|   |   | 

Gayrimenkul Devi Türkiye’de Bir Yılda 2,5 Kat Büyüdü

Dünyanın en fazla danışmana sahip gayrimenkul danışmanlık şirketi Keller Williams, Türkiye’de büyüme devam ediyor.

Gayrimenkul Devi Türkiye’de Bir Yılda 2,5 Kat Büyüdü

2013 yılında Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapan Keller Williams Türkiye 2015 yılında danışman sayısını 150’den 500’e yükseltti ve danışmanların geliri bir senede yüzde 80 oranında arttı. Keller Williams Türkiye’nin 2016 yıl sonu hedefi ise 16 bölge müdürlüğünde 1000 danışman ile hizmet vermek.

Sunduğu benzersiz eğitim, koçluk, pazarlama ve teknoloji çözümleri ile gayrimenkul sektöründe farkını her zaman ortaya koyan Keller Williams’ın Türkiye operasyonları hız kesmeden sürüyor. 30 yılı aşkın sektör tecrübesiyle müşterilerine ve iş ortaklarına benzersiz hizmetler sunan Keller Williams Türkiye 2015 yılında Türkiye genelinde danışman sayısını 150’den 500’e çıkartarak bir senede 2,5 katın üzerinde büyüme kaydetti. İstanbul, İzmir, Ankara ve Bodrum bölge müdürlükleri ile hizmet veren Keller Williams Türkiye, önümüzdeki yıl yüzde 100 büyüme ile 16 farklı bölgede 1000 danışman ile hizmet vermeyi hedefliyor.

Danışmanlara bir yılda 3706 saat eğitim

Şirket kültürü ile danışmanlarını ön planda tutan Keller Williams’ın kaliteli ve farklı bir hizmet sunduğunun altını çizen Keller Williams Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol; “Keller Williams markasıyla ilk tanıştığımda farklı bir şeyler olduğunu hissetmiştim. Ofislerini ilk kez ziyaret ettiğimde ise doğru yerde olduğumu biliyordum. Dünyanın neresinde olursanız olun bir Keller Williams ofisine girdiğiniz zaman doğru yerde olduğunuzu anlarsınız. Bu deneyimi Türkiye’ye taşıyarak 2013 yılından beri Türkiye’de aktif olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geride bıraktığımız 2 senede danışman sayımızı 500’e çıkarttık, önümüzdeki yıl ise hedefimiz 1000 danışman ile büyümeye devam etmek. 2014 yılına kıyasla danışmanlarımız 2015 yılında gelirlerini yüzde 80 oranında arttırdı. Biz her zaman danışmanlarımızın önünde değil arasında duran bir firma olduk. Tüm çalışmalarımızı ve altyapımızı onların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik tasarlarız. Amacımız onların kendilerini geliştirmelerini ve işlerini büyütmelerini sağlamak. Eğitim odaklı bir firma olarak 2015 yılında danışmanlarımıza toplam 3706 saat eğitim verdik ve eğitim fakültesi projemizi hayata geçirdik. Büyüme odaklı iş modelimiz ve vizyoner iş ortaklarımız ile sürekli gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlayarak büyümeye ve başarılı işlere imza atmaya devam edeceğiz.” dedi.

Fiyatlar yüzde 17-20 arasında artacak

Türkiye’nin yaşadığı siyasi belirsizliklere rağmen konut satışlarının 2015 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 20 oranında artış gösterdiğini belirten Emre Erol; “Geride bıraktığımız yıl herkes için zor bir sene oldu. Türkiye yaşadığı zor günleri yavaş yavaş geride bırakacak ve gelişmeye devam edecek. 2016 yılının gerek gayrimenkul sektörü için gerekse de diğer sektörler için kazançlı ve başarılı bir yıl olacağı görüşündeyim. Ülke genelinde belirsizlikler azaldıkça huzur ve güven de artacak, bekle gör politikası izleyen yatırımcı harekete geçecek ve döviz kurlarındaki dalgalanmalar bitecek. Konut kredi faizlerinin ise yüzde 1’in altına düşmesini bekliyoruz. Standartların her geçen gün yükseldiği gayrimenkul piyasasında fiyatlarda bir azalma yaşanmayacak. Özellikle İstanbul’da yapımı süren 3. köprü ve 3 hava alanı projeleriyle birçok bölge değerlenecek. Fiyatların Türk lirası bazında yüzde 17-20 arasında bir artış yaşanacağını öngörüyoruz.” dedi.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Sektörde yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç var!
  Sektörde yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç var!

  İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Eylül ayını 99,99 puan ile kapattı. Böylece Bileşik Endeks 4’üncü yılında yine başlangıcındaki 100 puan seviyesinde gerçekleşti. Son aylarda yaşanan toparlanma ile sektörün Eylül ayında soluklandığının belirtildiği Bileşik Endeks’te; toparlanmanın yeniden başlaması için yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç olduğu vurgulandı.

 • Mimari Fikir Yarışmasında 35 Projeye Ödül
  Mimari Fikir Yarışmasında 35 Projeye Ödül

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve iştirak şirketi Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından ’Mahalle’ teması ile düzenlenen 7 İklim 7 Bölge Ulusal Mimari Kentsel Tasarım Fikir Yarışması sonuçlandı. Yarışmanın ödül töreni 19 Ekim Perşembe günü yapılacak.

 • Ankara Golfkent arsaları satışta!
  Ankara Golfkent arsaları satışta!

  Ankara’nın yeni yaşam merkezi Golfkent’te konut, ticari, eğitim, sağlık tesis imarlı arsalar satışa sunuldu. 1 milyon 260 bin metrekarelik alan ve 2.640 konutu ile Türkiye’nin en büyük kentsel tasarımına sahip proje, 700 bin metrekare yeşil alana sahip.

 • Tapuları Kilitlemek Mümkün
  Tapuları Kilitlemek Mümkün

  E-devlet kimlik doğrulama sistemi üzerinden uygulamaya alınan sistem üzerinde tapuyu kilitlemenin mümkün olduğunu söyleyen Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, "Artık malikler taşınmazları üzerinde tapu müdürlüğüne bizzat gelmeden tasarruf yapılmamasını talep edebiliyor" dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer