|   |   | 

Game Of Thrones 4x3 Zincirkıran (Breaker Of Chains)

20 Nisan 2014 tarihinde yayınlanan Game of thrones dizisinin Breaker of chains yani Zincirkıran ismini almış bu bölümünde bahsedilen zincir kırmak Daenerys Targaryen’in köleliğe karşı tutumunu ve şehirleri özgürleştirmesini anlatmaktadır.

Game Of Thrones 4x3 Zincirkıran (Breaker Of Chains)

Daha önceki bölümde kralın öldürülmesi sonucu gözlerin üzerine çevrileceği Sansa Stark kaçmıştı.

Bu bölümde Sansa’yı daha önceki sezonlarda kralın şehrinde genelevlerin sahibi Lord Baelish’in kaçırdığını anlıyoruz, zaten daha önceki tutumlarından Sansa’nın annesine olan tutkusunu göstermekteydi. Cersei henüz oğlu Joffrey’in cesedi başında dikilirken babasının küçük oğlunu kral olarak yetiştirmeye başlamasından rahatsız oluyor, Jaime ablasına taziye amaçlı yaklaşıyor.

Aynı zamanda yeğeni ve oğlu olan Joffrey’in cesedinin başında kardeşi Cersei’ye tecavüz ediyor, Cersei ortamdan ötürü ne kadar istemese de çığlık atarak ortalığı ayağa kaldırmıyor. Arya ve Sandor’un yolculuğu devam ederken Arya çeşitli yalanlarla kendilerine sıcak yemek ve yatacak yer bulmayı sağlıyor. Sandor ertesi sabah kendilerini ağırlayan adamı dövüp soyarak Arya’yı teslim edip ödülünü almak üzere yollarına devam ediyorlar.

Diğer yandan Sam Gilly’nin Gece Nöbetinde 100 adamın arasında 1 kadın olarak kalmasına razı olamıyor ve Gilly’i bir geneleve temizlik ve bakıcılık işleri için işe sokuyor. Stannis Baratheon’da kralın ölüm haberini alıyor ve Sör Davos’a daha fazla asker bulması talimatını veriyor, Sör Davos tesadüfen okuma dersleri sayesinde ordu için para kaynağı buluyor ve işe koyuluyor. Tywin Lannister Dorne prensine giderek kralın yeni yardımcılarından olmayı ve eski kralın ölümü hakkında araştırma için yardım almayı teklif ediyor.

Bir yandan gece nöbetine doğru hızla yaklaşan yabaniler Gece Nöbetini kararsız hale sokuyor. Şehirlerdeki köleleri özgürleştirip bir yandan ordusunu güçlendiren Daenerys Targaryen ise Meereen şehrine geliyor, önce şehrin şampiyonuna karşı kendi adamıyla birebir düelloda kazanıyor ardından şehrin halkı yerine kölelerine seslenerek herkesi şaşırtıyor. Kölelere kopmuş zincirler fırlatıp özgürlüğü anlatan Targaryen kölelerin isyanı ile şehri daha kolay alacak gibi görünüyor.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer