|   |   | 

Gayrimenkul Projelerimiz Dünya Gayrimenkul Liginde Lider

2015 Dubai Cityscape Fuarı'nda yer aldığı projelerle büyük ilgi gören Evrenol Architects'in kurucusu Mehpare Evrenol, dünya liginde eksiksiz proje üreticisi bir mimarlık ofisi olarak değerlendirilmekten gurur duyduklarını belirtiyor.

Gayrimenkul Projelerimiz Dünya Gayrimenkul Liginde Lider

Projeleriyle kent kültürünün gelişmesine katkıda bulunan, yapılı çevrenin doğayla olan ilişkisini önemseyen ve deneyimli ekibiyle büyük ölçekli projelere imza atan Evrenol Architects'in kurucusu Mehpare Evrenol, 8-10 Eylül 2015 tarihleri arasında Dubai World Trade Center'da düzenlenen Ortadoğu'nun en büyük gayrimenkul etkinliği 2015 Dubai Cityscape Fuarı'nda, Birleşik Arap Emirlikleri'nin ardından projeleriyle fuara damgasını vuran ikinci ülkenin Türkiye olduğunu belirtiyor.

Türkiye fuarın yıldızlarından

Bölgede ve dünyada yaşanan üzücü gelişmelere paralel olarak bu yılki Cityscape Fuarı'nın geçen yıla kıyasla tempo ve enerji bakımından bir nebze düşük olduğunu ifade eden Evrenol, ancak fuarın global gayrimenkul sektörü üstündeki etkisi ve değerinin yine güçlü bir şekilde devam ettiğini dile getiriyor. Türkiye gayrimenkul sektörünün önde gelen aktörlerinin Cityscape Fuarı'nda bir araya gelmelerinin olumlu sonuçlandığını ve fuarın Türkiye açısından gayet verimli geçtiğini ifade eden Evrenol, önemli olan faktörün bu birlikteliğin devamlılığını sağlayarak uluslararası platformlarda daima birlikte hareket etmek olduğuna vurgu yapıyor.

Cityscape Fuarı gibi global organizasyonların yalnızca proje tanıtımı ve işbirliklerine yönelik ticari nitelik taşımadığına değinen Evrenol, fuar dolayısıyla fikir ve deneyimlerin paylaşılması, vizyon alışverişi, güncele ve geleceğe yönelik paylaşımların yoğun olarak yaşandığının altını çiziyor. Uluslararası bilinirliği olan bir mimarlık ofisi olarak mimari ve müşavirlik hizmetlerini vitrine çıkarıp başarıyla tanıttıklarını kaydeden Evrenol, bununla birlikte aynı platformda yabancı projeleri inceleme ve Evrenol projeleriyle kıyaslayarak değerlendirme yapma imkanı bulduklarını da ifade ediyor.

Disiplinlerarası koordinasyon

Uluslararası gayrimenkul fuarlarının Türkiye'de büyük ölçekli projelere imza atan, birikim ve deneyim sahibi mimarlık firmalarının yalnızca projelerinin tanıtımı açısından değil, sahip oldukları birikimi de göstermeleri açısından büyük öneme sahip olduğuna değinen Evrenol, mimari tasarımın ötesinde disiplinlerarası koordinasyonu sağlayarak mühendislik ve altyapı hizmetlerinden yerel yönetimlerdeki prosedürlerin yönetilmesine kadar projelerin her safhasında yer aldıklarını kaydediyor. Bunun için proje tasarımını yürüten Evrenol Architects'in çatısı altında kurulan Evrenol DETAIL ekibi ile faaliyet gösterdiklerini belirten Evrenol, kuruluşun mimari uygulama teknik uzmanlığıyla tüm safhaların koordinasyonunu sağladığını ifade ediyor.  

Evrenol Architects olarak 3 milyon metrekarenin üzerinde proje üretmiş ve hayata geçirmiş bir mimari ofis olduklarını ifade eden Evrenol, proje tasarımında sahip oldukları gücün uluslararası arenada yeterince bilindiğini, ancak disiplinlerarası koordinasyon ve süreç yönetiminde sahip oldukları birikimin yeterince tanınmadığını, 2015 Dubai Cityscape Fuarı'nda global yatırımcılara Evrenol DETAIL'ın bu deneyimini de sunma imkanı bulduklarını belirtiyor.

Evrenol Architects'in 2015 Dubai Cityscape Fuarı'nda vizyona çıkardığı projelerine gelen olumlu yorum ve değerlendirmelerin yıl boyu harcadıkları büyük efor ve gayretlerin meyvası olduğunu belirten Evrenol, dünya liginde eksiksiz proje üreticisi bir mimarlık ofisi olarak değerlendirilmekten gurur duyduklarını da sözlerine ekliyor.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Kış Başlarken Evinizde Yapmanız Gerekenler
  Kış Başlarken Evinizde Yapmanız Gerekenler

  Kış ayları ve soğuk havaların başlamasıyla beraber evinizi hem korumak hem de daha güvenli, sıcak bir ortam haline getirmek için bazı küçük önlemler almalısınız. Oldukça ucuza mal olan bu önlemler ile kışın size ve cüzdanınıza getireceği maliyetlerden korunabilirsiniz.

 • Ev Satın Alırken İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin
  Ev Satın Alırken İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin

  Ev satın alırken gerçekten ihtiyacınız özelliklere sahip olan konutu bulmak ve bütçenizi çok zorlamadan hedefinize ulaşmak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var. Bu küçük ipuçları sayesinde, herkese cazip gelecek özellikler yerine gerçekten ihtiyacınızı karşılayacak rasyonel seçeneklere yönelebilirsiniz.

 • Mekansal Plan Aşamaları Nelerdir?
  Mekansal Plan Aşamaları Nelerdir?

  Mekansal plan, İmar Kanunu çerçevesince hazırlanan, kapsadıkları alan ve amaçları açısından üst kademeden alt kademeye doğru sırasıyla; mekânsal strateji planı, çevre düzeni planı ve imar planını kapsayan plandır.

 • Aplikasyon Nedir?
  Aplikasyon Nedir?

  Aplikasyon krokisi kim tarafından düzenlenir? Aplikasyon krokisi başvurusunda gerekli belgeler nelerdir?

 • Ödül İstanbul'da yeni kampanya!
  Ödül İstanbul'da yeni kampanya!

  Özyurtlar Holding, 'Ödül İstanbul' projesinde yeni bir kampanyaya start veriyor. Kampanyaya göre;'Ödül İstanbul'dan yüzde 5 peşin veayda 1.900 TL taksitle ev almak mümkün olacak.

 • Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman
  Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman

  Gökorman, orman manzaralı konumuyla ‘Lokasyona’, doğadan ilham alan özgün mimarisi ile ‘Tasarıma’, 44 yıllık Sinpaş güvencesi ve kalitesi ile ‘Markaya’ yatırımın en ideal adresi olacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer