|   |   |  Frankfurt’ta öğrenciler için ucuz konut

Frankfurt’ta öğrenciler için ucuz konut

Frankfurt’ta öğrencilerin aylık 250 Euro ücretle kalabilecekleri ucuz kiralık evler oluşturuldu.

Frankfurt’ta öğrenciler için ucuz konut

Almanya’nın finans merkezi olan Frankfurt’ta kiralık konut sorunu olmasa da kiraların yüksekliği özellikle öğrencileri zorluyor.

Kentte, Brexit sonrası İngiltere’deki kimi global şirketlerin elemanlarını Frankfurt’a kaydırma kararı alması son 2 yılda kiralarda artışa sebep oldu. Kentte 750 Euro’nun altında konut bulmak neredeyse imkansız. Öğrenci yurtlarında ise aylık ödemeler 300 Euro’dan başlıyor. Bu durum öğrencilerin barınması için büyük bir sorun teşkil ediyor.

Bu sorunu çözmek için Darmstadt Teknik Üniversitesi başarılı bir projeye imza attı. Cubity adı verilen bu projede öğrencilere aylık 250 Euro karşılığında 7 metrekare büyüklüğünde küp şeklinde odalar veriliyor. Elektrik, su, internet ve doğal gaz faturalarının dahil olduğu 250 Euro’luk barınma seçeneği öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılanmış.

Konutlar, 7 metrekare büyüklüğünde odalar, ortak yaşam alanı ve ortak mutfaklardan oluşuyor. 7 metrekarelik odalara öğrencilerin sığabilmesi için alandaki her boşluk pratik düzenleme çözümleriyle dizayn edilmiş. Öğrencilerin eşyaları yataklarının altındaki geniş çekmecelere konulabilirken, her odaya katlanabilir bir çalışma masası konulmuş. Her odada tuvalet ve banyo bulunurken, öğrenciler mutfağı ortak kullanıyorlar. Her binada 12 küp oda bulunuyor.

Projenin bir başka özelliği ise binaların, üniversitede okuyan mimarlık öğrencileri tarafından öğrencilerin öncelikleri göz önünde bulundurularak tasarlanmış olması. Diğer taraftan, tasarlanan binalar kendi enerjilerini üretecek şekilde yapılandırılmış.

Darmstadt Üniversitesi, yerel bir şirket ile sponsorluk anlaşması yaparak, inşaatları sıfır maliyetle bitirmiş. Üniversite bu günlerde kurguladıkları sistemin Almanya’nın diğer üniversitelerinde de yaygınlaşabilmesi için çalışmalar yürütüyor.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • Nef Sancaktepe’de teslimler başladı
    Nef Sancaktepe’de teslimler başladı

    Son 4 yılda 18 projede 6 bin konut teslimi gerçekleştiren gayrimenkul sektörünün öncü markası Nef, Sancaktepe projesinin de teslimlerine Şubat ayı itibariyle başladı.

  • 3S Firuze Konakları’nda son 30 daire sahiplerini bekliyor
    3S Firuze Konakları’nda son 30 daire sahiplerini bekliyor

    3S Kale Holding’in imzasını taşıyan 3S Firuze Konakları, uzman işçilik ve kalite anlayışıyla fark yaratıyor. 3S Firuze Konakları, sakinlerine güvenilir ve kaliteli bir yaşam fırsatı sunuyor. Mahalle kültürünü yansıtan yatay mimarisiyle dikkat çeken 3S Firuze Konakları’nda son 30 daire sahiplerini bekliyor.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.