|   |   | 

Game Of Thrones 4x2 Aslan Ve Altın (The Lion And The Rose)

Game of thrones dizisinin resmi olarak 13 Nisan 2014 de yayınlanmış ve Aslan ile Gül (The Lion and the Rose) ismini almış 4 sezonun 2. bölümüdür.

Game Of Thrones 4x2 Aslan Ve Altın (The Lion And The Rose)

 Bu bölümde ilk olarak hali içler acısı olan fakat bir yandan da Stark’lara olan ihaneti yüzünden hak ediyor dediğimiz Theon Greyjoy karşımıza çıkıyor.

Psikopat Ramsay Snow’un Theon’a yıldırma amaçlı yaptığı işkenceler sonuç vermiş ve Theon maalesef köle haline gelmiş. Kralın şehrinde Tyrion ve Jaime kardeşler arasında yakınlık havası hâkim, Jaime tek elini geliştirebilmek için kendisine kılıç çalıştırabilecek fakat ağzı sıkı olan birisinin ararken Tyrion’un kiralık katili ile kılıç çalışmalarına başlıyor.

Ramsay Snow’un babası kış tepesine oğlunun Theon hakkındaki başarılarını görebilmek için geliyor Ramsay babasından azar işitirken Theon’un aslında Stark çocuklarını öldürmeyip sadece köylüye o şekilde gösterildiği bilgisini verdiğinde Ramsay’de hak ettiği övgüyü babasından alıyor.

Bu bölümde Valyria çeliğinden yapılan diğer kılıcın kral Joffrey’e hediye edildiğini görüyoruz, kralın şehrinden bahsetmişken Tyrion’da sevgilisi Shae hakkında endişeli, çünkü babası bir fahişeyle sevgili olduğunu duyarsa onu idam ettirecek ve bu dedikodu Cersei tarafından da destekleniyor bu nedenle Shae Tyrionun paralı askeri tarafından zorla şehirden gönderiliyor.

Sör Davosun karşı çıktığı kızıl kadın kendi tanrıları için kurban verdirmeye devam ederken yönlendirme yetisi olan Bran Stark kurdun zihninde çok fazla zaman geçiriyor ve bunalımlı havalar hissettiriyor. Joffrey ve Margaery’nin evlilikleri sonunda gerçekleşiyor, tahmin edebileceğimiz gibi düğünde yaşanan tatsızlıklara gelince Jiame ablasının damat adayını evlenmemesi için tehdit ediyor.

Joffrey cücelerden hazırlattığı krallıkları temsil eden oyunu oynatıyor ve sonunda dayısı Tyrionu da oyuna katmak isteyerek onu küçük düşürüyor daha sonra dayısını şarapçısı ilan ederek kendince ikinci aşağılamayı yapıyor. Joffrey son yudum olarak içtiği şaraptan zehirlenerek bölümün sonunda ölüyor ve zehiri kimin ayarladığı bilinmese de suç dayısının üstüne kalacak gibi görünüyor.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer