|   |  FRH Yapı Firması
FRH Yapı

FRH Yapı

  • Kuruluş Tarihi :

  • Proje Sayısı : 5

FRH Yapı, konut, ofis ve residence projeleri, FRH Yapı hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve FRH Yapı ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

FRH Yapı Hakkında

FRH YAPI tam üç kuşaktır inşaat sektöründe yer alan ve adından kalitesi ile bahsettiren bir kuruluşun devamıdır.
 
Yüksek Mimar FERRUH ÖREL 12.11.1930 tarihinde o zamanki adı Güzel Sanatlar Akademisi olan (Mimar Sinan Üniversitesi) Mimarlık Bölümünü bitirerek meslek hayatına başlamıştır.
 
1935 yılında İzmir Belediye Başkanı Dr. Behçet Uz tarafından İzmir’e davet edilmiş, yangınlık alanı olarak bilinen Basmane’deki bugünkü Kültür Park’ın yer aldığı fuar alanının düzenlenmesi ile görevlendirilmiştir. Daha sonra İzmir Enternasyonal Fuarı olarak da işlev gören Kültür Park, Yüksek Mimar FERRUH ÖREL tarafından projelendirilmiş, içinde yer alan yapılar, göletler ve peyzaj uygulamaları ile İzmir’e kazandırılmıştır. Yüksek Mimar FERRUH ÖREL 1935-1960 yılları arasında Fuar Müdürlüğü görevini de üstlenmiştir. Bu görevinden ayrıldıktan sonra 1960 yılında yine İzmir’in tarihi simgelerinden Kardiçalı Han’da FERRUH ÖREL Mimarlık Kuruluşu ile serbest mimarlık dönemine başlamıştır. Bu dönemde İzmir Büyük Efes Oteli ve 1.Kordon’daki (o zamanki işlevi ile Şehir Oteli olan) Nato Binası gibi İzmir kent kimliğine önemli katkıları olan projelere imzasını atmıştır.
 
1985 yılında vefat eden Yüksek Mimar FERRUH ÖREL'den sonra MEHMET ÖREL 1981 yılında Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümünü birincilikle bitirerek, firmanın inşaat sektöründeki çalışmalarına katılmış, ÖREL YAPI Mimarlık İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. adı altında inşaat faaliyetlerine devam etmiştir. Yüksek Mimar MEHMET ÖREL günümüze kadar uzanan 30 yılı aşkın sürede; konut, site, işyeri, endüstriyel yapı, restorasyon ve çeşitli dekorasyon çalışmaları ile İzmir’de pek çok önemli proje ve uygulamaya imza atmış ve branşında ödüller kazanmıştır.
 
2013 yılında firmaya üçüncü nesil yönetici olarak katılan FERRUH ÖREL Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat ve Tasarım Yönetimi bölümünü bitirdikten sonra, FRH YAPI Mimarlık & İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. adı altında bu bayrak yarışını devralmıştır. İzmir özelinde önemli proje ve uygulamalarla faaliyetlerini sürdüren FRH YAPI ‘’Yeni nesil mimarlık’’ sloganı, özgün ve evrensel nitelikli projeleri ile inşaat sektöründeki icraatlarına devam etmektedir.

Tel: 0232 330 0033
Fax: 
Email: info@frhyapi.com.tr
Adres: Yalı Mahallesi 6523 Sokak Park Yaşam Ticaret Merkezi Kapı: 32 A/1 K: 4 No: 404 Mavişehir İzmir / Karşıyaka

FRH Yapı Projeler Haritası

FRH Yapı Projeleri

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.