir şirket ile sponsorluk anlaşması yaparak, inşaatları sıfır maliyetle bitirmiş. Üniversite bu günlerde kurguladıkları sistemin Almanya’nın diğer üniversitelerinde de yaygınlaşabilmesi için çalışmalar yürütüyor.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İNDER: Satışlar Arttı Ama Tatmin Edici Değil
  İNDER: Satışlar Arttı Ama Tatmin Edici Değil

  Konut edinme satışlardaki en önemli faktörlerden biri olduğunun altını her fırsatta dile getiriyoruz. Beklediğimiz ve dile getirdiğimiz gibi kamu bankalarının konut kredi faizlerinde indirime gitmesi, tetikte bekleyen talebi harekete geçirdi.

 • Eston Şehir Koru’da rahat rahat öde geniş geniş yaşa
  Eston Şehir Koru’da rahat rahat öde geniş geniş yaşa

  Değeri her geçen gün artan Bahçeşehir’in en güzel projesi Eston Şehir Koru, yeni kampanyasında 187 metrekareden başlayan 4+1 Koru Daireleri’nde sadece 59 bin TL peşinatla yatırım imkânı sunuyor. Koru Daireleri’nden 5 bin 300 TL taksitle ev almak mümkün.

 • Faiz Kararı, İnşaatta Gidişatı Belirleyecek…
  Faiz Kararı, İnşaatta Gidişatı Belirleyecek…

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Ağustos Ayı Raporu’nu açıkladı.

 • Emlak işletmeleri kentsel dönüşümde desteğe hazır
  Emlak işletmeleri kentsel dönüşümde desteğe hazır

  Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Emlak işletmeleri, dönüşüm ihtiyaçlarının doğru tespit edilmesini sağlayacak Kentsel Dönüşüm Strateji Belgelerine destek sunabilir. Bölgelerindeki risk durumunu, halkın beklentilerini en iyi bilenler emlak danışmanlarıdır. Kentsel Dönüşümde bizler de sürece dahil edilmeliyiz” dedi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.