|   |   | 

Game Of Thrones 4x1 İki Kılıç (Two Swords)

Game of thrones dizisinin resmi olarak 6 Nisan 2014 tarihinde yayınlanan ve Two Swords ismini alan bölümüne başlamadan önce, 4.sezonun ilk bölümü olmasıyla önceki bölümlerden kısaca hatırlatmalar yapalım.

Game Of Thrones 4x1 İki Kılıç (Two Swords)

Önceki bölümlerde en büyük oğul Robb Stark, hamile eşi Jeyne ve annesi Catelyn Stark Walder Frey tarafından katledilmişti, Jon Snow yabani sevgilisi tarafından vurulmuştu, Sansa Stark  Tyrion Lannister ile evlendirilmişti ve Daenerys Targaryen’da ordusunu güçlendirmeye devam ediyordu.

Bölümümüzün adı Çift Kılıç anlamına geliyor ve başlangıçta Ned Stark’ın başını uçurup çok nadir bir çelik olan Valyria çeliğinden yapılma kılıcın çeliği eritilip Tywin Lannister tarafından iki kılıç yaptırılıyor ve bir tanesi kral katiline veriliyor. Dorne prensi kralın şehrine düğün için geliyor ve cinsel açlıklarını gidermek için geneleve yerleşiyor. Aynı vakitlerde ejderhaların annesi yavrularıyla ilgileniyor ve lekesizler ordusuyla vakit geçiriyor.

Jaime Lannister’e bu bölümde ablası Cersei demirden bir el yaptırıyor bildiğimiz gibi önceki sezonda Jaime’nin eli kesilmişti. Jaime hemen ardından ablası Cersei ile eski günlerdeki gibi sevişmek istediğini belirtiyor, Cersei yokluğunda çok şeyin değiştiğini ve hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını söyleyerek reddediyor.

Duvarın yakınında ise yabaniler duvarın ardında yaşayıp Thennler olarak bilinen ve insan yemeleriyle ünlü olan bir grupla birleşiyor önümüzdeki bölümlerde birlikte savaşacak gibi görünüyorlar. Jon Snow bölümde iyileşiyor ve Gece nöbeti konseyi tarafından yargılanıp suçsuz bulunuyor.

Kralın şehrinde ise Joffrey ve Margaery Tyrell’ın düğün hazırlıkları da devam etmektedir ve Brienne Tarth ise Jaime’yi Stark kızlarını annelerine teslim etmeleri karşılığında Kralın Şehrine getirmişti fakat anneleri katledildiği için durum karmaşıklığını koruyor. Sandor ise Arya Stark’ı ailesine teslim edecekken ailesinin katledilmesi sonucunda onunla yolculuk etmeye devam ediyor ve Arya’nın istekleri doğrultusunda adam öldürmeye devam ediyor, bu kötü adam ve küçük kız için ufukta iyi bir dostluk var gibi görünüyor. 

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer